نتیجه‌ای یافت نشد.

مقام پارلمانی اتریش بر تداوم روابط ایران و اروپا تاکید کرد

شناسه خبر: 146298 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۲۲ : ۰۰
مقام پارلمانی اتریش بر تداوم روابط ایران و اروپا تاکید کرد
رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش در دیدار با رئیس و اعضای هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش با حمایت مجدد از برجام تصریح کرد: نباید اجازه داد تا پیوندهای ایجادشده بین تهران و اروپا ازهم‌گسسته شود.
۵۵آنلاین :

«آندراس شیدر» در جریان این دیدار که در وین صورت گرفت ، خاطرنشان ساخت: تمام تلاش اتحادیه اروپا حفظ برجام و یافتن سازوکارها و برداشتن گام‌های عملی برای ادامه همکاری‌ها با ایران است.

«حسین امیری خامکانی» رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های این کشور و اتحادیه اروپا برای حفظ برجام گفت: انتظار می‌رود وین در مقام ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا، بیش از گذشته به تلاش‌های خود برای حفظ برجام و گسترش همکاری‌های فی‌مابین تداوم بخشیده و گام‌های عملی‌تری در این زمینه بردارد.

دو طرف همچنین درباره آخرین وضعیت و چشم‌انداز روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف تبادل‌نظر کردند.

امیری خامکانی در رأس هیأتی 4 نفره از اعضا این گروه دوستی بنا به دعوت «وولفگانگ گرستل» رئیس گروه دوستی پارلمانی اتریش و جمهوری اسلامی ایران به وین، پایتخت اتریش سفرکرده است.

هیات پارلمانی کشورمان تاکنون با تعدادی از مقام‌های اتریشی ازجمله رئیس کمیسیون اتحادیه اروپای پارلمان اتریش ، معاون رئیس مجلس فدرال و برخی اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان این کشور دیدار داشته‌اند.

در جریان این سفر همچنین قرار است دیدارهایی با رئیس کمیسیون دارایی پارلمان، دبیر کل اتاق بازرگانی و قائم‌مقام وزیر امور خارجه اتریش برگزارشده و پیرامون موضوعات موردعلاقه طرفین رایزنی شود.

در سال‌های اخیر علاوه بر مناسبات رو به رشد سیاسی و اقتصادی، روابط پارلمانی دوستانه‌ای میان مجالس دو کشور برقرار بوده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر