نتیجه‌ای یافت نشد.

نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد

شناسه خبر: 174824 سرویس: توسعه ، جهان ، فناوری ، گوناگون دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۰ : ۰۰
نخستین پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان انجام شد
نخستین پرواز هوایپماهای بدون سرنشین تولید تاجیکستان در چارچوب یک کنفرانس علمی انجام شد.
۵۵آنلاین :

کنفرانس بین المللی علمی و عملی تحت عنوان «مشاهده های فاصله ای و فناوری استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین»  در محل آکادمی علوم تاجیکستان برگزار شد.

در چارچوب این کنفرانس در محل فرودگاه منطقه «عبدالرحمان جامی»  هواپیماهای بدون سرنشین تاجیکستان و چین به نمایش گذاشته شدند.

طی این مراسم پرواز دو نوع هواپیمای بدون سرنشین، یکی با نیروی برق (باتری) و دومی با مواد سوخت، به نمایش گذاشته شدند و حدود دو ساعت در ارتفاع 600 متری پرواز کردند.

«فرهاد رحیمی» رئیس آکادمی علوم تاجیکستان با حضور در این مراسم گفت: استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین با اهداف علمی و تحقیقاتی در منطقه آسیای مرکزی تنها در تاجیکستان راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: این هواپیماها توسط متخصصان تاجیک فارغ التحصیل دانشگاه های روسیه، تاجیکستان و دوره های آموزشی چین مدیریت می شوند.

رحیمی عنوان کرد: قطعات یدکی برای این دستگاه ها در انستیتو فیزیک آکادمی علوم تاجیکستان تولید و  مورد آزمایش قرار می گیرند.

«عبدالستار سعیداف» معاون آکادمی علوم تاجیکستان نیز در این زمینه گفت: قیمت این هواپیماها که در حال حاضر در پارک فناوری های آکادمی علوم این کشور وجود دارند، حدود 20-25 هزار دلار را می‌باشد.

وی گفت: استفاده از چنین دستگاه ها امکان تعیین خسارات مالی عواقب بلایای طبیعی و زلزله در مدت کوتاه، نظارت بر محیط زیست و تاثیر انسان به آن را فراهم می‌کند.

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر