محیط بان فارس از قصاص رهایی یافت

شناسه خبر: 138166 سرویس: NGO ، گوناگون چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷, ۰۲ : ۲۱ : ۰۰
محیط بان فارس از قصاص رهایی یافت
چهار سال تلاش و پیگیری دوستداران و فعالان محیط زیست به ثمر نشست و محیط بان دربند 'وطن نوروزی' از قصاص رهایی یافت و روز چهارشنبه از زندان آزاد شد.
۵۵آنلاین :

 

 

 محیط بان وطن نوروزی با گذشت و فداکاری خانواده شکارچی که مرداد سال 93در پی درگیری با این محیط بان جان خود را از دست داد، از قصاص رهایی یافت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس، چهارشنبه در مراسم رهایی این محیط بان از زندان، ضمن تقدیر از خانواده متوفی که با رافت و گذشت خود قلب جامعه محیط زیست کشور را شاد کردند، اظهار داشت: عفو و گذشت موجب می شود تا انسان از عفو الهی بهره مند شود و در سایه بخشش خداوندی خطاها و گناهانش مورد عفو قرار گیرد.
سعید محمودی افزود: در طول مدت این چهارسال، تلاش های زیادی برای کسب رضایت و بخشش از خانواده متوفی، از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با همکاری صمیمانه و ارزشمند فعالان محیط زیست و با وساطت ریش سفیدان انجام شد که خوشبختانه اولیای دم گذشت کردند و امروز این محیط بان به آغوش خانواده خود بازگشت.
وی بیان کرد: تلاشی که برای رهایی وطن نوروزی صورت گرفت، فقط برای نجات جان یک محیط‌ بان نبود بلکه برای تمام محیط بانان در سراسر کشور که با سختی فراوان و بر اساس انجام وظیفه سازمانی، با هدف صیانت از انفال الهی تلاش می کنند، امید بخش خواهد بود.
محمودی ادامه داد: خوشبختانه خانواده فهیم متوفی به درک عمیق این مهم رسیده بودند که هیچ خصومت شخصی در درگیری بین محیط بان و شکارچی وجود نداشته است. 
وی، پیام همراهی مردم با جامعه محیط بانی را موجب دلگرمی محیط بانان و دستاورد این حرکت معنوی عظیم دانست.
محمودی از همه مردم، دوستداران محیط زیست و از فعالان مشارکت کننده در تامین وجه المصالحه و به طور ویژه از بهمن ایزدی، مدیرعامل تشکل 'گنجه پشتیبان زیست‌بوم' و فعال محیط ‌زیست و همچنین حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل پیشین محیط زیست فارس قدردانی کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: حراست از محیط زیست، تا به امروز موجب شهادت 120محیط بان و مصدوم شدن صدها نفر از آنها شده است.
محمودی افزود: امیدواریم با فرهنگسازی و آموزش به شکارچیان و محیط بانان نه تنها شاهد هیچ نوع درگیری نباشیم که همگی با عشق و آگاهی در عرصه حفاظت از محیط زیست هم دوش و همگام از طبیعتی که متعلق به همگان است حراست کنیم.
وطن نوروزی که 18سال به عنوان محیط بان در شهرستان قیر و کارزین از توابع استان فارس فعالیت می کرد در مرداد ماه سال ٩٣ او و محیط‌بانان همراهش متوجه حضور شکارچیان در منطقه محل خدمت خود شدند و ماجرا به درگیری کشیده شد و در این میان یک نفر شکارچی، ناخواسته، جان خود را از دست داد.
وطن نوروزی نهایتا به قصاص محکوم شد اما پس از چهار سال حبس با شفقت و صبوری خانواده متوفی از زندان و اعدام اعدام رهایی یافت.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر