منابع اردنی: در موضوع بازگشایی گذرگاه «نصیب» اولویت با مسائل امنیتی است

شناسه خبر: 145183 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۲۷ : ۱۷ : ۰۰
منابع اردنی: در موضوع بازگشایی گذرگاه «نصیب» اولویت با مسائل امنیتی است
همزمان با انتشار اخباری در خصوص بازگشایی قریب‌الوقوع گذرگاه «نصیب» در مرز اردن و سوریه، برخی منابع اردنی تأکید کردند که مسائل امنیتی در اولویت قرار دارد.
۵۵آنلاین :

منابع اردنی تأکید کردند که این کشور مسائل امنیتی را در اولویت بحث مربوط به بازگشایی مرز و گذرگاه‌ها با سوریه قرار داده است.

روزنامه «الغد» اردن امروز یکشنبه به نقل از برخی کارشناسان نظامی نوشت که اردن دیدگاه مثبتی درباره بازگشایی گذرگاه مرزی نصیب و تلاش دو کشور برای تبیین اقدامات مربوط به اجرایی شدن این امر در مرحله آینده دارد.

این کارشناسان با اشاره به اینکه بسیاری از نمایندگان بخش‌های مختلف اردن از گذرگاه نصیب به عنوان «راه تنفس شمالی اردن» یاد می‌کنند، افزود که این گذرگاه تنها راه ترانزیتی است که اردن را به چند کشور از طریق سوریه وصل می‌کند.

کمیته فنی اردن و سوریه چهارشنبه گذشته برای بررسی موضوع بازگشایی گذرگاه مرزی نصیب تشکیل جلسه داد و گفته می‌شود روز پنجشنبه این گذرگاه فعالیت خود را پس از گذشت حدود سه سال تعطیلی، ازسر می‌گیرد.

گذرگاه جابر یا همان نصیب بین شهرک سوری نصیب در استان درعا و شهرک جابر اردن در استان المفرق قرار گرفته است و تا پیش از تعطیلی این گذرگاه، یکی از پُر تردد‌ترین گذرگاه محسوب می‌شد به طوریکه روزانه هفت هزار کامیون از آن عبور می‌کرد.

بازگشایی گذرگاه نیاز به زمان دارد

سرتیپ بازنشسته «محمد العلاونه» می‌گوید که بازگشایی مرز بین سوریه و اردن به زمان بیشتر برای مهیا شدن شرایط مناسب امنیتی جهت عبور و مرور مسافران و واردات کالا به دمشق و دیگر استان‌های سوریه، نیاز دارد.

العلاونه با اشاره به انتشار اخباری در خصوص نشست کمیته فنی اردن و سوریه، گفت که بهتر است سلامت و امنیت مسافران جهت تردد در این گذرگاه، مورد توجه دولت قرار گیرد.

وی افزود که در خصوص بازگشایی مرزها و گذرگاه‌های دو کشور، اردن در درجه نخست به مسئله امنیتی اهتمام دارد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گروه تروریستی «الاحوازی» را بیشتر بشناسید

این گروه جدایی طلب که مرکزیت فعالیت خود را در شهر لندن قرار داده اند

۱۵۱ هزار دختر، ترک تحصیل کرده‌اند

در حال حاضر وظیفه مدیران این است که دلایل موانع حضور دانش آموزان به مدارس را بررسی کنند تا بتوانیم آنها را به مدرسه برگردانیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر