مشاور ترامپ: در متحد کردن منطقه علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم

شناسه خبر: 119349 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶, ۵۲ : ۱۱ : ۰۰
مشاور ترامپ: در متحد کردن منطقه علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم
مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دولت ترامپ در متحد کردن کشورهای عربی و همراهی با اسرائیل علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته است.
۵۵آنلاین :

مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت: دولت ترامپ در متحد کردن کشورهای عربی و همراهی با اسرائیل علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد رئیس‌جمهور آمریکا در اولین حضور عمومی، در نشست سالانه سابان در اندیشکده بروکینگز درباره مذاکرات صلح خاورمیانه میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها و در بخش‌هایی هم درباره ایران اظهارنظر کرد.

کوشنر روز یک‌شنبه با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: رئیس جمهور ترامپ معتقد است که بدون توقف تجاوزهای ایران و افراطگرایی مذاکرات صلح به پیش نخواهد رفت اما دولت در متحد کردن کشورهای منطقه مقابل ایران و تلاش برای مقابله با تجاوزگری این کشور پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ است.

وی با اشاره به نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض و حضور دونالد ترامپ در آن، گفت: کشورهای عربی به این نتیجه رسیده اند که دیگر اسرائیل دشمن آنها نیست و اکنون به ترتیب ایران، داعش و افراطگرایی دشمن آنها است.

جرد کوشنر ۳۶ ساله، سرمایه دار حوزه املاک و همسر ایوانکا ترامپ دختر بزرگ رئیس جمهور است و از زمان روی کار آمدن وی، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری فعالیت می‌کند. وی از سوی ترامپ مامور پیگیری روند صلح خاورمیانه شده و تاکنون سفرهایی به منطقه نیز داشته است.

نشست سابان سالانه در اندیشکده بروکینگز با موضوع سیاست آمریکا در خاورمیانه برگزار می‌شود. این مرکز که پیشتر به نام سابان شناخته می شد،‌ متعلق به حییم سابان کارآفرین و تهیه‌کننده تلویزیونی اسرائیلی-آمریکایی است. وی حامی حزب دموکرات است و می گوید که دغدغه حفاظت از اسرائیل را دارد.

آمریکا در حالی جمهوری اسلامی ایران را به اقدامات بی‌ثبات کننده در خاورمیانه متهم می‌کند که خود با سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه‌اش در خاورمیانه اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی و نا امنی در منطقه به شمار می‌آید. اما آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش تلاش می‌کنند ایران را برای این وضعیت مقصر جلوه دهند.

 


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرسنگی بکشید تا دردهای مزمن سرکوب شوند

دردهای مزمن یکی از چالش‌های بزرگی است که پزشکان تاکنون برای سرکوب آن به نتیجه خاصی دست نیافته‌اند. پژوهشی جدید حاکی از آن است که احساس گرسنگی می‌تواند دردهای مزمن را از بین ببرد.

سهم تحولات داخلي و خارجي در مهاجرت ايرانيان

مهاجرت، اقدامي خطير و گاه قمارگونه است که نياز به همت و تهوري دارد که مهاجر نگران، بي‌پناه و نيازمند به احساس امنيت مادي و معنوي در زمين بيگانه را محکوم به تلاش بيشتر براي کسب موفقيت و آرامش مي‌‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان