نخست وزیر عراق: موصل به زودی آزاد می شود

شناسه خبر: 94536 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵, ۰۶ : ۱۸ : ۰۰
نخست وزیر عراق: موصل به زودی آزاد می شود
نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آزادی کامل شهر موصل به زودی به سرانجام می رسد و این شهر آزاد خواهد شد.
۵۵آنلاین :

 

'حیدر العبادی' در بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود که 'وعده آزادی کامل و پیروزی نهایی در موصل نزدیک شده است.'
وی اضافه کرده است که پیروزی نهایی در موصل، با موفقیت نیروهای مسلح عراق در تکمیل کردن نقشه پاکسازی نهایی بخش شرقی شهر و پیشروی از چند محور و آزادسازی مرکز شهر موصل تحقق پیدا خواهد کرد.
حیدر العبادی افزوده است که در حال حاضر، آزادی بخشی از مناطق از جمله 'الغابات'، 'کاخ های ریاست جمهوری' و مناطق اندک باقی مانده در محور شمالی (در بخش شرقی موصل) ادامه دارد و برنامه ها با قدرت به سمت آزادسازی کامل بخش غربی پیش می رود.
نخست وزیر عراق گفته است که رزمندگان عراق (در عملیات نینوا) زیباترین تصاویر ایثارگری و تعامل انسانی با غیرنظامیان را نشان دادند و توانستند پیروزهای خیره کننده ای در طول روزهای گذشته تحقق بخشند.
فرمانده کل قوای مسلح عراق افزود که بسیاری از مناطق و روستاها و مناطق مسکونی بازپس گرفته شده و بسیاری از عناصر گروه تروریستی داعش کشته و یا پا به فرار گذاشته اند.
العبادی تاکید کرده است که نیروهای عراق پیشروی های خود را تا آزادی کامل شهر موصل ادامه می دهد.
برخی گزارش ها امروز /چهارشنبه/ از آزادی کامل بخش شرقی از گروه تروریستی داعش حکایت دارد اما فرمانده عملیات نینوا گفت که هنوز آزادسازی بخش شرقی به طور کامل تکمیل نشده و هنوز بخش های کوچکی از آن باقی مانده است.
انتظار می رود که با پیشروی های سریع روزهای اخیر، در روزهای اندک آینده و شاید تا ساعاتی دیگر آزادی کامل بخش شرقی موصل اعلام شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر