میدان حسن آباد تغییر کاربری می دهد

شناسه خبر: 197364 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۴ : ۰۰
میدان حسن آباد تغییر کاربری می دهد
محسن شیخ الاسلامی گفت: قرار است کاربری های طبقه همکف میدان حسن آباد که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
۵۵آنلاین :

محسن شیخ الاسلامی، معاون اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره مرمت و بازسازی میدان حسن آباد گفت: ۳۰ مهرماه جلسه ای با حضور دکتر ضرغامی، نصرالله آبادیان، مهدی جاهد، دکتر حیدری و دکتر صابری که مشاور طرح بودند برگزار شد.
شیخ الاسلامی در ادامه بیان کرد: از زمانیکه آتش سوزی در میدان حسن آباد رخ داد مذاکراتی صورت گرفت که در نتیجه تفاهم نامه ای امضا شد و مرمت و بازسازی این بنا به مهدی جاهد که یکی از مالکین است و سهم عمده ای دارد سپرده شد.
محسن شیخ الاسلامی تاکید کرد: تعمیرات به مهدی جاهد سپرده شد و شهرداری تعمیرات و مرمت نما و پوشش شیروانی را به عهده گرفت. همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران و دانشگاه تهران و سازمان میراث فرهنگی بخشی از کار را به عهده گرفتند.
شیخ الاسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین قرار است کاربری های طبقه همکف که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
محسن شیخ الاسلامی افزود: در این کار مهدی جاهد تیم خودش را دارد ولی دانشگاه تهران به عنوان مشاور حضور دارد و نمایندگان ارگان ها در آنجا حضور خواهند داشت.
شیخ الاسلامی در پایان گفت: طبق صحبت های انجام شده قرار است دو ضلع دیگر هم ترمیم شوند تا کل مجموعه بازسازی شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر