نتیجه‌ای یافت نشد.

موگرینی: با کمک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از برجام حمایت می‌کنیم

شناسه خبر: 148752 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷, ۴۱ : ۰۰ : ۰۰
موگرینی: با کمک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از برجام حمایت می‌کنیم
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بر حمایت از برجام به عنوان دستاورد مشترک سازمان ملل و اروپا تاکید کرد.
۵۵آنلاین :

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای  به مناسبت روز «سازمان ملل» از تداوم حمایت از توافق هسته‌ای ایران به‌عنوان دستاورد مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا خبر داد.

 به نوشته وبگاه «اتحادیه اروپا»، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد در کنار هم قوی‌ترین حامی گفت‌وگو و همکاری بوده، هستند و خواهند بود.»

 وی در ادامه افزود: «به همین دلیل دفاع از دیپلماسی چندجانبه و موفقیت‌هایش از جمله توافق هسته‌ای با ایران، توافق آب و هوایی پاریس و حمایت از فعالیت‌های ضروری تمام نهادهای سازمان ملل متحد را ادامه می‌دهیم.»

خبرگزاری «رویترز» نیز امروز به نقل از سه منبع دیپلماتیک غربی گزارش داد که ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای معاملات تجاری با ایران تا 13 آبان ماه آماده خواهد شد. 

خبرگزاری رویترز به نقل از این سه منبع دیپلماتیک گفته که آماده شدن این ساز و کار مالی تا 13 آبان به صورت نمادین است و تا اوایل سال 2019 عملیاتی نخواهد شد.

این در حالی است که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز چند روز قبل در گفت‌وگو با خبرگزاری ژاپنی «کیودو» در واکنش به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد که تهران در شرایط کنونی هم نفت خود را می‌فروشد و هم قادر است اقتصاد خود را حفظ کند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر