نتیجه‌ای یافت نشد.

معاون علمی ریاست جمهوری: ورود دانش بنیان ها به بخش هوانوردی غیرنظامی میسر شد

شناسه خبر: 152667 سرویس: فناوری ، گوناگون دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, ۳۸ : ۱۶ : ۰۰
معاون علمی ریاست جمهوری:  ورود دانش بنیان ها به بخش هوانوردی غیرنظامی میسر شد
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد «اکنون ساخت هواپیمای مسافری در دستور کار معاونت نیست» اما شرکت های دانش بنیان برای نخستین بار می توانند در بخش هوانوردی غیرنظامی فعالیت کنند.
۵۵آنلاین :

«سورنا ستاری» امروز (دوشنبه) در حاشیه برگزاری آیین بومی سازی زیرساخت های صنعت هوانوردی ایران در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: صنعت هوانوردی در حوزه غیرنظامی استانداردها و سختگیری های خاص خود را دارد و هر شرکتی در کشور قابلیت ورود به این عرصه را ندارد.
ستاری با اشاره به امضای چهار قرارداد و تفاهمنامه بین شرکت های دانش بنیان، جهاد دانشگاهی، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این آیین، ادامه داد: شرکت هایی که امروز شاهد امضای قراردادهای آنها بودیم امتحان خود را در بخش هوانوردی غیرنظامی بخوبی پس داده اند.
وی تصریح کرد: امضای این قراردادها این شروع خوبی در حوزه هوانوردی غیرنظامی و توسعه کسب و کار در این عرصه است، چون باید همه این سامانه ها با رعایت استانداردهای بین المللی تحویل شود لذا همکاری در زمینه ریسک بالایی دارد.
به گفته وی، با امضای این قراردادها این امکان برای نخستین بار در کشور فراهم شد که شرکت های دانش بنیان بتوانند در حوزه هوانوردی غیرنظامی کشور فعالیت خود را ادامه دهند.

** پیشرفت در زمینه خودکفایی تولید سامانه های هوایی بومی
معاون رییس جمهوری در این آیین یادآوری کرد ایران پیش از انقلاب هیچ دانشی در صنعت هوانوردی نداشت اما پیشرفته ترین هواپیماهای جهان در اختیار ایران قرار گرفته بود.
وی تاکید کرد در گذشته همه سامانه های هوایی مربوط به کشو های خارجی بود اما با تلاش متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان اکنون در این عرصه تحولات بزرگی را شاهدیم.
به گفته وی، با وجود سال ها تحریم در حوزه هوا و فضا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران متخصصان زیادی تربیت شده است.
ستاری ادامه داد: امروز شاهد امضای چند قرارداد و تفاهمنامه با بشرکت های دانش بنیان رای بومی سازی سامانه های ناوبری هوایی در ایران هستیم و بدون شک ما از هرگونه همکاری برای اجرای این قرارداد ها حمایت می کنیم تا با رعایت استانداردهای صنعت هوانوردی، ریسک اجرای آن توسط دانشگاه ها و شرکت ای دانش بنیان کشور به حداقل برسد.
وی تصریح کرد: با نگرش جدید سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای استفاده از توانمندی های داخلی، بازار خوبی در این بخش ایجاد می شود تا با توجه به وجود دهها فرودگاه در کشور بتوانیم نیازهای خود را از منابع داخلی تامین کنیم.
به گزارش ایرنا، امروز چهار قرارداد و تفاهمنامه طراحی، ساخت سامانه های کمک ناوبری، راداری، برج مراقبت سیار با رعایت استانداردهای صنعت هوانوردی غیرنظامی بین شرکت های دانش بنیان، جهاد دانشگاهی، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید

یکی از گله‌مندی‌های عمومی، بیش از آنکه تعداد و تعدد کارمندهای جزء باشد وجود «بیخودی‌الملک»های وطنی است که مشخص نیست دقیقاً در این کشور چه می‌کنند اما حقوق‌های درشت می‌گیرند...

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر