نتیجه‌ای یافت نشد.

مه غلیظ و رسوب ریزگردها برق بیشتر مناطق خوزستان را قطع کرد

شناسه خبر: 123758 پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶, ۳۲ : ۱۴ : ۰۰
مه غلیظ و رسوب ریزگردها برق بیشتر مناطق خوزستان را قطع کرد
به دنبال بروز پدیده مه گرفتگی که از صبح امروز مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان را فرا گرفته است،، برق این مناطق قطع شد.
۵۵آنلاین :


به دنبال بروز پدیده مه گرفتگی که از صبح امروز مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان را فرا گرفته است،، برق این مناطق قطع شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مه غلیظی که صبح امروز نیمه جنوبی استان را پوشانده است به همراه گرد و غباری که از روزهای گذشته بیشتر نقاط استان را در بر گرفته، باعث قطع برق بیشتر نقاط شهرهای جنوبی استان شده است.

کامران حدادی گفت: برق مناطق و شهرهای هویزه، شادگان، چوئبده، آبادان، بستان و خرمشهر به دلیل همزمانی گرد و غبار و مه غلیظ در حال حاضر قطع شده است.

وی ادامه داد: در شمال و شرق استان قطع برق ناشی از وقوع مه رخ نداده ولی برق شهرستان مسجدسلیمان از 7 تا 9 صبح امروز به منظور پاره ای تعمیرات و برق اندیکا نیز به منظور شست و شوی مقره ها و افزایش پایداری شبکه تا 4 بعد از ظهر امروز قطع خواهد بود.

همچنین علیرضا شکرخدایی مدیر روابط عمومی توزیع برق اهواز به خبرنگار ایرنا گفت: برق برخی مناطق شهرستان اهواز به دلیل بروز مه غلیظ و گرد و غبار قطع شده و در حال انجام اقدامات لازم برای رفع مشکل برق این مناطق هستیم.

صبح امروز مه غلیظ شهرهای جنوبی و غربی استان را پوشاند که به دلیل همزمانی با گرد و غبار باعث قطع برق بسیاری مناطق این شهرها شد.

همچنین برق مناطقی مانند نادری، گلستان، مجاهد در اهواز و آخر آسفالت و همچنین برق بیشتر مناطق شهرستان کارون نیز قطع شده است.

رطوبت بالا و رسوب ریزگردها بر روی تجهیزات برق رسانی دلایل عمده قطعی برق در مناطق شهری استان است.

رسوب گردوغبار بر روی ترانس ها و مقره ها و ترکیب آن با رطوبت، موجب ایجاد حالت عایق مانندی روی تاسیسات برق و قطعی جریان برق می شود.

از روز جمعه هفته گذشته تا امروز پنج شنبه پدیده گرد و غبار در خوزستان پایدار است که در این مدت بیش از یک هزار و 500 نفر به دلیل مشکلات تنفسی در خوزستان به بیمارستان مراجعه کردند.

غلظت گرد و غبار در خوزستان در هفته جاری سبب تعطیلی مدارس 17شهرستان و ادارات 11 شهرستان شد.

تراکم گرد و غبار در برخی نقاط خوزستان در چند روز گذشته تا بیش از 66 برابر حد مجاز رسیده بود.

هشت بهمن پارسال در پی وقوع پدیده گرد و غبار در اهواز و درپی آن بارندگی خفیف، عایق مقره های پست های برق حالت نارسایی خود را از دست داد و باعث قطعی برق گسترده در اهواز و 12 شهرستان دیگر شد.

پس از قطعی های گسترده خوزستان، به منظور شستشوی مقره ها و تعویض و عایق ‌بندی تجهیزات، 15 دستگاه مقره شور به خوزستان اعزام و حدود 35 درصد مقره‌ها تعویض و عایق‌بندی شد.

در پی این قطعی برق، هیات وزیران در فروردین 96 بودجه ای 230 هزار میلیارد ریالی را برای مشکلات برق، آب و فاضلاب، گرد و غبار، علاج بخشی رودخانه کارون و اتمام طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان در نظر گرفت.

اقداماتی از جمله احداث پست ها و خطوط برق فشار قوی، شستشو و تعویض مقره ها، زنجیرمقره ها در راستای ارتقای وضعیت شبکه انتقال برق خوزستان صورت می گیرد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

در گرماگرم خشم‌هاي روزمره

...مي‌توان آن را با سطح مهارتي مورد نياز براي هدايت يک جت پيشرفته مقايسه کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر