مشاور ترامپ: در متحد کردن منطقه علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم

شناسه خبر: 119349 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶, ۵۲ : ۱۱ : ۰۰
مشاور ترامپ: در متحد کردن منطقه علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم
مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دولت ترامپ در متحد کردن کشورهای عربی و همراهی با اسرائیل علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته است.
۵۵آنلاین :

مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دولت ترامپ در متحد کردن کشورهای عربی و همراهی با اسرائیل علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد رئیس‌جمهور آمریکا در اولین حضور عمومی، در نشست سالانه سابان در اندیشکده بروکینگز درباره مذاکرات صلح خاورمیانه میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها و در بخش‌هایی هم درباره ایران اظهارنظر کرد.

کوشنر روز یک‌شنبه با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: رئیس جمهور ترامپ معتقد است که بدون توقف تجاوزهای ایران و افراطگرایی مذاکرات صلح به پیش نخواهد رفت اما دولت در متحد کردن کشورهای منطقه مقابل ایران و تلاش برای مقابله با تجاوزگری این کشور پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ است.

وی با اشاره به نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض و حضور دونالد ترامپ در آن، گفت: کشورهای عربی به این نتیجه رسیده اند که دیگر اسرائیل دشمن آنها نیست و اکنون به ترتیب ایران، داعش و افراطگرایی دشمن آنها است.

جرد کوشنر ۳۶ ساله، سرمایه دار حوزه املاک و همسر ایوانکا ترامپ دختر بزرگ رئیس جمهور است و از زمان روی کار آمدن وی، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری فعالیت می‌کند. وی از سوی ترامپ مامور پیگیری روند صلح خاورمیانه شده و تاکنون سفرهایی به منطقه نیز داشته است.

نشست سابان سالانه در اندیشکده بروکینگز با موضوع سیاست آمریکا در خاورمیانه برگزار می‌شود. این مرکز که پیشتر به نام سابان شناخته می شد،‌ متعلق به حییم سابان کارآفرین و تهیه‌کننده تلویزیونی اسرائیلی-آمریکایی است. وی حامی حزب دموکرات است و می گوید که دغدغه حفاظت از اسرائیل را دارد.

آمریکا در حالی جمهوری اسلامی ایران را به اقدامات بی‌ثبات کننده در خاورمیانه متهم می‌کند که خود با سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه‌اش در خاورمیانه اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی و نا امنی در منطقه به شمار می‌آید. اما آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش تلاش می‌کنند ایران را برای این وضعیت مقصر جلوه دهند.

 


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کالبدشکافی علمی «هارپ»

در دنیای امروز و از آغاز قرن ٢١، به لطف پیشرفت شتابدار علم و فناوری، شاهد رشد چشمگیر شایعات و انتشار ویروس‌گونه آنها در رسانه‌های جمعی-اجتماعی هستیم؛ شایعاتی با درجات باورپذیری مختلف در میان عوام و خواص.

«خودمراقبتی» مبتنی بر تغییر اذهان

«ناامیدی» در ذهن بسیاری از ما برابر است با «نقطه پایان».

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: کانکس و صندلی برای دانش‌آموزان روستای زلزله‌زده

دانش‌آموزان یک مدرسه در روستای الیاس سرپل ذهاب که تخریب شده بود، با همت یک فرد خیر صاحب کانکس و صندلی شدند.

ویدئو: سفر مهم پوتین به ترکیه

ولادیمیر پوتین به ترکیه سفر کرد. با توجه به اختلافات بین دو کشور، این رخداد بسیار مهم تلقی می‌شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان