نتیجه‌ای یافت نشد.

موگرینی: ۴ گزارش آژانس حاکی از پایبندی ایران به تعهداتش بوده است

شناسه خبر: 94343 دوشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۵, ۵۹ : ۱۷ : ۰۰
موگرینی: ۴ گزارش آژانس حاکی از پایبندی ایران به تعهداتش بوده است
نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور امنیت و سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسبت اولین سالگرد اجرای برنامه اقدام جامع مشترک بیانیه‌ای منتشر کرد.
۵۵آنلاین :

 فدریکا موگرینی به مناسبت اولین سالگرد اجرای برنامه اقدام جامع مشترک بیانیه‌ خود را منتشر کرد. در این بیانیه آمده است:

16 ژانویه سالگرد آغاز اجرای برنامه اقدام جامع مشترک (JCPOA) است که مورد توافق اتحادیه اروپا، چین، آلمان،  فرانسه، روسیه، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و ایران قرار گرفت. یک سال پس از آغاز اجرای JCPOA، روشن است که این تفاهم نامه از سوی تمامی طرفین در حال اجراست.

در طول این یکسال، طرفین JCPOA تعهد کامل خود به التزام و اجرای این توافقنامه را از خود نشان دادند. این جدیت در اجرای موافقتنامه همچنین به جامعه جهانی این پیغام را می رساند که ایران کاملا پایبند به برنامه هسته ای غیر نظامی بوده و این برنامه صرفا صلح آمیز است. توافقنامه همچنین این پیغام مهم و امیدوار کننده را به دولت و مردم ایران نیز می دهد.

به استناد چهار گزارش سازمان بین المللی انرژی اتمی، ایران به تعهدات هسته ای خود عمل نموده است. این موضوع هم اکنون ستون اصلی برنامه بین المللی عدم غنی سازی است. همانطور که در توافقنامه قول داده شده بود، سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا نیز به سهم خود تحریم های اقتصادی مرتبط با انرژی هسته ای را لغو کردند. در نتیجه میزان  تجارت و سرمایه گذاری دو طرفه ایران افزایش یافته که این مهم، نوید بخش بهبود شرایط زندگی برای همه است.

اجرای کامل و موثر JCPOA در طول حیات آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بعنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک و از جایگاه نماینده ارشد، اتحادیه اروپا بر تعهد کامل خود به این آرمان تاکید نموده است. اجرای دقیق تعهدات از سوی تمامی طرفین بهترین راه برای ادامه اعتماد سازی، تقویت JCPOA و غلبه بر موانعی است که بخشی از کلیه توافقاتی هستند که جامع بوده و به راحتی دست یافتنی نیستند.

JCPOA یک تلاش چند جانبه است که از طریق ابزارهای دیپلماتیک محقق شده و توسط قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد تایید شده است. این توافقنامه در نتیجه تلاشهای گروه E3/EU+3 و ایران شکل گرفت اما هم اکنون با توجه به تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد، متعلق به تمام جامعه بین المللی است. JCPOA به سود و منفعت همه است و موقعیتهایی را در حوزه بهبود همکاریهای منطقه ای فراهم آورده که همه می بایست آنرا مغتنم شمارند.

اتحادیه اروپا دست در دست تمام کسانی که به اجرای کامل توافقنامه وهمچنین تحقق اهدافی که ما را به هم نزدیک می کند کمک می نمایند، به کار خود ادامه خواهد داد.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا

همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم. این در حالی است که ممکن است فردی که ظاهر عادی و حتی غیرعادی دارد بسیاری مذهبی‌تر از کسانی باشد که ادعای مذهبی بودن دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر