محیط بان فارس از قصاص رهایی یافت

شناسه خبر: 138166 سرویس: NGO ، گوناگون چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷, ۰۲ : ۲۱ : ۰۰
محیط بان فارس از قصاص رهایی یافت
چهار سال تلاش و پیگیری دوستداران و فعالان محیط زیست به ثمر نشست و محیط بان دربند 'وطن نوروزی' از قصاص رهایی یافت و روز چهارشنبه از زندان آزاد شد.
۵۵آنلاین :

 

 

 محیط بان وطن نوروزی با گذشت و فداکاری خانواده شکارچی که مرداد سال 93در پی درگیری با این محیط بان جان خود را از دست داد، از قصاص رهایی یافت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس، چهارشنبه در مراسم رهایی این محیط بان از زندان، ضمن تقدیر از خانواده متوفی که با رافت و گذشت خود قلب جامعه محیط زیست کشور را شاد کردند، اظهار داشت: عفو و گذشت موجب می شود تا انسان از عفو الهی بهره مند شود و در سایه بخشش خداوندی خطاها و گناهانش مورد عفو قرار گیرد.
سعید محمودی افزود: در طول مدت این چهارسال، تلاش های زیادی برای کسب رضایت و بخشش از خانواده متوفی، از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با همکاری صمیمانه و ارزشمند فعالان محیط زیست و با وساطت ریش سفیدان انجام شد که خوشبختانه اولیای دم گذشت کردند و امروز این محیط بان به آغوش خانواده خود بازگشت.
وی بیان کرد: تلاشی که برای رهایی وطن نوروزی صورت گرفت، فقط برای نجات جان یک محیط‌ بان نبود بلکه برای تمام محیط بانان در سراسر کشور که با سختی فراوان و بر اساس انجام وظیفه سازمانی، با هدف صیانت از انفال الهی تلاش می کنند، امید بخش خواهد بود.
محمودی ادامه داد: خوشبختانه خانواده فهیم متوفی به درک عمیق این مهم رسیده بودند که هیچ خصومت شخصی در درگیری بین محیط بان و شکارچی وجود نداشته است. 
وی، پیام همراهی مردم با جامعه محیط بانی را موجب دلگرمی محیط بانان و دستاورد این حرکت معنوی عظیم دانست.
محمودی از همه مردم، دوستداران محیط زیست و از فعالان مشارکت کننده در تامین وجه المصالحه و به طور ویژه از بهمن ایزدی، مدیرعامل تشکل 'گنجه پشتیبان زیست‌بوم' و فعال محیط ‌زیست و همچنین حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل پیشین محیط زیست فارس قدردانی کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: حراست از محیط زیست، تا به امروز موجب شهادت 120محیط بان و مصدوم شدن صدها نفر از آنها شده است.
محمودی افزود: امیدواریم با فرهنگسازی و آموزش به شکارچیان و محیط بانان نه تنها شاهد هیچ نوع درگیری نباشیم که همگی با عشق و آگاهی در عرصه حفاظت از محیط زیست هم دوش و همگام از طبیعتی که متعلق به همگان است حراست کنیم.
وطن نوروزی که 18سال به عنوان محیط بان در شهرستان قیر و کارزین از توابع استان فارس فعالیت می کرد در مرداد ماه سال ٩٣ او و محیط‌بانان همراهش متوجه حضور شکارچیان در منطقه محل خدمت خود شدند و ماجرا به درگیری کشیده شد و در این میان یک نفر شکارچی، ناخواسته، جان خود را از دست داد.
وطن نوروزی نهایتا به قصاص محکوم شد اما پس از چهار سال حبس با شفقت و صبوری خانواده متوفی از زندان و اعدام اعدام رهایی یافت.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرار مالیاتی،خواب را از دولت ربوده

دولت در قبال دریافت مالیات،ملزم به پاسخگویی در برابر مردم خواهد بود.

ایران و پاکستان، علاقه قدیمی و تنش جدید

به دلیل وجود پیوندهای تاریخی و فرهنگی میان ایران و پاکستان حضور خاندان های ایرانی الاصل در و همچنین فرقه ای بودن سیاست در پاکستان حضور شیعیان و خاندان های ایرانی در سیاست پاکستان یکی از روابط پنهان و در خفیه میان دو کشور است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر