مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است

شناسه خبر: 85700 سرویس: فناوری شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵, ۲۹ : ۰۹ : ۰۰
مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است
یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.

جلیل خاوندگار ، با بیان اینکه کار در فضای الکترونیکی کسب و کار بسیار متفاوت‌تر از فضای فیزیکی است، تصریح کرد: در این فضا امتیازات ویژه الکترونیک، اخلاق، تضمین، پشتیبانی و پیچیدگی ویژه الکترونیکی وجود دارد که مردم عادی برای ورود به این فضا باید با توجه به اقتضا و پیچیدگی‌هایی که فضای اینترنتی دارد باید دانش و نگرش خود را تغییر دهند.

خاوندگار اظهار کرد: از طرفی به‌عنوان مثال در فضای الکترونیکی و اینترنتی مسائل امنیتی به شکل بسیار پیچیده‌تری از فضای فیزیکی مطرح می‌شود و در فضای فیزیکی به وجود آوردن امنیت کار چنان سختی نیست ولی در فضای اینترنتی هر قدر هم که شما فرد با مهارتی بوده و از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنید باز هم نمی‌توانید امنیت را به طور کامل تامین کنید.

وی ادامه داد: برای تامین امنیت در سایت‌های کسب و کاری یک سری نرم‌افزارها و فایروال‌های خاصه تعریف شده‌ای در بازار وجود دارد و در واقع افراد می‌توانند این امنیت را از سایر کانال‌ها به سایت خود بیاورند و برای ساماندهی اطلاعات امنیتی سایت خود از افراد ماهر و مورد اعتماد استفاده کنند و توجه به این نکته نیز مهم است که وب‌سایت و یا بنگاه کسب و کار خود را علاوه بر امنیت سرورس به امنیت اجتماعی نیز مجهز کنند و از یک سیستم‌ها و دیتا سنترها و سرورهای مطمئن برای سرویس‌گیری استفاده کنند و خود را از اطلاعات و مقرراتی که برای سایت‌های اینترنتی وجود دارد آگاه کنند و بدانند که این فضا با فضای فیزیکی بسیار متفاوت‌تر است.

این کارشناس و مدرس دانشگاه با اشاره به مزیت‌هایی که فضای اینترنتی نسبت به فیزیکی دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه الکترونیک ایجاد تغییرات بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر از فضای فیزیکی است؛ به ‌عنوان مثال در استفاده از بنر برای تبلیغات در شرکت در اینترنت شما می‌توانید بنرهای گوناگون با طرح های مختلف و همچنین با تقسیم زمانی این تبلیغات را با هزینه بسیار پایین انجام دهید، اما در فضای فیزیکی هزینه تبلیغات با بنر بسیار بالاتر است و همچنین امکانات از جمله تقسیم زمانی وجود ندارد و استفاده از این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

 

منبع : ایسنا 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بازگشت اعتماد در گرو اعاده اعتبار

سیاست‌گذاران اقتصادی می‌دانند که اعتماد شهروندان و فعالان اقتصادی، یک عامل اثرگذار در فرآیند سیاست‌گذاری و یکی از عوامل موثر بر پیشبرد سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی است. اعتماد جامعه وابسته به اعتبار سیاست‌گذار است و این اعتبار زمانی شکل می‌گیرد که سیاست‌های اقتصادی، شفاف و پیش‌بینی‌پذیر باشد

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان