معرفی کتاب‌هایی در رابطه با بازاریابی محتوا

شناسه خبر: 125026 سرویس: کتاب و شهر کتاب چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶, ۲۸ : ۰۲ : ۰۰
معرفی کتاب‌هایی در رابطه با بازاریابی محتوا
محتوا عضو جدا نشدنی تمام استراتژی‌های بازاریابی است. خواندن تجربیات بازاریابان موفق کلید اصلی رشد مهارت‌های تولید محتوای جدید و تأثیرگذار برای افزایش تعداد مشتری‌ها است.
۵۵آنلاین :

بازاریابی محتوا چیزی فراتر از برگزاری کمپین‌های موفق و تلاش برای رشد کسب‌وکار است. بازاریابی محتوا یعنی پیدا کردن راه‌های جدید و خلاقانه برای جذب مشتری از طریق محتوای جذاب. یک بازاریاب محتوا نمی‌تواند با انجام کارهای تکراری و تقلید از سایر برندها کمپین موفقیت‌آمیزی طراحی کند. یادگرفتن استراتژی‌های جدید و امتحان کردن ایده‌های نو به یک بازاریاب محتوا کمک می‌کند همیشه در کارش موفق باشد.

بهترین راه برای یادگرفتن استراتژی‌های جدید و رسیدن به این هدف، استفاده از نصیحت بازاریابان وکارآفرینان مطرح دنیا است. از آنجایی که شرکت کردن در کارگاه‌ها یا کلاس‌های آموزشی هزینه‌بر است بنابراین خواندن جدیدترین کتاب‌ها می‌تواند در این رابطه دیدگاه خوبی به فرد بدهد. در ادامه‌ی این مقاله‌یزومیت به معرفی کتاب‌های برتر در زمینه‌ی بازاریابی محتوا می‌پردازیم. خواندن این کتاب‌ها به بهبود استراتژی بازاریابی و افزایش میزان فروش کمک می‌کند و به هر بازاریابی در سال ۲۰۱۸ توصیه شده است.

۱- کتاب Pre-Suasion نوشته‌ی  Robert Cialdini

هر بازاریابی می‌داند که ترغیب کردن مشتری نقش پررنگی در موفقیت کمپین‌های بازاریابی دارد. خواندن این کتاب به هر بازاریابی کمک می‌کند تا بتواند اعتماد مردم به محصولات و خدمات برند را افزایش داده و مشتری‌های بیشتری را جذب کند. نویسنده‌ی این کتاب یکی از افراد متخصص و باتجربه در زمینه‌ی متقاعد کردن و مذاکره است. او در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان شخصی را متقاعد کرد تا رفتار و اعتقادات خود را تغییر دهد. او معتقد یک برند پیش از اینکه شخصی را به سمت صفحه‌ی فروش هدایت کند، باید او را متقاعد کند که به محصولش ایمان داشته باشد. این کتاب روش‌های انجام این کار را به طور کامل توضیح داده است.

۲- کتاب Content - The Atomic Particle of Marketing نوشته‌ی Rebecca Lieb

آیا بازاریابی بدون محتوا مفهومی دارد؟ پاسخ سوال مطمئنا منفی است و می‌توان گفت که محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های تمام استراتژی‌های بازاریابی است. اما برای رسیدن به موفقیت باید محتوای با کیفیتی تولید کرد. این کتاب بر اساس تحقیقات علمی نوشته شده است و در مورد اهمیت محتوا و موثرترین روش تولید آن توضیح می‌دهد. خواندن این کتاب به هر شخصی که هنوز قدرت محتوا در بازاریابی را درک نکرده است توصیه می‌شود.

۳- کتاب Lead Machine نوشته‌ی Rich Brooks

ساختن پست‌های وبلاگ و رشد دادن لیست ایمیل از جمله مواردی هستند که در این کتاب به خوبی توضیح داده شده‌اند. تولید لید یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث رشد کسب‌وکار و تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به مشتری می‌شود. نویسنده‌ی کتاب خواننده را با مراحل مقدماتی استفاده از بازاریابی دیجیتال آشنا می‌کند. برخی از استراتژی‌های این کتاب شاید تا حدودی آشنا به نظر برسند اما نکات زیادی در آن وجود دارد که می‌تواند روی کمپین‌های بازاریابی اعمال شود.

۴- کتاب Content That Converts نوشته‌ی Laura Hanley

این کتاب یک کتاب فوق‌العاده خوب برای کمپین‌های B2B یا تجارت شرکت با شرکت است. محتوای این کتاب مراحل یک بازاریابی متقاعد کننده و افزایش تعداد مشتری‌ها را قدم به قدم توضیح داده است. توزیع محتوا از طریق ایمیل و بهبود سئو از جمله موارد دیگری هستند که در این کتاب توضیح داده شده‌اند.

۵- کتاب The Road to Recognition نوشته‌ی Seth Price و Barry Feldman

اگر صاحب کسب‌وکار کوچکی هستید یا از وبلاگ برای امور بازاریابی استفاده می‌کنید این کتاب را حتما مطالعه کنید. در این کتاب توضیح داده می‌شود که چگونه می‌توان از نام شخصی خود برای افزایش فالوئرها و درنتیجه افزایش میزان فروش استفاده کرد. توصیه‌های مفید و قابل اجرای این کتاب در ۲۶ درس توضیح داده شده‌اند و خواننده می‌تواند تک‌تک این درس‌ها را روی برند شخصی خود پیاده‌سازی کند.

۶- کتاب Guest Blogging Goldmine نوشته‌ی Tom Corson

مقاله‌ی مرتبط:

چگونه به عنوان نویسنده مهمان فعالیت کنیم

فعالیت به‌عنوان نویسنده‌ی مهمان یکی از استراتژی‌های مهم در بازاریابی محتوا است. این کتاب در مورد اهمیت این کار و تأثیر آن روی افزایش بازدیدکنندگان و درنتیجه بالا رفتن تعداد مشتری‌های برند توضیح می‌دهد. بهترین استراتژی‌ها برای پیدا کردن فرصت‌های نویسندگی به‌عنوان مهمان و سنجیدن میزان موفقیت آن‌ها در این کتاب توضیح داده شده است.

۷- کتاب Non-Obvious نوشته‌ی Rohit Bhargava

این کتاب جدیدترین نسخه‌ی یکی از کتاب‌های پرفروش مجله‌ی Wall Street است و به خوانندگان کمک می‌کند ترندها یا موضوعات پرطرفداری که تشخیصشان ساده نیست را شناسایی کنند و درنتیجه بازاریابی برند را بهبود دهند. نویسنده‌ی این کتاب بازاریاب متخصصی است و در این کتاب توضیح می‌دهد چگونه می‌توان طرز تفکری خلاق برای رشد و متمایز کردن برند از سایر کسب‌وکارها داشت.

فراموش نکنید که کسب مهارت در زمینه‌ی بازاریابی نیازمند کسب مهارت در داستان‌سرایی و ارتباط با مشتری‌ها از طریق محتوا است. بنابراین تنها به خواندن این کتاب‌های بازاریابی اکتفا نکرده و برای یادگرفتن و پیدا کردن ایده‌های جدیدی هر مقاله و کتاب دیگری که در این زمینه نوشته شده است را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر