نتیجه‌ای یافت نشد.

مسکو: گفتگو‌های بلندپایه آتی ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در آستانه برگزار خواهد شد

شناسه خبر: 148643 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷, ۵۷ : ۲۳ : ۰۰
مسکو: گفتگو‌های بلندپایه آتی ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه در آستانه برگزار خواهد شد
مسکو و آنکارا دور بعدی گفتگو‌های بلندپایه خود را درباره سوریه در پایتخت قزاقستان برگزار خواهند کرد.
۵۵آنلاین :

«سرگئی ورشینین»، معاون سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز (سه شنبه) اعلام کرد تهران، مسکو و آنکارا دور بعدی گفتگوهای بلندپایه خود را درباره سوریه در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، برگزار خواهند کرد. ورشینین این خبر را در جریان برگزاری نشست امروز معاونان وزاری خارجه سه کشور شرکت‌کننده در مذاکرات آستانه (که در وزارت خارجه روسیه برگزار شد) اعلام کرد.

لازم به ذکر است، نشست سه جانبه حسین جابری انصاری، الکساندر لاورنتیف و سدات اونال مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در گفتگوهای آستانه در تالار تشریفات وزارت امور خارجه روسیه آغاز شده است. معاون لاوروف هدف از برگزاری نشست امروز را رایزنی درباره گشت زنی های نیروهای این سه کشور در سوریه، بررسی شرایط این کشور و همچنین برنامه‌ریزی برای نشست آتی بلندپایه آستانه اعلام کرد.

الکساندر لاورنتیف در ابتدای نشست امروز با اشاره به موفقیت مذاکرات صلح سوریه در قالب گفتگوهای آستانه، گفت: در این شرایط حساس، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن آتش بس به هماهنگی بیشتری برای حل نهایی مسئله سوریه و به‌ویژه ادلب نیاز دارند.

در ادامه این گزارش آمده است شرکت کنندگان در دهمین نشست بین المللی درباره سوریه که ماه ژوئیه سال جاری میلادی در شهر سوچی روسیه برگزار شد، توافق کرده بودند که نشست بعدی را ماه نوامبر برگزار کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر