مرمت هزار رشته قنات در خراسان رضوی آغاز شد

شناسه خبر: 135797 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷, ۲۸ : ۲۳ : ۰۰
مرمت هزار رشته قنات در خراسان رضوی آغاز شد
تنش های مختلف از جمله خشکسالی موجب افزایش خرابی قنات ها می شود در این راستا پارسال نیز 750 رشته قنات در خراسان رضوی مرمت، احیا و بازسازی شد.
۵۵آنلاین :

«محمدابراهیم بهبودی» مدیر امور آب، خاک و فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مرمت هر یک کیلومتر قنات نیازمند 250 میلیون تومان اعتبار است. شش هزار و 800 رشته قنات با مجموع طول 13 هزار کیلومتر در خراسان رضوی وجود دارد که این آمار معادل 16.5 درصد کل قنات های موجود در ایران است. مجموع حجم آب قابل استحصال قنات ها در این استان 1.2 میلیارد مترمکعب است .

وی گفت: کاهش سطح آب های زیرزمینی، تداوم پدیده خشکسالی ناشی از تغییرات اقلیم، حفر چاه در حریم قنات ها و سیاست نادرست حفاری چاه به جای قنات موجب کاهش آبدهی قنات ها شده است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

توپ فوتبال همچون سلاح انتقام

مردم زيادي در منطقه كوزوو هستند كه هنوز جنگ خونين سال ١٩٩٨ را فراموش نكرده‌اند. جنگي سرشار از خون و خاطره. انبوه فيلم‌ها و نمايشنامه‌ها و موسيقي‌ها در واكنش به آن جنگ كه آدم‌ها را ياد نسل‌كشي صرب‌ها در بوسني مي‌انداخت ساخته شده.

تقدیم به تیم ملی؛ با نی‌انبان و دمام

می‌خواستم نشان دهم که زنان حذف‌شدنی نیستند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یونیفورم جدید زنان پلیس لبنان خبرساز شد!

ویدیو: این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنن

این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنند تا به مدرسه برسند. مشکل اصلی در زمستان است که زمین گل آلود است.همچنین اجازه ندارند از گندم زارها عبور کنند.صاحب یکی از زمین ها کیف بچه ها را ازشون میگیره که دیگه از زمینش عبور نکنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان