نتیجه‌ای یافت نشد.

نخست وزیر عراق: موصل به زودی آزاد می شود

شناسه خبر: 94536 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۵, ۰۶ : ۱۸ : ۰۰
نخست وزیر عراق: موصل به زودی آزاد می شود
نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آزادی کامل شهر موصل به زودی به سرانجام می رسد و این شهر آزاد خواهد شد.
۵۵آنلاین :

 

'حیدر العبادی' در بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود که 'وعده آزادی کامل و پیروزی نهایی در موصل نزدیک شده است.'
وی اضافه کرده است که پیروزی نهایی در موصل، با موفقیت نیروهای مسلح عراق در تکمیل کردن نقشه پاکسازی نهایی بخش شرقی شهر و پیشروی از چند محور و آزادسازی مرکز شهر موصل تحقق پیدا خواهد کرد.
حیدر العبادی افزوده است که در حال حاضر، آزادی بخشی از مناطق از جمله 'الغابات'، 'کاخ های ریاست جمهوری' و مناطق اندک باقی مانده در محور شمالی (در بخش شرقی موصل) ادامه دارد و برنامه ها با قدرت به سمت آزادسازی کامل بخش غربی پیش می رود.
نخست وزیر عراق گفته است که رزمندگان عراق (در عملیات نینوا) زیباترین تصاویر ایثارگری و تعامل انسانی با غیرنظامیان را نشان دادند و توانستند پیروزهای خیره کننده ای در طول روزهای گذشته تحقق بخشند.
فرمانده کل قوای مسلح عراق افزود که بسیاری از مناطق و روستاها و مناطق مسکونی بازپس گرفته شده و بسیاری از عناصر گروه تروریستی داعش کشته و یا پا به فرار گذاشته اند.
العبادی تاکید کرده است که نیروهای عراق پیشروی های خود را تا آزادی کامل شهر موصل ادامه می دهد.
برخی گزارش ها امروز /چهارشنبه/ از آزادی کامل بخش شرقی از گروه تروریستی داعش حکایت دارد اما فرمانده عملیات نینوا گفت که هنوز آزادسازی بخش شرقی به طور کامل تکمیل نشده و هنوز بخش های کوچکی از آن باقی مانده است.
انتظار می رود که با پیشروی های سریع روزهای اخیر، در روزهای اندک آینده و شاید تا ساعاتی دیگر آزادی کامل بخش شرقی موصل اعلام شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر