مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم

شناسه خبر: 116917 سرویس: ورزشی دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶, ۳۷ : ۱۸ : ۰۰
مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم
«فرهاد مشیری» سهامدار اصلی باشگاه اورتون، بدنبال مطرح شدن سوال هایی در مورد روابط تجاری او با مالک روس آرسنال تاکید کرد که سهام اورتون را با پول خودش خریده است.
۵۵آنلاین :

مشیری و «آلیشر عثمان اف» در سال 2007 میلادی، 14.58 درصد سهام آرسنال را از طریق شرکت هولدینگ رد اند وایت خریدند و بعدا سهام خود را به 30.4 درصد افزایش دادند. مشیری در فوریه 2016سهام خود را در آرسنال به عثمان اف فروخت و با پول آن 49.9 درصد سهام اورتون را خرید. 
اکنون شبکه‌ای از روزنامه‌نگاران افشاگر، اقدام به انتشار اسنادی با عنوان «اوراق پارادایز» یا مدارک بهشتی درباره حقه‌ها و ترفندهای ابرثروتمندها در فرار از پرداخت مالیات منتشر کرده است. بر اساس این اسناد سهام اولیه آرسنال هدیه ای از طرف عثمان اف به مشیری بوده است و اکنون این نگرانی وجود دارد که در واقع این پول های سرمایه گذار روس در اورتون است.
شبکه خبری بی بی سی براساس اسناد جدیدی به نام اوراق بهشت، رابطه تجاری عثمان اف و مشیری را زیر سوال قرار داد.
چنانچه این موضوع واقعیت داشته باشد، این قرارداد ناقض قوانین لیگ برتر انگلیس است که براساس آن فردی که دستکم 10 درصد سهام یک باشگاه را دارد نمی تواند سهم باشگاه دیگری را بخرد. 
اما وکلای مشیری گفتند ادعاهای مطرح شده علیه موکل آنها نادرست است و سرمایه گذاری های مشیری با پول خود او انجام شده است. نمایندگان قانونی عثمان اف هم این ادعاها را رد می کنند. 
وکلای مشیری مدعی هستند که موکل آنها بعد از خرید باشگاه، پول را پرداخت کرده است. 
مشیری که حسابدار عثمان اف بوده، این ادعاها را رد کرده و گفته است: این مبلغ نه هدیه بوده و نه وام، چون من پول را پرداختم. 
ثروت مشیری 1.8 میلیارد پوند برآورد می شود. او سهام اورتون را به مبلغ 87.5 میلیون پوند خریداری کرد. 
به گفته وکلای مشیری، لیگ برتر انگیس با انجام بررسی هایی این خرید را تایید کرده است. 
با این حال، این قرارداد در آن زمان ظن هایی ایجاد کرد. هنگامی که مشخص شد شرکت یو اس ام متعلق به عثمان اف حامی مالی زمین تمرین اورتون است، سوالات دیگری بوجود آمد.
لیگ برتر انگلیس از اظهارنظر در این باره خودداری و اعلام کرد که اطلاعات محرومانه مربوط به باشگاه یا افراد را افشا نمی کند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فقط در ایران اتفاق می افتد

روز گذشته مطلع شدم که سفیر هند در تهران در حین پیاده روی صبحگاهی افتاده و پایش شکسته و یک راننده تاکسی ایرانی به داد وی رسیده وعلاوه بر اینکه سفیر را به بیمارستان رسانده هزینه های اولیه پذیرش بیمارستان را از جیب خود پرداخت کرده.

نگاهی پنج فناوری که می‌توانند جهان را تغییر دهند

دانشمندان و شرکت‌های فناوری در تلاش‌اند از فناوری‌های هوشمندتر برای تغییر و تحول فناوری و زندگی استفاده کنند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان