ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس پهلو می گیرد

شناسه خبر: 118081 سرویس: سیاست يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶, ۳۱ : ۲۲ : ۰۰
ناوگروه نیروی دریایی پاکستان در بندرعباس پهلو می گیرد
ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان از روز دوشنبه 29 آبان برای چهار روز در بندرعباس پهلو می گیرد.
۵۵آنلاین :

میزبانی جمهوری اسلامی ایران از ناوگروه دریایی ارتش پاکستان در جهت ارتقای روابط میان دو کشور اسلامی ایران و پاکستان و بهره گیری از تجارب نظامی دو کشور انجام می شود.
 نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان در همکاری های دوجانبه سابقه طولانی دارند.
ناو گروه ایران 20 فروردین امسال (1396) در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفت، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با پیام دوستی و حسن نیت با ورود به بندر کراچی ، از سوی گروهی از فرماندهان عالی رتبه نیروی دریایی کشور میزبان به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.
این ناوگروه متشکل از ناو 'تنب' و ناوشکن 'نقدی' به فرماندهی دریادار باقری در بندر کراچی پهلوگرفت 
همچنین ناوگروه ارتش پاکستان 22 اسفندماه 95 برای ابلاغ پیام صلح و دوستی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، در بندرعباس پهلو گرفت.
ناوگروه کشور پاکستان که متشکل از ناوشکن تیپ سلطان و ناوموشک انداز جرات به مدت سه روز و با پیام صلح و دوستی در منطقه یکم پهلو گرفت.
ناوهای ایرانی و پاکستانی 26 اسفندماه 1395 در دریای عمان؛رزمایش مشترک برگزار کردند.
در این تمرین مشترک عملیات‌های مختلفی از جمله نقل و انتقال هوایی، نقل و انتقالات دریایی و تبادل عمودی متقابل بین یکانهای هوادریا و ناوهای پاکستانی و بالعکس با موفقیت و درخشش یگان های کشورمان در محدوده ای از شرق تنگه هرمز تا دریای عمان اجرا شد.
این تمرین های مشترک با حضور ۸۰۰ نفر از کارکنان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی پاکستان صورت گرفت.
پاکستان بهمن ماه سال 95 میزبان رزمایش بزرگ دریایی چندملیتی با عنوان 'امان 17' بود که هیاتی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز به عنوان هیات ناظر در این رزمایش حضور داشت.
مهر ماه سال 95، همزمان با هفته دفاع مقدس، ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از چهار فروند از رزم ناوهای نیروی دریای کشورمان با 'پیام دوستی و حسن نیت'، در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفت.
اواخر فروردین ماه سال 95 نیز به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک ناوگروه نیروی دریایی پاکستان برای چهار روز در بندر عباس پهلو گرفت و رزمایش مشترک یک روزه با ناوهای ایرانی انجام داد.
سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ نیز ناوگروه پاکستان از ایران بازدید داشته و این بازدید نیز در جهت ابلاغ پیام های صلح و دوستی و تقویت روابط دو جانبه بین دو کشور ایران و پاکستان صورت گرفت.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : آمار ضد و نقیض از تلفات طوفان ژاپن

ویدئو : شاه کبرای ۴ متری اسیر دست امدادگران تایلندی شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر