مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم

شناسه خبر: 116917 سرویس: ورزشی دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶, ۳۷ : ۱۸ : ۰۰
مشیری:سهام باشگاه را با پول خودم خریدم
«فرهاد مشیری» سهامدار اصلی باشگاه اورتون، بدنبال مطرح شدن سوال هایی در مورد روابط تجاری او با مالک روس آرسنال تاکید کرد که سهام اورتون را با پول خودش خریده است.
۵۵آنلاین :

مشیری و «آلیشر عثمان اف» در سال 2007 میلادی، 14.58 درصد سهام آرسنال را از طریق شرکت هولدینگ رد اند وایت خریدند و بعدا سهام خود را به 30.4 درصد افزایش دادند. مشیری در فوریه 2016سهام خود را در آرسنال به عثمان اف فروخت و با پول آن 49.9 درصد سهام اورتون را خرید. 
اکنون شبکه‌ای از روزنامه‌نگاران افشاگر، اقدام به انتشار اسنادی با عنوان «اوراق پارادایز» یا مدارک بهشتی درباره حقه‌ها و ترفندهای ابرثروتمندها در فرار از پرداخت مالیات منتشر کرده است. بر اساس این اسناد سهام اولیه آرسنال هدیه ای از طرف عثمان اف به مشیری بوده است و اکنون این نگرانی وجود دارد که در واقع این پول های سرمایه گذار روس در اورتون است.
شبکه خبری بی بی سی براساس اسناد جدیدی به نام اوراق بهشت، رابطه تجاری عثمان اف و مشیری را زیر سوال قرار داد.
چنانچه این موضوع واقعیت داشته باشد، این قرارداد ناقض قوانین لیگ برتر انگلیس است که براساس آن فردی که دستکم 10 درصد سهام یک باشگاه را دارد نمی تواند سهم باشگاه دیگری را بخرد. 
اما وکلای مشیری گفتند ادعاهای مطرح شده علیه موکل آنها نادرست است و سرمایه گذاری های مشیری با پول خود او انجام شده است. نمایندگان قانونی عثمان اف هم این ادعاها را رد می کنند. 
وکلای مشیری مدعی هستند که موکل آنها بعد از خرید باشگاه، پول را پرداخت کرده است. 
مشیری که حسابدار عثمان اف بوده، این ادعاها را رد کرده و گفته است: این مبلغ نه هدیه بوده و نه وام، چون من پول را پرداختم. 
ثروت مشیری 1.8 میلیارد پوند برآورد می شود. او سهام اورتون را به مبلغ 87.5 میلیون پوند خریداری کرد. 
به گفته وکلای مشیری، لیگ برتر انگیس با انجام بررسی هایی این خرید را تایید کرده است. 
با این حال، این قرارداد در آن زمان ظن هایی ایجاد کرد. هنگامی که مشخص شد شرکت یو اس ام متعلق به عثمان اف حامی مالی زمین تمرین اورتون است، سوالات دیگری بوجود آمد.
لیگ برتر انگلیس از اظهارنظر در این باره خودداری و اعلام کرد که اطلاعات محرومانه مربوط به باشگاه یا افراد را افشا نمی کند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر