مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست

شناسه خبر: 123332 سرویس: سیاست شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۳۳ : ۲۱ : ۰۰
مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست
رئیس‌جمهور فرانسه دستیابی به توافق میان لندن و بروکسل پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را ممکن و محتمل دانست.
۵۵آنلاین :

«امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در مصاحبه ای اظهار کرد دستیابی به توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا پس از برکسیت دور از انتظار نخواهد بود؛ این یکی از اهداف ترزا می، نخست وزیر انگلیس است.

با این حال مکرون اظهار کرد طبق برنامه فعلی ترزا می در خصوص برکسیت، مرکز اقتصادی لندن دیگر نمی تواند در همان سطح پیشین به اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد. طبق این برنامه انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپا را نیز ترک خواهد کرد. مکرون پیشتر نیز اظهار کرده بود انگلیس می تواند مانند کشورهایی نظیر کانادا و نروژ با اتحادیه اروپا قرارداد تجاری ببندد.

مکرون در ادامه تاکید کرد انگلیس بدون پذیرش اصول اساسی آزادی حرکت و پایبندی به قوانین قضایی اتحادیه اروپا نمی تواند به بازار واحد اروپا دسترسی داشته باشد. وی اظهار کرد: «تا زمانی که این شرایط پذیرفته نشود، دسترسی کامل به بازار واحد امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین شاید با انعقاد یک قرارداد تجاری بتوان به این بازار واحد دسترسی کامل داشت.»

با این حال وی بار دیگر جمله ای را که در سفر اخیر خود به انگلیس اظهار کرده بود، تکرار کرد: «دسترسی به بازار واحد اروپا برای موسسات مالی انگلیس ممکن نخواهد بود. شاید انگلیس طرح هایی در این خصوص داشته باشد اما در هر صورت دسترسی کامل این مراکز به بازار واحد امکان پذیر نیست.»

انگلیس و اتحادیه اروپا ماه گذشته به توافقنامه مشترکی برای جدایی این کشور از اتحادیه دست یافتند که مسیر را برای مذاکره در خصوص روابط تجاری آتی هموار کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر