مرگ 800 نفر در محور اراک-ازنا

شناسه خبر: 146407 سرویس: NGO ، گوناگون يكشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷, ۰۱ : ۱۱ : ۰۰
مرگ 800 نفر در محور اراک-ازنا
نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه قانونگذاری در بحث عدالت اجتماعی ضعیف عمل کرده است.
۵۵آنلاین :

نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه قانونگذاری در بحث عدالت اجتماعی ضعیف عمل کرده است.

به گزارش ایسنا، علی ابراهیمی در آیین افتتاح همزمان ٦٠ کانون سلامت محله استان مرکزی که با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر مهاجران برگزار شد، اظهار کرد: با توسعه تمدن و افزایش جمعیت و توسعه رویکرد شهرنشینی، سلامت اجتماعی اهمیت بالایی یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بی توجهی به سلامت در جامعه همه ابعاد زندگی را مختل می کند، افزود: در اکثر کشورهای دنیا شهرنشینی رویکرد جدید و غالب شده است و سلامت اجتماعی و رفتارهای بهنجار در جامعه از ضروریات محسوب می شود که اگر دقتی در این خصوص صورت نگیرد، سلامت فردی و اقدامات خانوادگی اثربخش نخواهد بود.

ابراهیمی با بیان اینکه قطعا سلامت اجتماعی موجب ایجاد نشاط اجتماعی خواهد شد، تصریح کرد: رویکرد دنیا توسعه سلامت عمومی است و این امر با مشارکت آحاد جامعه حاصل می شود و تشکل های مردمی در این راستا نقشی موثر دارند.

وی تاکید کرد:  جامعه از جایی دچار مشکلات اجتماعی شد که مباحث درگیر فردیت شد و به مشکلات اجتماعی در سطح کلان توجه نشد.

ابراهیمی با بیان اینکه مشارکت آحاد مردم در امور، تعلق خاطر جامعه را افزایش می دهد و قطعا کاهش مهاجرت را رقم می زند، به حادثه تروریستی اهواز اشاره کرد و گفت: باید به اقوام مختلف توجه داشت باید شرایطی فراهم شود که تعلق خاطر در جامعه شکل گیرد. جایی که یک تروریست از داخل کشور به هموطن خود حمله می کند، نشانگر کمبودها و سوءاستفاده دشمن از شرایط است. چنین شرایطی نشان می دهد که در حوزه اقدامات اجتماعی باید تجدید نظر کرد و مسیر برنامه ریزی دشمن در این حوزه را بست.

وی با بیان اینکه حوزه قانونگذاری در بحث عدالت اجتماعی ضعیف عمل کرده است، گفت: عدالت اجتماعی باید در کشور توسعه یابد و توزیع عادلانه ثروت و امکانات رفاهی را در جامعه شاهد باشیم، متاسفانه در حال حاضر همه امکانات در پایتخت و مراکز استان ها تجمیع شده است و مردم در حال ترک روستاها و جمع شدن در پایتخت هستند و این در حالی است که تهران در حال منفجر شدن از فشار جمعیت است.

این عضو مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبودهای موجود در مناطق جنوب شرقی کشور تصریح کرد: هر نهادی برای خود یک امپراتوری رقم زده است و حتی بخش خصوصی نیز چنین رفتاری را پیش گرفته است و تمام امکانات را در پایتخت متمرکز کرده اند. زمانی که امکانات و سرمایه در یک نقطه متمرکز می شود مردم هم در محل تجمع امکانات متمرکز می شوند. در واقع عصبانیت مردم از وضعیت موجود نشان از آن دارد که مسیر را اشتباه رفته ایم.

ابراهیمی با اشاره به وضعیت محور اراک - ازنا و با بیان اینکه این محور تا به امروز ٨٠٠ کشته بر جای گذاشته است، بر لزوم رفع مشکلات این محور تاکید کرد و گفت: امکانات باید در همه نقاط عادلانه توزیع شود و در شازند نیز باید صنایع بزرگ مسئولیت اجتماعی خود را بپذیرند و وظیفه خود را در قابل مردم پیرامون خود ادا کنند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر