مردم تونس با برپایی تظاهراتی خواستار اخراج سفیر امارات شدند

شناسه خبر: 136460 سرویس: جهان ، سیاست پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷, ۲۹ : ۱۸ : ۰۰
مردم تونس با برپایی تظاهراتی خواستار اخراج سفیر امارات شدند
مردم تونس با برپایی تظاهرات، ضمن محکوم کردن اقدامات مداخله جویانه امارات در تونس، خواستار اخراج سفیر امارات شدند.
۵۵آنلاین :

 شهر «تونس»، پایتخت تونس دیروز (سه‌شنبه) شاهد تظاهرات مردم این کشور علیه دخالت امارات در امور داخلی تونس و کودتای «بوظبی» علیه این کشور بود.

دیروز ده‌ها نفر از شهروندان تونسی در برابر وزارت کشور تونس واقع در خیابان «الحبیب بورقیبه» تجمع کردند و تلاش امارات برای کودتا علیه کورشان را محکوم کردند.

به نوشته وبگاه خبری «العربی الجدید»، افراد مشارکت کننده در این تظاهرات، با سر دادن شعار «تونس، آزاد است، کودتاچی اخراج است»، خواستار طرد سفیر امارات در تونس شدند.

معترضان به اقدامات مداخله جویانه امارات در تونس علیه وزیر کشور سابق تونس شعار«لطفی براهم ترسو، مزدور عرب‌ها» سر دادند و او را به همدستی با امارات و خیانت علیه کشورشان متهم کردند.

این معترضان خواستار مجازات براهم شده و تأکید کردند که تداوم حضور سفیر امارات در تونس، تهدید و خطری علیه امنیت، ثبات و دستاوردهای انقلاب و دموکراسی این کشور آفریقایی است.

براساس این گزارش، تونسی‌های معترض حکام شیخ نشین امارات متحده عربی را «عرب‌های ضد انقلاب» خواندند و بر لزوم حمایت کشورشان از حیله‌هایی که در کمین تونس است، تأکید کردند.

در همین ارتباط، «المنصف المرزوقی»، رئیس جمهوری سابق تونس و رهبر حزب «حراک تونس» در واکنش به افشای کودتای امارات علیه تونس در توییتر خود نوشت: «خداوند بر امت عرب خشم کرد؛ از این رو، آن‌ها را به حکام امارات مبتلا کرد».

وبگاه فرانسوی «موند افریک» این هفته گزارش کرد که لطفی براهم به طور محرمانه با رئیس دستگاه اطلاعات امارات در جزیره «جربه» تونس دیدار و با یکدیگر برای کودتا علیه دولت تونس طرح‌ریزی کردند.

مطابق این گزارش، این دیدار پس از بازگشت رئیس دستگاه اطلاعات امارات از اجلاس پاریس در مورد لیبی (۲۹ ماه می) برگزار شد.

اخیرا یک تحلیلگر سیاسی تونس گفته است عربستان سعودی و امارات به دنبال ایفای نقش سیاسی «لطفی براهم» وزیر کشور برکنار شده تونس بوده و سفر اخیر وی به عربستان نیز یک سفر سیاسی بود نه امنیتی.(جزئیات بیشتر)

طی یک ماه گذشته، اسناد زیادی از تلاش امارات متحده عربی برای دخالت در امور داخلی و انتخابات لبنان منتشر شد.

از سوی دیگر، تلاش ابوظبی برای اشغال جزیره راهبردی «سُقطری» یمن و همدستی عناصر وابسته به امارات با عوامل «موساد»، سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی برای خرید املاک فلسطینی‌ها در قدس و فروش آن‌ها به صهیونیست‌ها، پرده از سیاست‌های استعماری و مخرب اماراتی‌ها در منطقه غرب آسیا برداشته است


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

برای شرطی‌ها

آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور نامه می‌نویسند، آیا حاضرند بدون قید و شرط مقابل خبرنگاران و مردم بنشینند و مطالبات آنها را پاسخ دهند؟!

برای شرطی‌ها

آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور نامه می‌نویسند، آیا حاضرند بدون قید و شرط مقابل خبرنگاران و مردم بنشینند و مطالبات آنها را پاسخ دهند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

ویدیو: یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد

یک راننده تاکسی در مرکز مسکو هشت عابر را مصدوم کرد پلیس مسکو: راننده مست بوده و حادثه تروریستی نبوده است

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان