مشوقین چند همسری می‌خواهند فکر خانواده خود را تغییر دهند

شناسه خبر: 197366 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۴ : ۰۰
مشوقین چند همسری می‌خواهند فکر خانواده خود را تغییر دهند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شاید برخی آقایان که دراین زمینه کار می کنند می خواهند فکر خانواده خود را تغییر دهند و گرنه در حال حاضر معضل جامعه، ما چند همسری نیست.
۵۵آنلاین :

 

«سهیلا جلودارزاده»، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی درباره «تبلیغ چند همسری توسط صدا و سیما: گفت: درخصوص چند همسری قانون، عرف اجتماعی و آیات قرآن، داریم که در این امر مشوق نیستند و بلکه بازدارنده هستند. لازم نیست کسی چند همسری را تشویق یا تبلیغ کند باید بگذاریم خانواده‌هایی که پایدار هستند و شکل گرفته اند، ثابت بمانند. نباید به طلاق بیشتر و ایجاد خانواده های ناپایدار درجامعه کمک کنیم. 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این جمله که «آنقدر در موضوعات مختلف با صداوسیما حرف زدیم که به نتیجه نرسیدیم» گفت: شاید برخی آقایان که دراین زمینه کار می کنند می خواهند فکر خانواده  خود  را تغییر دهند و گرنه در حال حاضر معضل جامعه، ما چند همسری نیست.

جلودارزاده با بیان این جمله که «آنقدر جوان داریم که ازدواج نکرده‌اند» ادامه داد: اگر کار و شغل باشد هم خانم‌ها و هم آقایان کار می‌کنند و امور خانواده خود را می‌گذرانند و دیگر نه طلاق داریم و نه بچه طلاق بوجود می‌آید و نه خانواده چند همسری.

او اظهار کرد: چه کسی در این شرایط می‌تواند چند همسری داشته باشد؟ چند نفر از مردان هستند که می‌توانند دو خانواده را اداره کنند؟ باید به این مسائل توجه کرد. این بحثی که در جامعه راه انداخته‌اند، رسالت ما نیست؛ کارهای خیلی مهم‌تر از این داریم که باید انجام گیرد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر