مرکل: به سیاست «چین واحد» پایبند باقی خواهیم ماند

شناسه خبر: 91779 سرویس: جهان دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۰ : ۱۸ : ۰۰
مرکل: به سیاست «چین واحد» پایبند باقی خواهیم ماند
آنگلا مرکل در حالی که دونالد ترامپ اظهارات تندی علیه تعهد آمریکا به سیاست «چین واحد» مطرح کرده، بر تعهد آلمان به این سیاست تاکید کرده است.
۵۵آنلاین :

صدراعظم آلمان در اظهارنظری در خصوص سیاست این کشور در قبال چین، با موضع اتخاذی رئیس جمهور منتخب امریکا در خصوص چین و تایوان مخالفت کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز یکشنبه(دیروز) در اظهاراتی اعلام کرد که ممکن است دولت او به سیاست دیرینه «چین واحد» پایان دهد.

آمریکا از سال 1979 سیاست خود در قبال مناقشه چین را تغییر داد و تایوان را بخشی از «چین واحد» اعلام کرد. سران دو کشور از آن زمان گفت‌وگو یا دیداری نداشته‌اند، اما ترامپ در اقدامی که واکنش منفی پکن را برانگیخت، تلفنی با رئیس‌جمهور تایوان صحبت کرد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: «من سیاست "چین واحد" را کاملا درک می‌کنم، اما نمی‌دانم چرا باید به سیاست "چین واحد" پایبند باشیم، مگر آنکه با چین در مورد موضوعات مختلف از جمله تجارت، معامله‌ای انجام دهیم»(جزئیات بیشتر).

حالا امروز دوشنبه صدراعظم آلمان از ادامه تعهد این کشور به سیاست چین واحد سخن گفته است.

به گزارش رویترز، آنگلا مرکل تاکید کرده است که آلمان سیاست خود در قبال چین را تغییر نداده و به سیاست «چین واحد» پایبند خواهد ماند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرندگان کشته می‌شوند تا غریزه شکار ارضا شود؟

گزارشی از چرایی موافقت و مخالفت دادن دو هزار مجوز برای شکار پرندگان تهران

زندگی با فیلتر اینستاگرام

در واقع گویی قاعده‌ای در اینستاگرام شکل گرفته است که بیشتر کاربران صرفاً خوشی و سرخوشی خود را منعکس می‌کنند. حتی وقتی از مرگ هم صحبت می‌کنند تصویر خرما با مغز گردو در داخل یک سینی نقره را به نمایش می‌گذارند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر