مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است

شناسه خبر: 85700 سرویس: فناوری شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵, ۲۹ : ۰۹ : ۰۰
مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است
یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.

جلیل خاوندگار ، با بیان اینکه کار در فضای الکترونیکی کسب و کار بسیار متفاوت‌تر از فضای فیزیکی است، تصریح کرد: در این فضا امتیازات ویژه الکترونیک، اخلاق، تضمین، پشتیبانی و پیچیدگی ویژه الکترونیکی وجود دارد که مردم عادی برای ورود به این فضا باید با توجه به اقتضا و پیچیدگی‌هایی که فضای اینترنتی دارد باید دانش و نگرش خود را تغییر دهند.

خاوندگار اظهار کرد: از طرفی به‌عنوان مثال در فضای الکترونیکی و اینترنتی مسائل امنیتی به شکل بسیار پیچیده‌تری از فضای فیزیکی مطرح می‌شود و در فضای فیزیکی به وجود آوردن امنیت کار چنان سختی نیست ولی در فضای اینترنتی هر قدر هم که شما فرد با مهارتی بوده و از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنید باز هم نمی‌توانید امنیت را به طور کامل تامین کنید.

وی ادامه داد: برای تامین امنیت در سایت‌های کسب و کاری یک سری نرم‌افزارها و فایروال‌های خاصه تعریف شده‌ای در بازار وجود دارد و در واقع افراد می‌توانند این امنیت را از سایر کانال‌ها به سایت خود بیاورند و برای ساماندهی اطلاعات امنیتی سایت خود از افراد ماهر و مورد اعتماد استفاده کنند و توجه به این نکته نیز مهم است که وب‌سایت و یا بنگاه کسب و کار خود را علاوه بر امنیت سرورس به امنیت اجتماعی نیز مجهز کنند و از یک سیستم‌ها و دیتا سنترها و سرورهای مطمئن برای سرویس‌گیری استفاده کنند و خود را از اطلاعات و مقرراتی که برای سایت‌های اینترنتی وجود دارد آگاه کنند و بدانند که این فضا با فضای فیزیکی بسیار متفاوت‌تر است.

این کارشناس و مدرس دانشگاه با اشاره به مزیت‌هایی که فضای اینترنتی نسبت به فیزیکی دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه الکترونیک ایجاد تغییرات بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر از فضای فیزیکی است؛ به ‌عنوان مثال در استفاده از بنر برای تبلیغات در شرکت در اینترنت شما می‌توانید بنرهای گوناگون با طرح های مختلف و همچنین با تقسیم زمانی این تبلیغات را با هزینه بسیار پایین انجام دهید، اما در فضای فیزیکی هزینه تبلیغات با بنر بسیار بالاتر است و همچنین امکانات از جمله تقسیم زمانی وجود ندارد و استفاده از این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

 

منبع : ایسنا 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر