نتیجه‌ای یافت نشد.

نت‌فلیکس، چگونه اولین غول استریم دنیا شد

شناسه خبر: 161106 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲ : ۱۷ : ۰۰
نت‌فلیکس، چگونه اولین غول استریم دنیا شد
مریم رضایی شرکت نت‌فلیکس از ابتدای کارش در سال ۱۹۹۸ در کالیفرنیا، به‌عنوان یک شرکت عرضه‌کننده DVD مسیری طولانی را پیموده است. در آن زمان، مشتریان می‌توانستند با پرداخت مبلغی به‌صورت ماهانه در سایت اشتراک بگیرند و به DVDهایی که برای آنها ارسال می‌شد، دسترسی نامحدود داشته باشند. رقیب اصلی نت‌فلیکس بلاک‌باستر بود که فیلم، بازی و فرستنده تلویزیون کرایه می‌داد. در ابتدای کار، نت‌فلیکس حدود ۹۰۰ عنوان فیلم و سریال ارائه می‌کرد، اما به تدریج به یک نیروگاه الگوریتم‌محور با بیش از ۷۰ هزار «خرده ژانر» مختلف تبدیل شد.
۵۵آنلاین :

تقاضا برای دریافت DVD باعث شد مشترکین نت‌فلیکس از ۷۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۲ به ۶/ ۳ میلیون نفر در سال ۲۰۰۵ برسند. دو سال بعد، در سال ۲۰۰۷ سرویس رسانه «استریم آنلاین» راه‌اندازی شد که به شرکت امکان داد از کسب‌وکار اصلی ارسال DVD فراتر رود و حتی این فرمت سنتی کم‌کم منسوخ شد و راه برای تسلط فرهنگی نت‌فلیکس بر دنیا باز شد. این سرویس، توجه شرکت‌های تکنولوژی بزرگی مثل آمازون را هم جلب کرد. رید هستینگز و مارک راندولف، بنیان‌گذاران نت‌فلیکس، می‌گویند ایده سرویس استریم خیلی زودتر از این به ذهن آنها رسیده بود، اما به دلیل سرعت پایین اینترنت در کل دنیا، امکان اجرایی کردن آن را نداشتند.  در سه سال بعد از آن، امکانات استریم نت‌فلیکس فقط در آمریکا روی کنسول‌های بازی، ابزارهای دستی و تلویزیون‌ها پشتیبانی می‌شد اما در سال ۲۰۱۰ نت‌فلیکس در کانادا دسترس‌پذیر شد و پس از آن کشورهای آمریکای‌لاتین توانستند از آن استفاده کنند. در سال ۲۰۱۲، یعنی پانزده سال پس از تاسیس شرکت، نت‌فلیکس وارد بریتانیا شد. در واقع، یکی از بزرگ‌ترین فاکتورهای موفقیت نت‌فلیکس، رشد جهانی این شرکت است.  در سال ۲۰۱۷ فعالیت نت‌فلیکس به ۱۹۰ کشور گسترش یافت و بین اکتبر و دسامبر این سال، تعداد مشترکان آن به بالاترین حد خود رسید و ۳/ ۸ میلیون کاربر اضافه شدند. در پایان سال ۲۰۱۷ و با ۵۸/ ۱۱۷ مشترک در سراسر دنیا، نت‌فلیکس به اولین غول استریم ویدئو در عصر اینترنت تبدیل شد و سود خود را سه‌برابر کرد. درآمد شرکت در این سال به بیش از ۱۱ میلیارد دلار رسید. تعداد کاربران در حال‌حاضر به ۱۳۰ میلیون نفر رسیده که بیش از ۷۰ میلیون نفر آن خارج از آمریکا هستند. بیش از نیمی از خانوارهای آمریکایی که اینترنت دارند، حساب نت‌فلیکس هم دارند؛ به اضافه اینکه تعداد مشترکان این شرکت تنها در بریتانیا ۳ میلیون نفر است.  چرا نت‌فلیکس آن‌قدر محبوب شد؟ هیستینگز که مدیرعامل شرکت هم هست، عامل موفقیت خارق‌العاده شرکتش را سرمایه‌گذاری عظیم روی برنامه‌سازی تلویزیونی و ارائه آن از طریق سرویس استریم می‌داند که سالانه درآمد میلیاردی برای این شرکت به دنبال دارد. موفقیت نت‌فلیکس فقط از نظر سودآوری مالی نیست، بلکه این شرکت از نظر خلاقیت، به‌ویژه در دنیای تلویزیون بسیار پربازده است. هستینگز تاکید دارد که این شرکت فرهنگ خلاقیت و ابتکار را پرورش داده است؛ چون ایده‌های جدید – صرف‌نظر از کاربردی بودنشان – همواره مورد استقبال قرار می‌گیرند. این همان چیزی است که باعث می‌شود یک استارت‌آپ رشد کند و دوام بیاورد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر