نخست وزیر سوئد:کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود

شناسه خبر: 138603 سرویس: جهان دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷, ۵۵ : ۲۰ : ۰۰
نخست وزیر سوئد:کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود
نخست وزیر سوئد که از مدافعان کاهش تجهیزات نظامی به ائتلاف سعودی به دلیل حملات به غیرنظامیان یمنی است، گفت: کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود.
۵۵آنلاین :

 استفان لوون که روز دوشنبه برای حضور در نشست عمومی شورای امنیت با موضوع «حمایت امروزی از کودکان، جلوگیری از درگیری های فرداست» به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آمده است، این مطلب را در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره حملات ائتلاف سعودی به یمن و کشتار کودکان مطرح کرد.

وی که ریاست نشست امروز شورای امنیت را به دلیل ریاست دوره ای سوئد بر این شورا بر عهده دارد، خبر از تصویب قطعنامه ای داشت که از کودکان در درگیری های مسلحانه حمایت می کند.
کشتار کودکان، به کارگیری آنها در اهداف نظامی، خشونت های جنسی، ربایش، ممانعت از دسترسی آنها به خدمات درمانی و آموزشی و همچنین بی خانمان کردن آنها نقض قوانین بین المللی شناخته شده و مرتکبان آن باید پاسخگو شوند.
اظهارات رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در حالی علیه ائتلاف سعودی صورت گرفت که مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در جده عربستان با مقامات سعودی دیدار کرد و از حمایت آنها از تلاش های خود برای تداوم مذاکرات یمنی-یمنی و دستیابی به یک راه حل سیاسی برای درگیری این کشور خبر داد.
درگیری های یمن که با حملات ائتلاف سعودی علیه مردم این کشور آغاز شد، سومین سال خود را سپری می کند و اخیرا حملات ائتلاف به الحدیده تنها بندر امدادرسانی به مردم و کودکان یمنی تشدید یافته است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک بررسی جدید: شما واقعا به دروس دیفرانسیل و انتگرال دبیرستان نیازی نداشتید

اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس محاسباتی به مشکل برخورد می‌کنند؛ اما منشا این مشکلات، دروس پیشرفته‌ی محاسباتی نیستند، بلکه دروس پایه‌ای هستند که به‌راحتی پشت سر گذاشته شده‌اند.

مهندس غرضی : سیاست خارجی پشت پرده خودفریبی است

نه شرقی و نه غربی تکیه اش به توان مردم داخلی است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز

حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز | رئیس جمهور روسیه در مقابل مدرکی که خبرنگار فاکس نیوز به آن نشان داد واکنشی تحقیر آمیز نشان داد

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر