مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست

شناسه خبر: 123332 سرویس: سیاست شنبه ۳۰ دي ۱۳۹۶, ۳۳ : ۲۱ : ۰۰
مکرون: توافق انگلیس و اتحادیه اروپا دور از انتظار نیست
رئیس‌جمهور فرانسه دستیابی به توافق میان لندن و بروکسل پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را ممکن و محتمل دانست.
۵۵آنلاین :

«امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در مصاحبه ای اظهار کرد دستیابی به توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا پس از برکسیت دور از انتظار نخواهد بود؛ این یکی از اهداف ترزا می، نخست وزیر انگلیس است.

با این حال مکرون اظهار کرد طبق برنامه فعلی ترزا می در خصوص برکسیت، مرکز اقتصادی لندن دیگر نمی تواند در همان سطح پیشین به اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد. طبق این برنامه انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپا را نیز ترک خواهد کرد. مکرون پیشتر نیز اظهار کرده بود انگلیس می تواند مانند کشورهایی نظیر کانادا و نروژ با اتحادیه اروپا قرارداد تجاری ببندد.

مکرون در ادامه تاکید کرد انگلیس بدون پذیرش اصول اساسی آزادی حرکت و پایبندی به قوانین قضایی اتحادیه اروپا نمی تواند به بازار واحد اروپا دسترسی داشته باشد. وی اظهار کرد: «تا زمانی که این شرایط پذیرفته نشود، دسترسی کامل به بازار واحد امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین شاید با انعقاد یک قرارداد تجاری بتوان به این بازار واحد دسترسی کامل داشت.»

با این حال وی بار دیگر جمله ای را که در سفر اخیر خود به انگلیس اظهار کرده بود، تکرار کرد: «دسترسی به بازار واحد اروپا برای موسسات مالی انگلیس ممکن نخواهد بود. شاید انگلیس طرح هایی در این خصوص داشته باشد اما در هر صورت دسترسی کامل این مراکز به بازار واحد امکان پذیر نیست.»

انگلیس و اتحادیه اروپا ماه گذشته به توافقنامه مشترکی برای جدایی این کشور از اتحادیه دست یافتند که مسیر را برای مذاکره در خصوص روابط تجاری آتی هموار کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر