نتیجه‌ای یافت نشد.

مقام پارلمانی اتریش بر تداوم روابط ایران و اروپا تاکید کرد

شناسه خبر: 146298 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۲۲ : ۰۰
مقام پارلمانی اتریش بر تداوم روابط ایران و اروپا تاکید کرد
رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش در دیدار با رئیس و اعضای هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش با حمایت مجدد از برجام تصریح کرد: نباید اجازه داد تا پیوندهای ایجادشده بین تهران و اروپا ازهم‌گسسته شود.
۵۵آنلاین :

«آندراس شیدر» در جریان این دیدار که در وین صورت گرفت ، خاطرنشان ساخت: تمام تلاش اتحادیه اروپا حفظ برجام و یافتن سازوکارها و برداشتن گام‌های عملی برای ادامه همکاری‌ها با ایران است.

«حسین امیری خامکانی» رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های این کشور و اتحادیه اروپا برای حفظ برجام گفت: انتظار می‌رود وین در مقام ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا، بیش از گذشته به تلاش‌های خود برای حفظ برجام و گسترش همکاری‌های فی‌مابین تداوم بخشیده و گام‌های عملی‌تری در این زمینه بردارد.

دو طرف همچنین درباره آخرین وضعیت و چشم‌انداز روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف تبادل‌نظر کردند.

امیری خامکانی در رأس هیأتی 4 نفره از اعضا این گروه دوستی بنا به دعوت «وولفگانگ گرستل» رئیس گروه دوستی پارلمانی اتریش و جمهوری اسلامی ایران به وین، پایتخت اتریش سفرکرده است.

هیات پارلمانی کشورمان تاکنون با تعدادی از مقام‌های اتریشی ازجمله رئیس کمیسیون اتحادیه اروپای پارلمان اتریش ، معاون رئیس مجلس فدرال و برخی اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان این کشور دیدار داشته‌اند.

در جریان این سفر همچنین قرار است دیدارهایی با رئیس کمیسیون دارایی پارلمان، دبیر کل اتاق بازرگانی و قائم‌مقام وزیر امور خارجه اتریش برگزارشده و پیرامون موضوعات موردعلاقه طرفین رایزنی شود.

در سال‌های اخیر علاوه بر مناسبات رو به رشد سیاسی و اقتصادی، روابط پارلمانی دوستانه‌ای میان مجالس دو کشور برقرار بوده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر