نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد

شناسه خبر: 174824 سرویس: توسعه ، جهان ، فناوری ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۰ : ۰۰
نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد
نخستین پرواز هوایپماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان در چارچوب یک کنفرانس علمی انجام شد.
۵۵آنلاین :

کنفرانس بین المللی علمی و عملی تحت عنوان «مشاهده های فاصله ای و فناوری استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین»  در محل آکادمی علوم تاجیکستان برگزار شد.

در چارچوب این کنفرانس در محل فرودگاه منطقه «عبدالرحمان جامی»  هواپیماهای بدون سرنشین تاجیکستان و چین به نمایش گذاشته شدند.

طی این مراسم پرواز دو نوع هواپیمای بدون سرنشین، یکی با نیروی برق (باتری) و دومی با مواد سوخت، به نمایش گذاشته شدند و حدود دو ساعت در ارتفاع 600 متری پرواز کردند.

«فرهاد رحیمی» رئیس آکادمی علوم تاجیکستان با حضور در این مراسم گفت: استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین با اهداف علمی و تحقیقاتی در منطقه آسیای مرکزی تنها در تاجیکستان راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: این هواپیماها توسط متخصصان تاجیک فارغ التحصیل دانشگاه های روسیه، تاجیکستان و دوره های آموزشی چین مدیریت می شوند.

رحیمی عنوان کرد: قطعات یدکی برای این دستگاه ها در انستیتو فیزیک آکادمی علوم تاجیکستان تولید و  مورد آزمایش قرار می گیرند.

«عبدالستار سعیداف» معاون آکادمی علوم تاجیکستان نیز در این زمینه گفت: قیمت این هواپیماها که در حال حاضر در پارک فناوری های آکادمی علوم این کشور وجود دارند، حدود 20-25 هزار دلار را می‌باشد.

وی گفت: استفاده از چنین دستگاه ها امکان تعیین خسارات مالی عواقب بلایای طبیعی و زلزله در مدت کوتاه، نظارت بر محیط زیست و تاثیر انسان به آن را فراهم می‌کند.

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این حسین کیست....؛؟

این حسین کیست که همه عالم دیوانه اوست، این جمله مختصر ترین و کاملترین جمله ای است که می توان با آن امام حسین علیه السلام را توصیف کرده و پی به عظمتش در عالم بشریت برد، آری واقعاً این حسین کیست؟

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر