نتیجه‌ای یافت نشد.

مجلس آتی؛ تند اما سردرگم

شناسه خبر: 169958 سرویس: سیاست ، گوناگون شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
مجلس آتی؛ تند اما سردرگم
شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که اصولگرایان؛ البته آنهایی که همچنان مخاطب منسجم دارند، مجلس آتی را در اختیار می‌گیرند.
۵۵آنلاین :

هوادارانِ اصلاح‌طلبان و حامیانِ دولت ناراضی‌اند و تمایلی به رای یا رای دادن به اینان ندارند؛ مخاطبان تشکیلاتی اصولگرایان هم ناراضی‌اند و در انتخابات مجلس ۹۸ شرکت می‌کنند تا اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رای نیاورند. لذا بازی به سوی اصولگرایانِ منسجم کشیده می‌شود.
البته جماعتِ بی‌هویت سیاسی با روش‌های غیرسیاسی می‌توانند بخش دوم اکثریت مجلس را از آن خود کنند که اینان بر اساس رای اکثریت و قدرت حاکم عمل خواهند کرد و مقاصد دیگری دارند. البته مقاصد اینان گاهی استراتژی‌های اصولگرایانِ منسجم را بر هم می‌زند و پیش‌بینی‌های آنان را غیرممکن می‌کند. آنچنان می‌شود که همکاری با اصلاح‌طلبان، ممکن‌تر از این جماعت غیرسیاسی به نظر می‌رسد و اصلاح طلبان آرزوی اصولگرایان می‌شوند. لذا مجلس آتی شلوغ‌تر، تندتر و غیرقابل مدیریت خواهد شد. انسجام اولیه انتخاباتی به ناهماهنگی و سردرگمی در داخل مجلس می‌انجامد و غیرسیاسی‌ها تاحدودی ناآرامی را به ارمغان می‌آورند.
 این شرایط بر اساس وضعیت کنونی رخ خواهد داد. اگر اصلاح‌طلبان طراحی جدیدی داشته باشند و دولتی‌ها از انفعال کنونی خارج شوند و معادلات جهانی هم اندکی تغییر کند، احتمالات دیگر رخ خواهد داد اما بعید به نظر می‌رسد.
عدم حضور چهره‌های میانه‌رویی همچون "علی لاریجانی" در انتخابات امسال مجلس، می‌تواند احتمال قدرت گرفتن افراطیون را بالا ببرد و آنان با محبوبیت‌های دیگران و اقدامات غیرعاقلانه امریکا و غرب توانایی خواهند داشت که فضا را به سمت خود جهت دهند. اقدامات موفق یا ناموفق ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضاییه نیز عاملی است که می‌تواند احتمالِ اولیه را افزایش یا کاهش دهد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر