نتیجه‌ای یافت نشد.

مه غلیظ و رسوب ریزگردها برق بیشتر مناطق خوزستان را قطع کرد

شناسه خبر: 123758 پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶, ۳۲ : ۱۴ : ۰۰
مه غلیظ و رسوب ریزگردها برق بیشتر مناطق خوزستان را قطع کرد
به دنبال بروز پدیده مه گرفتگی که از صبح امروز مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان را فرا گرفته است،، برق این مناطق قطع شد.
۵۵آنلاین :


به دنبال بروز پدیده مه گرفتگی که از صبح امروز مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان را فرا گرفته است،، برق این مناطق قطع شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مه غلیظی که صبح امروز نیمه جنوبی استان را پوشانده است به همراه گرد و غباری که از روزهای گذشته بیشتر نقاط استان را در بر گرفته، باعث قطع برق بیشتر نقاط شهرهای جنوبی استان شده است.

کامران حدادی گفت: برق مناطق و شهرهای هویزه، شادگان، چوئبده، آبادان، بستان و خرمشهر به دلیل همزمانی گرد و غبار و مه غلیظ در حال حاضر قطع شده است.

وی ادامه داد: در شمال و شرق استان قطع برق ناشی از وقوع مه رخ نداده ولی برق شهرستان مسجدسلیمان از 7 تا 9 صبح امروز به منظور پاره ای تعمیرات و برق اندیکا نیز به منظور شست و شوی مقره ها و افزایش پایداری شبکه تا 4 بعد از ظهر امروز قطع خواهد بود.

همچنین علیرضا شکرخدایی مدیر روابط عمومی توزیع برق اهواز به خبرنگار ایرنا گفت: برق برخی مناطق شهرستان اهواز به دلیل بروز مه غلیظ و گرد و غبار قطع شده و در حال انجام اقدامات لازم برای رفع مشکل برق این مناطق هستیم.

صبح امروز مه غلیظ شهرهای جنوبی و غربی استان را پوشاند که به دلیل همزمانی با گرد و غبار باعث قطع برق بسیاری مناطق این شهرها شد.

همچنین برق مناطقی مانند نادری، گلستان، مجاهد در اهواز و آخر آسفالت و همچنین برق بیشتر مناطق شهرستان کارون نیز قطع شده است.

رطوبت بالا و رسوب ریزگردها بر روی تجهیزات برق رسانی دلایل عمده قطعی برق در مناطق شهری استان است.

رسوب گردوغبار بر روی ترانس ها و مقره ها و ترکیب آن با رطوبت، موجب ایجاد حالت عایق مانندی روی تاسیسات برق و قطعی جریان برق می شود.

از روز جمعه هفته گذشته تا امروز پنج شنبه پدیده گرد و غبار در خوزستان پایدار است که در این مدت بیش از یک هزار و 500 نفر به دلیل مشکلات تنفسی در خوزستان به بیمارستان مراجعه کردند.

غلظت گرد و غبار در خوزستان در هفته جاری سبب تعطیلی مدارس 17شهرستان و ادارات 11 شهرستان شد.

تراکم گرد و غبار در برخی نقاط خوزستان در چند روز گذشته تا بیش از 66 برابر حد مجاز رسیده بود.

هشت بهمن پارسال در پی وقوع پدیده گرد و غبار در اهواز و درپی آن بارندگی خفیف، عایق مقره های پست های برق حالت نارسایی خود را از دست داد و باعث قطعی برق گسترده در اهواز و 12 شهرستان دیگر شد.

پس از قطعی های گسترده خوزستان، به منظور شستشوی مقره ها و تعویض و عایق ‌بندی تجهیزات، 15 دستگاه مقره شور به خوزستان اعزام و حدود 35 درصد مقره‌ها تعویض و عایق‌بندی شد.

در پی این قطعی برق، هیات وزیران در فروردین 96 بودجه ای 230 هزار میلیارد ریالی را برای مشکلات برق، آب و فاضلاب، گرد و غبار، علاج بخشی رودخانه کارون و اتمام طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان در نظر گرفت.

اقداماتی از جمله احداث پست ها و خطوط برق فشار قوی، شستشو و تعویض مقره ها، زنجیرمقره ها در راستای ارتقای وضعیت شبکه انتقال برق خوزستان صورت می گیرد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر