نزدیک به 40 میلیون نفر از شهروندان انگلیسی هوای آلوده استنشاق می‌کنند

شناسه خبر: 101326 سرویس: اجتماعی شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۷ : ۰۰
نزدیک به 40 میلیون نفر از شهروندان انگلیسی هوای آلوده استنشاق می‌کنند
حزب کارگر انگلیس گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد 59 درصد جمعیت انگلیس در هوای آلوده زندگی می‌کنند.
۵۵آنلاین :

بر اساس بررسی صورت گرفته از جانب حزب کارگر انگلیس، نزدیک به 40 میلیون شهروند انگلیسی در نقاطی زندگی می‌کنند که سطح آلودگی هوای آن بسیار بالا است.

 

این گزارش نشان می‌دهد 59 درصد جمعیت انگلیس در شهرهایی زندگی می‌کنند که سطح نیتروژن دی‌اکسید در هوای آن بسیار بیشتر از سطح سالم (40 میکروگرم در هر متر مکعب هوا) است.

 

حزب کارگر بحران آلودگی هوای انگلیس را به عنوان "رسوایی ملی" معرفی کرده است. "سو هیمن" – وزیر سایه محیط زیست انگلیس – گفت در صورت به قدرت رسیدن حزب کارگر، قانونی برای جلوگیری از این وضع اضطراری برای سلامتی جامعه وضع خواهد شد.

 

"صادق خان" – شهردار لندن – از وزرای انگلیس به دلیل ناتوانی از ارائه برنامه‌ای برای جلوگیری از آلودگی هوا انتقاد کرد.

 

وی گفت: "من بسیار متاسفم که وزرا فرصتی طلایی برای نشان دادن مدیریت حقیقی و ارائه طرح‌های جدید برای حل مشکل آلودگی هوا را از دست دادند."

 

دولت انگلیس پیشتر طرح‌هایی را برای پاکسازی هوای این کشور ارائه کرده بود. در تازه‌ترین طرح دولت انگلیس، ایجاد مناطق عاری از آلودگی در 5 شهر، و ایجاد منطقه‌ای با کمترین حد انتشار گازهای آلوده در لندن پیشنهاد شده بود. با این‌حال، این طرح در دیوان عالی انگلیس رد شد.

 


منبع : گاردین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

10 پرسش کلیدی درباره ایران

پاول و لورن خیلی خوشحالند که بالاخره ترسهای خود را پشت سر گذاشتند و به ایران آمدند تا چند شهر این سرزمین را تماشا کنند. آنچه آنها در ایران تجربه کردند با تصوراتی که پیش از سفر خود داشتند خیلی متفاوت بود. در مطلب پیشرو صحبتهای لورن را درباره دغدغههای گردشگران خارجی در زمینه امنیت سفر به ایران، به خصوص برای گردشگران زن، میخوانیم. با کارناوال همراه باشید تا ببینیم ایران ما در چشم دیگران چگونه جلوه میکند!

طرح کاداستر متوقف شد؛ تعلیق مبارزه با زمین‌خواری

انجام و تکمیل طرح کاداستر باعث می‌شود هیچ نوع مالکیت پنهانی راجع به هیچ ملک و زمینی امکان وجود نداشته باشد و اگر این مقدمه صحیح باشد، به ناچار، نتیجه این خواهد بود که بحث زمین‌خواری، کوه‌خواری،  جنگل‌خواری،  دریاخواری و خوردن‌های دیگر یا منتفی یا بسیار دشوار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر