میانسالان انگلیسی با 'بحران سلامتی' مواجه شده اند

شناسه خبر: 92864 سرویس: اجتماعی چهارشنبه ۸ دي ۱۳۹۵, ۰۰ : ۱۶ : ۰۰
میانسالان انگلیسی با 'بحران سلامتی' مواجه شده اند
متخصصان انگلیسی هشدار داده‌اند که میانسالان در انگلیس به دلیل عادات و شیوه‌های بد زندگی از جمله گرایش به استفاده از غذاهای فوری و کم تحرکی با 'بحران سلامتی' مواجه شده اند.
۵۵آنلاین :

پشت‌میزنشینی، خوردن غذاهای فوری (فست فود )،کاهش تمایل به ورزش و مصرف مشروبات الکلی از جمله مواردی است که به گفته متخصصان زمینه‌های این بحران را فراهم ساخته است.
براساس گزارش 'بهداشت عمومی انگلیس' ( وابسته به وزارت بهداشت بریتانیا) که روز چهارشنبه منتشر شد، در حال حاضر از هر 10 نفر انگلیسی که سن آنها میان 40 تا 60 سال هست، هشت نفر نفرشان با اضافه‌وزن مواجه بوده و علاوه بر عدم تمایل برای ورزش، درگیر با مصرف زیاد مشروبات الکلی هستند. 
به گفته مقامات این نهاد بهداشتی، 'نسل ساندویچ ' کنونی برخلاف نسل قبلی‌شان به‌رغم اینکه مراقبت‌های بهداشتی و طول عمر افزایش ‌یافته است، دیگر به ‌اندازه کافی وقت برای رسیدگی و مراقبت از خودشان ندارند.
پروفسور 'میو گری' یک فعال بهداشتی انگلیس روز چهارشنبه در گفت وگو با برنامه 'تودی' رادیو 4 شبکه 'بی‌بی‌سی ' عنوان کرد که 'زندگی مدرن به نحو عجیبی نسبت به گذشته حتی نسبت به 30 سال گذشته تغییر یافته است. همین شیوه زندگی، مشکلاتی را برای سلامتی مردم ایجاد کرده است.
به گفته این محقق، برای حل مشکلات جسمی کنونی نسل امروز که در واقع یک مشکل محیطی شمرده می‌شود، بایستی نحوه نگرش و رفتار مردم تغییر یابد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر بیشتر مردم با استفاده از خودرو به سرکارشان می‌روند و تمام‌ روز پشت میز کار می‌نشیند و از غذاهای آماده استفاده می‌کنند. همین کم‌تحرکی و استفاده از این‌گونه غذاها زمینه چاقی را در آنها فراهم ساخته است. 
وی گفت: این در حالی‌ است که افزایش تحرک در میانسالی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت نوع 2 ، بیماری زوال عقل و ناتوانی جسمی در آنها کاهش دهد.
براساس گزارش های منتشر شده، در حال حاضر بیش از چهار میلیون تن از مردم انگلیس دچار بیماری دیابت هستند و دوسوم از بزرگ‌سالان انگلیسی نیز با اضافه‌وزن مواجه‌اند. 
به گفته متخصصان، پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2035 میلادی از هر 10 بزرگ‌سال انگلیسی، چهار نفر از آنها با اضافه‌وزن و چاقی مواجه خواهند بود. 
گزارش منابع رسمی حاکی از آن است که هزینه دیابت و بیماری‌های قلبی برای سیستم بهداشت عمومی انگلستان ( ان اچ اس ) در حال حاضر در حدود 10 میلیارد پوند و هزینه درمان چاقی و اضافه‌وزن نیز برای این نهاد بهداشتی 6 میلیارد پوند در سال است. 
در همین حال براساس نتایج یک تحقیق جدید صورت گرفته از سوی موسسه 'یوسوچ' که روز چهارشنبه منتشر شد، بیشتر انگلیسی‌ها سال جدید میلادی 2017 میلادی را با بدهی و نیز خماری ناشی از الکل شروع خواهند کرد.
براساس گزارش نتایج نظرسنجی 'یوسوچ'، 89 درصد از افراد که از سوی این موسسه مورد پرسش قرار گرفته‌اند، گفته‌اند که به دلیل استفاده از 'کارت‌های اعتباری' دارای بدهی به‌طور میانگین در حد 636 پوند، هستند. 
به گفته این موسسه، 65 درصد از یک هزار و 261 نفری که در این نظرسنجی مورد پرسش قرارگرفته‌اند، عنوان کرده‌اند که نگران بالا بودن سطح بدهی خود هستند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشف ۲ هزار گور در اطراف پارسه مقدس

ساسانیان دعانویسی را رونق دادند . داریوش دست به کار ساماندهی اسطوره‌ها شد

چرا روز جهانی مدارا؟

منظور از مدارای سیاسی امری است که بودنش می‌تواند جوامع مدنی را در نیل به اهداف غایی آزادی، برابری و عدالت اجتماعی در قالب دموکراسی یاری کند و نبودش می‌تواند جوامع را از همه آن ارزش‌های عالی سیاسی تهی کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر