مشکل اپل در چین با آیفون تخفیف‌دار هم حل نشد

شناسه خبر: 162225 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۲۶ : ۲۳ : ۰۰
مشکل اپل در چین با آیفون تخفیف‌دار هم حل نشد
با مشکل نفروختن اپل در چین، مدیران به فکر عرضه آیفون با تخفیف افتادند، اما ظاهراً این استراتژی نیز فایده‌ای نداشته و مشکلات اپل بدتر هم شده است.
۵۵آنلاین :

اپل به‌سختی در آمریکا گوشی‌های تخفیف‌دار عرضه می‌کند، اما اخیراً به دلیل کاهش فروش در چین چنین تصمیمی گرفت و گوشی‌های 2017 و 2018 خود را ارزان‌تر از معمول فروخت.

این تصمیم هرچند باعث افزایش فروش از 11 تا 30 ژانویه در چین شد اما به گفته تحلیلگران مشکل اپل حل‌نشده و همچنان با فروش پایین مواجه است.

موسسه Rosenblatt Securities پیش‌بینی کرده است اپل از ژانویه تا مارس بین 38 تا 39 میلیون گوشی بفروشد و به دنبال آن در آوریل تا ژوئن نیز 33 تا 34 میلیون فروش کند که این ارقام کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است.

البته مشکل کاهش عرضه تنها یقه اپل را نگرفته و با توجه به کاهش تقاضا در چین و سایر بازارها، عرضه سامسونگ نیز در بازارهای جهانی کمتر از قبل شده است.

به‌هرحال همچنان قیمت آیفون بالاتر از حد معمول بوده و فرصت را به رقبایی مانند هوآوی، اوپو، ویوو و ... داده است تا بازار چین را با گوشی‌های پرقدرت و ارزان‌قیمت خود اشباع کنند.

اپل در این راستا سعی کرده است تا به‌سوی بازار هدف دیگر یعنی هند برود تا مارجین خود را بالا ببرد.

 

 


منبع : خبر آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گره تعطیلی روز سرگردان

تعیین تکلیف روز سرگردان هفته (روز پنجشنبه) با گره مواجه شد. طرح برخی نمایندگان برای تعطیلی این روز در کمیسیون اصلی رد اما در کمیسیون فرعی تایید شد.

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر