معرفی نامزدهای نهایی قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا

شناسه خبر: 130044 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷, ۵۰ : ۱۶ : ۰۰
معرفی نامزدهای نهایی قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا
فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ی ادبی جیمز تیت بلک در سال ۲۰۱۸ اعلام شد.
۵۵آنلاین :

یک رمان ضدآرمانشهری درباره جنگ‌های داخلی آمریکا و کتاب زندگی‌نامه محمد علی کِلی و پرنسس مارگارت از جمله مهمترین نامزدهای قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا در دو بخش داستانی و زندگی‌نامه هستند.

جایزه جیمز تیت بلک که هر ساله به بهترین اثر داستانی و زندگی‌نامه منتشر شده در بریتانیا اعطاء می‌شود تنها جایزه در نوع خود در جهان است که از سوی یک دانشگاه (دانشگاه ادینبرا) برگزار می‌شود.

نامزدهای امسال در دو بخش ادبیات داستانی و زندگی‌نامه از میان ۴۰۰ اثر انتخاب شده‌اند و در بخش ادبیات داستانی چهار کتاب شامل «جنگ امریکایی» نوشته عمر العکاد،‌ «اشک‌های سفید» نوشته هاری کونزرو، «عشق اول» اثر جیوندالین رایلی و «اتریب» نوشته الی ویلیامز و در بخش زندگی‌نامه  نیز چهار اثر «روزی که گم شد» از ریچارد بیرد، «مادام دوست‌داشتنی» نوشته کریگ براون، «علی، یک زندگی» از جاناتان ایگ و «دیده‌بان سپیده‌دم جوزف کنراد در یک دنیای جهانی برای دو جایزه ۱۰ هزار پوندی رقابت خواهند کرد.

دی اچ لارنس، گراهام گرین، موریل اسپارک، زادی اسمیت، یان مک‌کلین و جان لوکاره از جمله‌ چهره‌های مطرحی هستند که پیش از این موفق به کسب این جایزه ادبی شده‌اند.

جوایز تیت بلک سال ۱۹۱۹ توسط ژانت کوتس همسر جیمز تیت بلک راه‌اندازی شد تا یاد همسر درگذشته‌اش را گرامی دارد.

هرساله بیش از ۴۰۰ کتاب و نمایش‌نامه توسط دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه ادینبرا در اسکاتلند مورد بررسی قرار می‌گیرند تا برندگان بخش‌های مختلف مشخص شوند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیرتر شروع کردن کلاس درس به بهبود عملکرد نوجوانان منجر می‌شود

خوابیدن بیشتر نوجوانان در صبح نه‌تنها وضعیت درسی آن‌ها را بهتر می‌کند، بلکه میزان تندرستی آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد

رشد پایدار برای ایران

تنها یک روز پس از انتشار گزارش صندوق بین‌المللی پول با عنوان «چشم‌انداز اقتصادی جهان»، بانک جهانی نیز در تازه‌ترین گزارش خود از اقتصاد منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) ضمن بررسی وضعیت اقتصاد این منطقه، تحلیلی مفصل از وضعیت اقتصادی ایران ارائه کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اتفاقی عجیب در تاریخ داوری فوتبال؛ اعلام پنالتی در بین دو نیمه

ویدیو: سرریز شدن آب سد ایلام پس از بارش های اخیر

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان