مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است

شناسه خبر: 85700 سرویس: فناوری شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵, ۲۹ : ۰۹ : ۰۰
مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است
یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.

جلیل خاوندگار ، با بیان اینکه کار در فضای الکترونیکی کسب و کار بسیار متفاوت‌تر از فضای فیزیکی است، تصریح کرد: در این فضا امتیازات ویژه الکترونیک، اخلاق، تضمین، پشتیبانی و پیچیدگی ویژه الکترونیکی وجود دارد که مردم عادی برای ورود به این فضا باید با توجه به اقتضا و پیچیدگی‌هایی که فضای اینترنتی دارد باید دانش و نگرش خود را تغییر دهند.

خاوندگار اظهار کرد: از طرفی به‌عنوان مثال در فضای الکترونیکی و اینترنتی مسائل امنیتی به شکل بسیار پیچیده‌تری از فضای فیزیکی مطرح می‌شود و در فضای فیزیکی به وجود آوردن امنیت کار چنان سختی نیست ولی در فضای اینترنتی هر قدر هم که شما فرد با مهارتی بوده و از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنید باز هم نمی‌توانید امنیت را به طور کامل تامین کنید.

وی ادامه داد: برای تامین امنیت در سایت‌های کسب و کاری یک سری نرم‌افزارها و فایروال‌های خاصه تعریف شده‌ای در بازار وجود دارد و در واقع افراد می‌توانند این امنیت را از سایر کانال‌ها به سایت خود بیاورند و برای ساماندهی اطلاعات امنیتی سایت خود از افراد ماهر و مورد اعتماد استفاده کنند و توجه به این نکته نیز مهم است که وب‌سایت و یا بنگاه کسب و کار خود را علاوه بر امنیت سرورس به امنیت اجتماعی نیز مجهز کنند و از یک سیستم‌ها و دیتا سنترها و سرورهای مطمئن برای سرویس‌گیری استفاده کنند و خود را از اطلاعات و مقرراتی که برای سایت‌های اینترنتی وجود دارد آگاه کنند و بدانند که این فضا با فضای فیزیکی بسیار متفاوت‌تر است.

این کارشناس و مدرس دانشگاه با اشاره به مزیت‌هایی که فضای اینترنتی نسبت به فیزیکی دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه الکترونیک ایجاد تغییرات بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر از فضای فیزیکی است؛ به ‌عنوان مثال در استفاده از بنر برای تبلیغات در شرکت در اینترنت شما می‌توانید بنرهای گوناگون با طرح های مختلف و همچنین با تقسیم زمانی این تبلیغات را با هزینه بسیار پایین انجام دهید، اما در فضای فیزیکی هزینه تبلیغات با بنر بسیار بالاتر است و همچنین امکانات از جمله تقسیم زمانی وجود ندارد و استفاده از این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

 

منبع : ایسنا 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

امید نا امید

پس از ورود همه جانبه لیست امید به شورای شهر تهران . امیدی در دل مردم تهران برای جبران مشکلات مدیریت  12 ساله اصولگرایان پرهزینه و کم فایده در شهر تهران مطرح شد

چرا فعالان اقتصادی از فضای کسب و کار ناراضی هستند؟

داشتن درک درستی از فضای کسب و کار می¬تواند زمینه راه اندازی و دستیابی به موفقیت را در هر کسب و کاری هموار کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان