مرگ 107 راس گوسفند در مرودشت فارس

شناسه خبر: 194503 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸, ۲۳ : ۲۱ : ۰۰
مرگ 107 راس گوسفند در مرودشت فارس
مدیرکل دامپزشکی استان فارس گفت:تعدادی گوسفند در شهرستان مرودشت از مکانی که پسآب پتروشیمی شیراز به آن وارد شده، استفاده کردند که سبب مسمومیت و تلف شدن آنها شده است.
۵۵آنلاین :

 

دقایقی پیش خبر مرگ مشکوک ۱۰۷ راس گوسفند در شهرستان مرودشت از سوی رئیس دامپزشکی این شهرستان در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد. در این مطلب چنین آمده که این گوسفندان به صورت یکباره تلف شدند و احتمالا علت این امر نوشیدن آب از محلی در نزدیکی پتروشیمی شیراز بوده است.
یعقوب مهندس، مدیرکل دامپزشکی استان فارس  درباره تعداد دقیق گوسفندان اظهارنظری نکرد، اما اظهار داشت: تعدادی گوسفند در شهرستان مرودشت از مکانی که پسآب پتروشیمی شیراز به آن وارد شده، استفاده کردند که سبب مسمومیت و تلف شدن آن‌ها شده است.
وی با بیان اینکه دامداران باید نسبت به آب و چرایی دام خود حساسیت بیشتری نشان دهند، گفت: در شرایط کنونی تنها اقدامی که می‌توان انجام داد این بود که لاشه گوسفندان تلف شده معدوم شود تا اتفاق دیگری رخ ندهد.
مدیرکل دامپزشکی استان فارس درباره صنایعی با پساب مسموم نظیر پتروشیمی افزود: اداره محیط زیست متولی هشدار به صنایع آلوده و صنایعی است که پساب آن‌ها مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌کند.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
سحر ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ ۰۲:۵۹
بدترین اتفاق ممکن برای یه دامدار از دست دادن گوسفندان که مثل بچه هاش هستند طلب خیروارامش،برای صاحبان دارم
3 2 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر