نتیجه‌ای یافت نشد.

محدودیت جدید هوآوی ممنوعیت داشتن کارت حافظه

شناسه خبر: 174679 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
محدودیت جدید هوآوی ممنوعیت داشتن کارت حافظه
«انجمن اس‌دی» به دنبال تحریم‌های آمریکا، عضویت هوآوی را لغو کرده است.
۵۵آنلاین :

 در نتیجه این شرکت نمی‌تواند در محصولات آینده خود از کارت‌های حافظه اس‌دی و میکرو اس‌دی استفاده کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این گروه تجاری مسوولیت تعیین استاندارد کارت‌های SD و میکرو SD را برعهده دارد و شرکت‌هایی که در فهرست اعضای «انجمن اس‌دی» نیستند نمی‌توانند به‌طور رسمی دستگاه‌های مجهز به کارت حافظه اس‌دی یا میکرواس‌دی را تولید کنند و بفروشند. این تغییر در وضعیت هوآوی بدان معناست که شرکت مذکور نمی‌تواند با استفاده از برند رسمی SDA محصولات خود را عرضه کند. همچنین از این پس هوآوی از دخالت در تعیین استانداردها منع خواهد شد. هوآوی اعلام کرده در حال حاضر مشتریانش همچنان می‌توانند از کارت‌های اس‌دی و میکرواس‌دی در محصولات این شرکت استفاده کنند.
 هوآوی همچنین قصد دارد با استفاده از «کارت‌های حافظه نانو» ساخت خود، فرمت کارت‌های اس‌دی و میکرواس‌دی را کنار بگذارد. به گزارش «ایسنا» شرکت تایوانی TSMC به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازندگان چیپست در جهان اعلام کرده است به دنبال تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی، به همکاری و فعالیت با این شرکت چینی ادامه خواهد داد. به دنبال تحریم‌های آمریکا، بسیاری از غول‌های تکنولوژی همچون مایکروسافت و همچنین تراشه سازهای بزرگی مانند اینتل، کوالکام و برودکام نیز اعلام کردند که مطابق قوانین و محدودیت‌های جدید دولت آمریکا عمل خواهند کرد و به همکاری با هوآوی پایان خواهند بخشید. اما حالا در این میان، شرکت تایوانی TSMC به‌عنوان بزرگ ترین تولیدکننده چیپست جهان اعلام کرده است که بدون نگرانی از جریمه‌های احتمالی واشنگتن به همکاری با هوآوی ادامه خواهد داد.

به نظر می‌رسد که مسوولان و مقامات تایوانی این شرکت پس از مشورت‌های حقوقی با وکلای موسسات حقوق بین‌الملل به این نتیجه رسیده و این خبر را منتشر کرده‌اند. بنابر اعلام این شرکت تولیدکننده محصولات نیمه هادی، ساخت چیپست شامل این قوانین و مقررات جدید آمریکا نمی‌شود، بنابراین صنایع مربوطه قادر خواهند بود کماکان به فعالیت و همکاری با شرکت چینی هوآوی بپردازند. توشیبا نیز با انتشار بیانیه‌ای مشابه اعلام کرده بود که ارسال قطعات الکترونیکی نظیر چیپ‌های LSI برای پردازش داده به هوآوی را ادامه می‌دهد. پاناسونیک و لنوو نیز بعد از آن تصمیم مشابهی گرفته و ادامه همکاری با این غول تکنولوژی را که بدون شک برای آنها سودآوری بالایی به بار خواهد آورد، ترجیح داده‌اند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر