معاون خدمات شهری شهردار تهران مطرح کرد؛ ادارات دولتی مکلف به تفکیک زباله‌ تر و خشک شدند

شناسه خبر: 185453 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
معاون خدمات شهری شهردار تهران مطرح کرد؛  ادارات دولتی مکلف به تفکیک زباله‌ تر و خشک شدند
معاون خدمات شهری شهردار تهران گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته کار تفکیک زباله از مبدأ از شورا و شهرداری آغاز شده و همه ادارات هم باید آن را رعایت کنند.
۵۵آنلاین :

 

مجتی یزدانی با بیان اینکه شهرداری تهران تفاهم نامه‌ای را با جهاد کشاورزی براینحوه آبیاری پارک‌های جنگلی داخل تهران امضا کرده است، گفت:  برای اینکه سعی کردیم آبیاری برخی از بوستان‌ها به ویژه بوستان یاس با آب آشامیدنی صورت نگیرد، به سمت استفاده از آب چاه‌ها و قنات‌ها رفتیم و هنگامی که خواستار یک انشعاب هستیم، کل مسافت را برای ما محاسبه می‌کنند، به همین دلیل ۶۵ مخزن آب را در این بوستان مستقر کردیم.
وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین تصریح کرد: هزینه مراسم اربعین در سال گذشته کمتر از ۸ میلیارد تومان شد و امسال هم با تمام مسئولان عراقی، وزارت کشور، ستاد عتبات و سفیر ایران در عراق جلسات متعددی را برگزار کردیم و با هماهنگی‌هایی که انجام شده کار‌های مربوط به تقسیم شهر‌ها انجام شده است و ما در آنجا زیر نظر عراقی‌ها کار خواهیم کرد.
یزدانی در خصوص وضعیت جمع آوری زباله از سطح شهر گفت: در گذشته در یک میلیون و ۴۰۰ نقطه شهر زباله‌ها هنگام شب رها می‌شدند، اما بعد از مدتی شهرداری مخازنی را در سطح محلات مستقر کرد که تعداد این نقاط را به ۶۳ نقطه کاهش داد.
معاون خدمات شهری شهردار تهران در خصوص مخازن معیوب افزود: تعویض این مخازن بر عهده پیمانکاران است و اگر این کار به درستی انجام نمی‌شود، مشکل از ضعف نظارت منطقه است.
یزدانی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تمام اماکن دولتی مکلف به تفکیک زباله از مبدأ شده‌اند و اکنون ما کار تفکیک زباله‌ تر و خشک را از شورا و شهرداری آغاز کردیم و ادارات هم باید زباله خود را به صورت تفکیک شده تحویل دهند.
وی گفت: طبق توافقاتی که با سازمان حفاظت از محیط زیست داشتیم در بوستان پردیسان با توجه به جمعیت زیادی که از این بوستان استفاده می‌کنند، ما خدماتی را در این بوستان انجام دادیم، به‌شکلی که پارکینگ‌ها در این بوستان اصلاح و سرویس‌های بهداشتی بازسازی و تعدادی نیز اضافه شد همچنین کل آسفالت پارک تعویض و مبلمان شهری در آن ساماندهی داده شد اما در خصوص بحث پوشش گیاهی ما هیچ دخالتی در این بوستان انجام ندادیم. و همچنین شهرداری هیچ ساخت و سازی در آن انجام نخواهد داد.


منبع : 55آن‌لاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

تعلل دولت در مقابله با يک فساد

مدت‌هاست مسئله تعارض منافع به‌عنوان زمینه اصلي بروز انواع مفاسد مورد توجه واقع شده است؛

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر