نتیجه‌ای یافت نشد.

موگرینی: با کمک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از برجام حمایت می‌کنیم

شناسه خبر: 148752 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷, ۴۱ : ۰۰ : ۰۰
موگرینی: با کمک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از برجام حمایت می‌کنیم
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بر حمایت از برجام به عنوان دستاورد مشترک سازمان ملل و اروپا تاکید کرد.
۵۵آنلاین :

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای  به مناسبت روز «سازمان ملل» از تداوم حمایت از توافق هسته‌ای ایران به‌عنوان دستاورد مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا خبر داد.

 به نوشته وبگاه «اتحادیه اروپا»، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد در کنار هم قوی‌ترین حامی گفت‌وگو و همکاری بوده، هستند و خواهند بود.»

 وی در ادامه افزود: «به همین دلیل دفاع از دیپلماسی چندجانبه و موفقیت‌هایش از جمله توافق هسته‌ای با ایران، توافق آب و هوایی پاریس و حمایت از فعالیت‌های ضروری تمام نهادهای سازمان ملل متحد را ادامه می‌دهیم.»

خبرگزاری «رویترز» نیز امروز به نقل از سه منبع دیپلماتیک غربی گزارش داد که ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای معاملات تجاری با ایران تا 13 آبان ماه آماده خواهد شد. 

خبرگزاری رویترز به نقل از این سه منبع دیپلماتیک گفته که آماده شدن این ساز و کار مالی تا 13 آبان به صورت نمادین است و تا اوایل سال 2019 عملیاتی نخواهد شد.

این در حالی است که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز چند روز قبل در گفت‌وگو با خبرگزاری ژاپنی «کیودو» در واکنش به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد که تهران در شرایط کنونی هم نفت خود را می‌فروشد و هم قادر است اقتصاد خود را حفظ کند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

وزیر جدید بهداشت، از حرف تا عمل

دکتر نمکی به وجود امضاهای طلایی در بخش دارو تاکید داشتند و خواهان و مدعی مبارزه با این چنین رانت هایی گشتند. رانت هایی که به نظر میرسد طولانی شدن تصدی های ناپایدار و غیر مفید در وزارت بهداشت  و همچنین افزایش های بی رویه تعرفه های پزشکی بدون تغییر در کیفیت خدمات، ناشی از همین رانت مخرب در خدماتی ترین بخش دولت باشد

حال و روز نظام ادارى ايران بحرانى است.

در اين سرى به بررسى اصول نظام ادارى،شفافيت و مبارزه با فساد ميپردازيم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر