نتیجه‌ای یافت نشد.

مراقب مسمومیت های نوروزی باشید

شناسه خبر: 166132 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون ، سبک زندگی جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۲۵ : ۱۴ : ۰۰
مراقب مسمومیت های نوروزی باشید
یکی از رایج ترین اتفاقات در ایام نوروز وقوع مسمویت برای اعضای خانواده است. این مسمویت ها می تواند ساده، شدید یا خطرناک باشد. اما می توان با روشهایی ساده از مسمومیت ها پیشگیری کرد.
۵۵آنلاین :

 

 

 

یکی از رایج ترین اتفاقات در ایام نوروز وقوع مسمویت برای اعضای خانواده است. این مسمویت ها می تواند ساده، شدید یا خطرناک باشد. اما می توان با روشهایی ساده از مسمومیت ها پیشگیری کرد.

 مسمومیت های نوروزی اغلب بدون آن که انتظارشان را داشته باشیم رخ می دهند. اما چگونه می توان از مسمویت پیشگیری کرد؟

_سعی کنید برای ایام نوروز اقلام غذایی مدت دار بخرید یعنی اقلامی که دیرتر از محصولات معمولی منقضی می شوند

_اگر دوست ندارید محصولات با انقضای بالا خریداری کنید حتما یک روز مانده به عید خرید تازه انجام دهید و از محصولات خوراکی قدیمی یخچال استفاده نکنید

مراقب مسمومیت های نوروزی باشید

_یک عادت بد و رایج بین بسیاری از افراد این است که خوراکی هایی که در حین خانه تکانی از گوشه و کنار کابینت ها یافته اند مصرف می کنند. این یک اشتباه بزرگ است و می تواند باعث مسمومیت جدی شود

_اگر در سفر هستید تنها در رستوران های بین راهی مطمئن و شناخته شده غذا بخورید و ترجیحا غذاهایی با پایه گیاهی میل کنید تا گرفتار گوشت های فاسد، مشکوک و آلوده نشوید

_از مصرف شیر و ماست محلی و بدون استانداردهای لازم بهداشتی جدا خودداری کنید

_از نوشیدن آب چاه، یا آب هایی که به شبکه آب و فاضلاب شهری متصل نیستند خودداری کنید

_اگر در مسیر سفر ساندویچ های خانگی یا خوراکی هایی را همراه دارید، سعی کنید این خوراکی ها را در یخدان یا جاهای خنک نگه داشته و به سرعت مصرف کنید تا در طول سفر فاسد نشوند

_میوه و سبزیجات نشسته مصرف نکنید

_در سفر و با مراجعه به سوپرمارکت ها حتما به تاریخ تولید و انقضای خوراکی ها دقت کنید

_به تغذیه کودکان دقت کنید و اگر قصد خرید خوراکی های محلی را دارید حتما از نحوه طبخ و فراوری این خوراکی ها مطمئن باشید

 


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر