معاون درمان وزارت بهداشت: دستورالعمل تجویز آنتی بیوتیک ابلاغ شد

شناسه خبر: 147624 سرویس: اجتماعی ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
معاون درمان وزارت بهداشت:  دستورالعمل تجویز آنتی بیوتیک ابلاغ شد
تهران- ایرنا- معاون وزارت بهداشت گفت: دستورالعمل سطح بندی خدمات تجویز آنتی بیوتیک به مراکز ارائه کننده خدمات درمانی ابلاغ شد.
۵۵آنلاین :

قاسم جان بابایی روز شنبه در نشست مشترک با نماینده سازمان بهداشت جهانی، افزود: 302 مورد محصول دانشی در جلسات مشترک با سازمان های بیمه گر تعیین تکلیف و ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه 501 محصول دانشی شامل 250 راهنمای بالینی تدوین شده است. ادامه داد: به واسطه این اقدامات وظیفه قانونی موضوع بند «ب» تبصره 17 قانون بودجه سال 1397 به صورت کامل توسط معاونت درمان وزارت بهداشت انجام شده است و همچنان به طور مستمر با گروه های تخصصی مختلف در حال تدوین محصولات دانشی هستیم.
جان بابایی اعلام کرد: راهنماها و استانداردهای خدمات نظام سلامت (خدمت، پاراکلینیک، آزمایشگاه و تصویربرداری) به طور مستمر در حال تدوین هستند و معاونت درمان وزارت بهداشت به صورت هفتگی استانداردهای نهایی شده را در جلسات مشترک با سازمان های بیمه گر، دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، سازمان ها و دفاتر مرتبط، تدوین و پس از امور کارشناسی برای اجرا ابلاغ می کند. 
کریستف هاملمان، نماینده سازمان بهداشت جهانی نیز در این نشست، اظهار داشت: اقدامات و پیشرفت های معاونت درمان وزارت بهداشت در تدوین و استقرار راهنماهای بالینی چشمگیر و قابل توجه است. 
به منظور بررسی و ارزیابی فعالیت های حوزه معاونت درمان درخصوص تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت، جلسه مشترکی بین نماینده سازمان جهانی بهداشت و معاون درمان وزارت بهداشت برگزار شد. 
در این نشست، گزارشی درخصوص فعالیت های انجام شده در زمینه تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت ارائه شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بانک‌های خصوصی با اقتصاد ایران چه کردند

بخش عمده‌ای از بحران مالی ایران و تبعات آن، که میلیون‌ها انسان را به ورطه فقر کشانده، مربوط به بانک‌های خصوصی است؛ بانک‌هایی که بی‌ضابطه به وجود آمده‌اند و با رابطه به فعالیت مخرب خود ادامه می‌دهند.

پای صحبت «پان ايرانيست تبريزي»: 100 سال «توكلي»؛ بي خطر و پرخاطره

در جریان ملی شدن صنعت نفت توسط توده‌ای‌ها تهدید به قتل شدم و به همبن دلیل خانواده‌ام مرا به آمریکا فرستادند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر