معرفی نامزدهای نهایی قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا

شناسه خبر: 130044 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷, ۵۰ : ۱۶ : ۰۰
معرفی نامزدهای نهایی قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا
فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ی ادبی جیمز تیت بلک در سال ۲۰۱۸ اعلام شد.
۵۵آنلاین :

یک رمان ضدآرمانشهری درباره جنگ‌های داخلی آمریکا و کتاب زندگی‌نامه محمد علی کِلی و پرنسس مارگارت از جمله مهمترین نامزدهای قدیمی‌ترین جایزه ادبی بریتانیا در دو بخش داستانی و زندگی‌نامه هستند.

جایزه جیمز تیت بلک که هر ساله به بهترین اثر داستانی و زندگی‌نامه منتشر شده در بریتانیا اعطاء می‌شود تنها جایزه در نوع خود در جهان است که از سوی یک دانشگاه (دانشگاه ادینبرا) برگزار می‌شود.

نامزدهای امسال در دو بخش ادبیات داستانی و زندگی‌نامه از میان ۴۰۰ اثر انتخاب شده‌اند و در بخش ادبیات داستانی چهار کتاب شامل «جنگ امریکایی» نوشته عمر العکاد،‌ «اشک‌های سفید» نوشته هاری کونزرو، «عشق اول» اثر جیوندالین رایلی و «اتریب» نوشته الی ویلیامز و در بخش زندگی‌نامه  نیز چهار اثر «روزی که گم شد» از ریچارد بیرد، «مادام دوست‌داشتنی» نوشته کریگ براون، «علی، یک زندگی» از جاناتان ایگ و «دیده‌بان سپیده‌دم جوزف کنراد در یک دنیای جهانی برای دو جایزه ۱۰ هزار پوندی رقابت خواهند کرد.

دی اچ لارنس، گراهام گرین، موریل اسپارک، زادی اسمیت، یان مک‌کلین و جان لوکاره از جمله‌ چهره‌های مطرحی هستند که پیش از این موفق به کسب این جایزه ادبی شده‌اند.

جوایز تیت بلک سال ۱۹۱۹ توسط ژانت کوتس همسر جیمز تیت بلک راه‌اندازی شد تا یاد همسر درگذشته‌اش را گرامی دارد.

هرساله بیش از ۴۰۰ کتاب و نمایش‌نامه توسط دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه ادینبرا در اسکاتلند مورد بررسی قرار می‌گیرند تا برندگان بخش‌های مختلف مشخص شوند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

یک بررسی جدید: شما واقعا به دروس دیفرانسیل و انتگرال دبیرستان نیازی نداشتید

اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس محاسباتی به مشکل برخورد می‌کنند؛ اما منشا این مشکلات، دروس پیشرفته‌ی محاسباتی نیستند، بلکه دروس پایه‌ای هستند که به‌راحتی پشت سر گذاشته شده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر