مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم

شناسه خبر: 116917 سرویس: ورزشی دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶, ۳۷ : ۱۸ : ۰۰
مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم
«فرهاد مشیری» سهامدار اصلی باشگاه اورتون، بدنبال مطرح شدن سوال هایی در مورد روابط تجاری او با مالک روس آرسنال تاکید کرد که سهام اورتون را با پول خودش خریده است.
۵۵آنلاین :

مشیری و «آلیشر عثمان اف» در سال 2007 میلادی، 14.58 درصد سهام آرسنال را از طریق شرکت هولدینگ رد اند وایت خریدند و بعدا سهام خود را به 30.4 درصد افزایش دادند. مشیری در فوریه 2016سهام خود را در آرسنال به عثمان اف فروخت و با پول آن 49.9 درصد سهام اورتون را خرید. 
اکنون شبکه‌ای از روزنامه‌نگاران افشاگر، اقدام به انتشار اسنادی با عنوان «اوراق پارادایز» یا مدارک بهشتی درباره حقه‌ها و ترفندهای ابرثروتمندها در فرار از پرداخت مالیات منتشر کرده است. بر اساس این اسناد سهام اولیه آرسنال هدیه ای از طرف عثمان اف به مشیری بوده است و اکنون این نگرانی وجود دارد که در واقع این پول های سرمایه گذار روس در اورتون است.
شبکه خبری بی بی سی براساس اسناد جدیدی به نام اوراق بهشت، رابطه تجاری عثمان اف و مشیری را زیر سوال قرار داد.
چنانچه این موضوع واقعیت داشته باشد، این قرارداد ناقض قوانین لیگ برتر انگلیس است که براساس آن فردی که دستکم 10 درصد سهام یک باشگاه را دارد نمی تواند سهم باشگاه دیگری را بخرد. 
اما وکلای مشیری گفتند ادعاهای مطرح شده علیه موکل آنها نادرست است و سرمایه گذاری های مشیری با پول خود او انجام شده است. نمایندگان قانونی عثمان اف هم این ادعاها را رد می کنند. 
وکلای مشیری مدعی هستند که موکل آنها بعد از خرید باشگاه، پول را پرداخت کرده است. 
مشیری که حسابدار عثمان اف بوده، این ادعاها را رد کرده و گفته است: این مبلغ نه هدیه بوده و نه وام، چون من پول را پرداختم. 
ثروت مشیری 1.8 میلیارد پوند برآورد می شود. او سهام اورتون را به مبلغ 87.5 میلیون پوند خریداری کرد. 
به گفته وکلای مشیری، لیگ برتر انگیس با انجام بررسی هایی این خرید را تایید کرده است. 
با این حال، این قرارداد در آن زمان ظن هایی ایجاد کرد. هنگامی که مشخص شد شرکت یو اس ام متعلق به عثمان اف حامی مالی زمین تمرین اورتون است، سوالات دیگری بوجود آمد.
لیگ برتر انگلیس از اظهارنظر در این باره خودداری و اعلام کرد که اطلاعات محرومانه مربوط به باشگاه یا افراد را افشا نمی کند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی گفت: از حدود ۱۰ سال گذشته تا کنون معیار های سنجش آمار اشتغال نیز با تغییر مسئولان تغییر کرده است تا جایی که اخیر یکی از مسئولان گفته بود که هر کسی هفته ای یک ساعت هم کار کند جزو افراد شاغل حساب می شود

3 راه برای صرفه‌جویی در زمان

چگونه پول، منابع و مشتریان افراد دیگر، می‌توانند باعث صرفه‌جویی در زمان شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دیدار روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه از توافق برای برگزاری کنگره صلح سوریه خبر دادند که قرار است با هدف پایان دادن به جنگ داخلی ۶ ساله در این کشور با حضور نمایندگان بشار اسد و مخالفان آن برگزار شود.

ویدئو: فرار خطرناک سرباز کره‌شمالی از مرز به کره‌جنوبی

یک سرباز کره شمالی که هنگام فرار از کشور خود در منطقه امنیتی مشترک بین دو کره دستکم ۵ گوله خورده بود، در نهایت خود را به آن سوی مرز رساند و توسط سربازان کره جنوبی نجات یافت.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان