مرکل: به سیاست «چین واحد» پایبند باقی خواهیم ماند

شناسه خبر: 91779 سرویس: جهان دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۰ : ۱۸ : ۰۰
مرکل: به سیاست «چین واحد» پایبند باقی خواهیم ماند
آنگلا مرکل در حالی که دونالد ترامپ اظهارات تندی علیه تعهد آمریکا به سیاست «چین واحد» مطرح کرده، بر تعهد آلمان به این سیاست تاکید کرده است.
۵۵آنلاین :

صدراعظم آلمان در اظهارنظری در خصوص سیاست این کشور در قبال چین، با موضع اتخاذی رئیس جمهور منتخب امریکا در خصوص چین و تایوان مخالفت کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز یکشنبه(دیروز) در اظهاراتی اعلام کرد که ممکن است دولت او به سیاست دیرینه «چین واحد» پایان دهد.

آمریکا از سال 1979 سیاست خود در قبال مناقشه چین را تغییر داد و تایوان را بخشی از «چین واحد» اعلام کرد. سران دو کشور از آن زمان گفت‌وگو یا دیداری نداشته‌اند، اما ترامپ در اقدامی که واکنش منفی پکن را برانگیخت، تلفنی با رئیس‌جمهور تایوان صحبت کرد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: «من سیاست "چین واحد" را کاملا درک می‌کنم، اما نمی‌دانم چرا باید به سیاست "چین واحد" پایبند باشیم، مگر آنکه با چین در مورد موضوعات مختلف از جمله تجارت، معامله‌ای انجام دهیم»(جزئیات بیشتر).

حالا امروز دوشنبه صدراعظم آلمان از ادامه تعهد این کشور به سیاست چین واحد سخن گفته است.

به گزارش رویترز، آنگلا مرکل تاکید کرده است که آلمان سیاست خود در قبال چین را تغییر نداده و به سیاست «چین واحد» پایبند خواهد ماند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مهندس غرضی : سیاست خارجی پشت پرده خودفریبی است

نه شرقی و نه غربی تکیه اش به توان مردم داخلی است

خطر کم دانستن

چند روز پیش، ساعتی پس از اعلام رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی توسط شورای محترم نگهبان، قیمت سکه که از صبح آن روز سیر کاهشی داشت، طی دو ساعت ۱۲۰ هزار تومان افزایش یافت و ناظران این افزایش را به تصمیم اتخاذشده شورای نگهبان و نهایتا به FATF مرتبط دانستند. اما داستان جمهوری اسلامی ایران و FATF داستان جدیدی نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

ویدیو: نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه

نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ها: اگر مسئولین امکانات را فراهم کنند، اشکالی ندارد خانم ها به ورزشگاه بروند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر