نزدیک به 40 میلیون نفر از شهروندان انگلیسی هوای آلوده استنشاق می‌کنند

شناسه خبر: 101326 سرویس: اجتماعی شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۷ : ۰۰
نزدیک به 40 میلیون نفر از شهروندان انگلیسی هوای آلوده استنشاق می‌کنند
حزب کارگر انگلیس گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد 59 درصد جمعیت انگلیس در هوای آلوده زندگی می‌کنند.
۵۵آنلاین :

بر اساس بررسی صورت گرفته از جانب حزب کارگر انگلیس، نزدیک به 40 میلیون شهروند انگلیسی در نقاطی زندگی می‌کنند که سطح آلودگی هوای آن بسیار بالا است.

 

این گزارش نشان می‌دهد 59 درصد جمعیت انگلیس در شهرهایی زندگی می‌کنند که سطح نیتروژن دی‌اکسید در هوای آن بسیار بیشتر از سطح سالم (40 میکروگرم در هر متر مکعب هوا) است.

 

حزب کارگر بحران آلودگی هوای انگلیس را به عنوان "رسوایی ملی" معرفی کرده است. "سو هیمن" – وزیر سایه محیط زیست انگلیس – گفت در صورت به قدرت رسیدن حزب کارگر، قانونی برای جلوگیری از این وضع اضطراری برای سلامتی جامعه وضع خواهد شد.

 

"صادق خان" – شهردار لندن – از وزرای انگلیس به دلیل ناتوانی از ارائه برنامه‌ای برای جلوگیری از آلودگی هوا انتقاد کرد.

 

وی گفت: "من بسیار متاسفم که وزرا فرصتی طلایی برای نشان دادن مدیریت حقیقی و ارائه طرح‌های جدید برای حل مشکل آلودگی هوا را از دست دادند."

 

دولت انگلیس پیشتر طرح‌هایی را برای پاکسازی هوای این کشور ارائه کرده بود. در تازه‌ترین طرح دولت انگلیس، ایجاد مناطق عاری از آلودگی در 5 شهر، و ایجاد منطقه‌ای با کمترین حد انتشار گازهای آلوده در لندن پیشنهاد شده بود. با این‌حال، این طرح در دیوان عالی انگلیس رد شد.

 


منبع : گاردین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یو اس ای تودی: آیا ترامپ واقعا به دنبال راهی برای دیدار با روحانی در نیویورک است؟

درحالیکه ترامپ آماده ی ملاقات با سران جهان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در هفته ی آینده می شود، دولت او اشکار ساخته است که از این فرصت برای موضع گیری های تند علیه تهران استفاده خواهد کرد، اتفاقی که می تواند اختلاف ها بین امریکا و متحدانش را افزایش دهد.

ده نکته در مورد محرم های شگفت انگیز ایرانی

بزرگترین دشمنان هر ایدئولوژی مذهبی یا سیاسی، دوست داران افراطی و اغراق کنندگان آن هستند نه منتقدانش. ظلمی که این دسته به نام عشق در حق واقعه کربلا می کنند، #خلفای_عباسی که حرم امام حسین و یارانش را با خاک یکسان کردند، شخم زدند و بر آن اسب تاختند هم نتوانستند انجام دهند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر