نتیجه‌ای یافت نشد.

مسکو: گفتگو‌های بلندپایه آتی ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در آستانه برگزار خواهد شد

شناسه خبر: 148643 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷, ۵۷ : ۲۳ : ۰۰
مسکو: گفتگو‌های بلندپایه آتی ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در آستانه برگزار خواهد شد
مسکو و آنکارا دور بعدی گفتگو‌های بلندپایه خود را درباره سوریه در پایتخت قزاقستان برگزار خواهند کرد.
۵۵آنلاین :

«سرگئی ورشینین»، معاون سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز (سه شنبه) اعلام کرد تهران، مسکو و آنکارا دور بعدی گفتگوهای بلندپایه خود را درباره سوریه در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، برگزار خواهند کرد. ورشینین این خبر را در جریان برگزاری نشست امروز معاونان وزاری خارجه سه کشور شرکت‌کننده در مذاکرات آستانه (که در وزارت خارجه روسیه برگزار شد) اعلام کرد.

لازم به ذکر است، نشست سه جانبه حسین جابری انصاری، الکساندر لاورنتیف و سدات اونال مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در گفتگوهای آستانه در تالار تشریفات وزارت امور خارجه روسیه آغاز شده است. معاون لاوروف هدف از برگزاری نشست امروز را رایزنی درباره گشت زنی های نیروهای این سه کشور در سوریه، بررسی شرایط این کشور و همچنین برنامه‌ریزی برای نشست آتی بلندپایه آستانه اعلام کرد.

الکساندر لاورنتیف در ابتدای نشست امروز با اشاره به موفقیت مذاکرات صلح سوریه در قالب گفتگوهای آستانه، گفت: در این شرایط حساس، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن آتش بس به هماهنگی بیشتری برای حل نهایی مسئله سوریه و به‌ویژه ادلب نیاز دارند.

در ادامه این گزارش آمده است شرکت کنندگان در دهمین نشست بین المللی درباره سوریه که ماه ژوئیه سال جاری میلادی در شهر سوچی روسیه برگزار شد، توافق کرده بودند که نشست بعدی را ماه نوامبر برگزار کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر