نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر

شناسه خبر: 198386 سرویس: توسعه ، جهان ، کسب و کار ، گوناگون جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۱۴ : ۱۶ : ۰۰
نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر
نرخ بیکاری انگلیس تا پایان سپتامبر به سطح کم سابقه ۳.۸ درصد رسید.
۵۵آنلاین :

 

 


به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به سپتامبر با ۲۳ هزار نفر کاهش نسبت به دوره منتهی به سه ماهه دوم سال، به یک میلیون و ۳۱۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد. طی این مدت همچنین متوسط دستمزد کارکنان انگلیسی ۳.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

با ثبت نهمین ماه متوالی کاهشی شمار بیکاران در انگلیس، شمار شاغلین انگلیسی به ۳۲ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، متوسط دستمزد هفتگی در این کشور قبل از کسر مالیات به ۴۷۰ پوند افزایش پیدا کرده است.

تیج پاریک - کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه " انستیتوت اف دیرکتورز"- گفت: افزایش سطح دستمزد‌ها قطعا مساله مثبتی است، اما تداوم این روند کار شرکت‌ها را برای سودآوری در صورتی که کار خاصی برای افزایش بهره‌وری انجام ندهند، دشوار خواهد ساخت. به نظر می‌رسد که افزایش بیشتر سطح دستمزد‌ها چندان محتمل نباشد.

عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه سوم سال به یکی از پایین‌ترین سطوح خود در طول یک دهه اخیر رسیده است، خبر بسیار خوبی برای حزب حاکم محافظه کار محسوب می‌شود که قرار است چند هفته دیگر با حزب کارگر بر سر انتخابات پارلمانی رقابت کند.

طبق نتایج بسیاری از نظرسنجی ها، محافظه کاران اکنون پیشتاز هستند، اما هنوز نتواسته اند آرای کافی را برای کسب اکثریت به دست آورند. ساموئل تومبز - کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " پانتئون مکرو اکونومیکس"- گفت: با توجه به داده‌های اخیر احتمال بسیار کمی برای تغییر نرخ بهره در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر