مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست

شناسه خبر: 123332 سرویس: سیاست شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۳۳ : ۲۱ : ۰۰
مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست
رئیس‌جمهور فرانسه دستیابی به توافق میان لندن و بروکسل پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را ممکن و محتمل دانست.
۵۵آنلاین :

«امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در مصاحبه ای اظهار کرد دستیابی به توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا پس از برکسیت دور از انتظار نخواهد بود؛ این یکی از اهداف ترزا می، نخست وزیر انگلیس است.

با این حال مکرون اظهار کرد طبق برنامه فعلی ترزا می در خصوص برکسیت، مرکز اقتصادی لندن دیگر نمی تواند در همان سطح پیشین به اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد. طبق این برنامه انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپا را نیز ترک خواهد کرد. مکرون پیشتر نیز اظهار کرده بود انگلیس می تواند مانند کشورهایی نظیر کانادا و نروژ با اتحادیه اروپا قرارداد تجاری ببندد.

مکرون در ادامه تاکید کرد انگلیس بدون پذیرش اصول اساسی آزادی حرکت و پایبندی به قوانین قضایی اتحادیه اروپا نمی تواند به بازار واحد اروپا دسترسی داشته باشد. وی اظهار کرد: «تا زمانی که این شرایط پذیرفته نشود، دسترسی کامل به بازار واحد امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین شاید با انعقاد یک قرارداد تجاری بتوان به این بازار واحد دسترسی کامل داشت.»

با این حال وی بار دیگر جمله ای را که در سفر اخیر خود به انگلیس اظهار کرده بود، تکرار کرد: «دسترسی به بازار واحد اروپا برای موسسات مالی انگلیس ممکن نخواهد بود. شاید انگلیس طرح هایی در این خصوص داشته باشد اما در هر صورت دسترسی کامل این مراکز به بازار واحد امکان پذیر نیست.»

انگلیس و اتحادیه اروپا ماه گذشته به توافقنامه مشترکی برای جدایی این کشور از اتحادیه دست یافتند که مسیر را برای مذاکره در خصوص روابط تجاری آتی هموار کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان