مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است

شناسه خبر: 85700 سرویس: فناوری شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵, ۲۹ : ۰۹ : ۰۰
مهاجرت از فضای فیزیکی به اینترنتی نیازمند تغییر در نگرش است
یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

یک کارشناس و مدرس دانشگاه گفت: کسانی که به دنبال مهاجرت کسب و کار خود از فضای فیزیکی به فضای اینترنتی، الکترونیکی و مجازی‌اند، نیازمند تغییر نگرش خود در ابعاد گوناگون هستند.

جلیل خاوندگار ، با بیان اینکه کار در فضای الکترونیکی کسب و کار بسیار متفاوت‌تر از فضای فیزیکی است، تصریح کرد: در این فضا امتیازات ویژه الکترونیک، اخلاق، تضمین، پشتیبانی و پیچیدگی ویژه الکترونیکی وجود دارد که مردم عادی برای ورود به این فضا باید با توجه به اقتضا و پیچیدگی‌هایی که فضای اینترنتی دارد باید دانش و نگرش خود را تغییر دهند.

خاوندگار اظهار کرد: از طرفی به‌عنوان مثال در فضای الکترونیکی و اینترنتی مسائل امنیتی به شکل بسیار پیچیده‌تری از فضای فیزیکی مطرح می‌شود و در فضای فیزیکی به وجود آوردن امنیت کار چنان سختی نیست ولی در فضای اینترنتی هر قدر هم که شما فرد با مهارتی بوده و از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنید باز هم نمی‌توانید امنیت را به طور کامل تامین کنید.

وی ادامه داد: برای تامین امنیت در سایت‌های کسب و کاری یک سری نرم‌افزارها و فایروال‌های خاصه تعریف شده‌ای در بازار وجود دارد و در واقع افراد می‌توانند این امنیت را از سایر کانال‌ها به سایت خود بیاورند و برای ساماندهی اطلاعات امنیتی سایت خود از افراد ماهر و مورد اعتماد استفاده کنند و توجه به این نکته نیز مهم است که وب‌سایت و یا بنگاه کسب و کار خود را علاوه بر امنیت سرورس به امنیت اجتماعی نیز مجهز کنند و از یک سیستم‌ها و دیتا سنترها و سرورهای مطمئن برای سرویس‌گیری استفاده کنند و خود را از اطلاعات و مقرراتی که برای سایت‌های اینترنتی وجود دارد آگاه کنند و بدانند که این فضا با فضای فیزیکی بسیار متفاوت‌تر است.

این کارشناس و مدرس دانشگاه با اشاره به مزیت‌هایی که فضای اینترنتی نسبت به فیزیکی دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه الکترونیک ایجاد تغییرات بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر از فضای فیزیکی است؛ به ‌عنوان مثال در استفاده از بنر برای تبلیغات در شرکت در اینترنت شما می‌توانید بنرهای گوناگون با طرح های مختلف و همچنین با تقسیم زمانی این تبلیغات را با هزینه بسیار پایین انجام دهید، اما در فضای فیزیکی هزینه تبلیغات با بنر بسیار بالاتر است و همچنین امکانات از جمله تقسیم زمانی وجود ندارد و استفاده از این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

 

منبع : ایسنا 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هجوم گردشگران به لوکیشن «بازی تاج و تخت»

یکی از مهمترین روش های جذب گردشگرجهانی معرفی مکان های گردشگری در سینما و سریال های بین المللی است .

عملیات نجات دریاچه از چنگ غبار

گزارش میدانی از منطقه «جبل کندی» ارومیه که پروژه‌های مهار غبار در آن تا حدود زیادی موفق بوده اس

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر