نخست وزیر سوئد:کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود

شناسه خبر: 138603 سرویس: جهان دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷, ۵۵ : ۲۰ : ۰۰
نخست وزیر سوئد:کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود
نخست وزیر سوئد که از مدافعان کاهش تجهیزات نظامی به ائتلاف سعودی به دلیل حملات به غیرنظامیان یمنی است، گفت: کشتار کودکان در یمن باید متوقف شود.
۵۵آنلاین :

 استفان لوون که روز دوشنبه برای حضور در نشست عمومی شورای امنیت با موضوع «حمایت امروزی از کودکان، جلوگیری از درگیری های فرداست» به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آمده است، این مطلب را در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره حملات ائتلاف سعودی به یمن و کشتار کودکان مطرح کرد.

وی که ریاست نشست امروز شورای امنیت را به دلیل ریاست دوره ای سوئد بر این شورا بر عهده دارد، خبر از تصویب قطعنامه ای داشت که از کودکان در درگیری های مسلحانه حمایت می کند.
کشتار کودکان، به کارگیری آنها در اهداف نظامی، خشونت های جنسی، ربایش، ممانعت از دسترسی آنها به خدمات درمانی و آموزشی و همچنین بی خانمان کردن آنها نقض قوانین بین المللی شناخته شده و مرتکبان آن باید پاسخگو شوند.
اظهارات رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در حالی علیه ائتلاف سعودی صورت گرفت که مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در جده عربستان با مقامات سعودی دیدار کرد و از حمایت آنها از تلاش های خود برای تداوم مذاکرات یمنی-یمنی و دستیابی به یک راه حل سیاسی برای درگیری این کشور خبر داد.
درگیری های یمن که با حملات ائتلاف سعودی علیه مردم این کشور آغاز شد، سومین سال خود را سپری می کند و اخیرا حملات ائتلاف به الحدیده تنها بندر امدادرسانی به مردم و کودکان یمنی تشدید یافته است.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

ظریف: آیا ایران باید مثل مرده دراز بکشد و به همه خواسته‌ها تن بدهد؟

یکی باید بایستد و بگوید اینجا جنگل نیست و قانون جنگل نیز نیست که عده‌ای بخواهند در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کنند و اینگونه اقدامات را انجام دهند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر