مزایای کاهش حتی مقدار اندکی از وزن

شناسه خبر: 122621 جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶, ۳۴ : ۱۵ : ۰۰
مزایای کاهش حتی مقدار اندکی از وزن
کاهش وزن سخت است و شروع آن سخت‌تر. اما خبر خوب این است که در صورتی که حتی 5 درصد از وزن بدن کاسته شود، بخش عمده‌ای از چربی مضر بدن و احتمال ابتلا به بیماری تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند
۵۵آنلاین :

 

مترجم : مینا شهری

کاهش وزن سخت است و شروع آن سخت‌تر. اما خبر خوب این است که در صورتی که حتی 5 درصد از وزن بدن کاسته شود، بخش عمده‌ای از چربی مضر بدن و احتمال ابتلا به بیماری تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند

همین مقدار کوچک، می‌توان قند خون و فشار خون و حتی احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را تا حد چشمگیری پایین بیاورد.

 

مطمئن باشید که موفقیت‌های بزرگ همیشه با گام‌های کوچک آغاز می‌شوند. بنابراین از همین امروز شروع کنید و خیلی سریع تاثیرات لذت‌بخش کاهش وزن را تجربه کنید.

 

برخی از مزایای کاهش حتی مقدار اندکی از وزن، عبارتند از:

 

1. تقویت قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری

 

میزان بالای کلسترول، باعث تجمع چربی در اطراف شریان‌ها و قلب می‌شود و خطر حملات قلبی را افزایش می‌دهد. خوشبختانه با کاهش مقدار اندکی از وزن، این خطر تا حد چشمگیری رفع می‌شود. تحقیقات نشان داده است، افرادی که وزن خود را به مرور در طی دو سال پایین آورده‌اند، میزان کلسترولشان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است. با کاهش 10 درصد از وزن بدن، از میزان کلسترول LDL(چربی بد) خون، انسولین و تری‌گلیسیرید نیز کاسته می‌شود.

 

2. بهبود کیفیت زندگی

 

کاهش وزن، باعث افزایش فعالیت بدنی و در نتیجه بهبود اعتماد به نفس می‌شود. کاهش وزن باعث شادابی و سرزندگی بیشتر و افزایش انگیزه و نشاط می‌گردد.

 

3. بهبود خلق و خو

 

کاهش تنها 5 درصد از وزن بدن، باعث بهبود کیفیت خواب و حالات روحی بهتر می‌شود. اختلال خواب باعث خستگی و بد خلقی و افزایش اشتهای عصبی می‌شود.

 

4. تقویت حافظه

 

تحقیقات نشان داده است که کاهش وزن باعث افزایش فعالیت مغز و در نتیجه تقویت حافظه می‌شود.

 

5. کاهش خر و پف

 

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، آپنه‌ی خواب و خر و پف تا حدی با چربی‌های تجمع یافته در اطراف گردن ارتباط دارد. با کاهش مقداری کمی وزن، تا حد زیادی از خر و پف خلاص خواهید شد.

 

6. طعم بهتر مواد غذایی

 

این خبر عجیب است اما واقعیت دارد. شما با کاهش وزن می توانید طعم غذاها و خوراکی‌ها را بهتر متوجه شوید. محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد دارای اضافه وزن حساسیت کمتری نسبت به طعم ها داشته و نمی توانند از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرند. با کاهش وزن حتی یک سالاد ساده هم خوشمزه‌تر به نظرمی رسد.

 

 


منبع : ۵۵ آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر