نتیجه‌ای یافت نشد.

مجلس آتی؛ تند اما سردرگم

شناسه خبر: 169958 سرویس: سیاست ، گوناگون شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
مجلس آتی؛ تند اما سردرگم
شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که اصولگرایان؛ البته آنهایی که همچنان مخاطب منسجم دارند، مجلس آتی را در اختیار می‌گیرند.
۵۵آنلاین :

هوادارانِ اصلاح‌طلبان و حامیانِ دولت ناراضی‌اند و تمایلی به رای یا رای دادن به اینان ندارند؛ مخاطبان تشکیلاتی اصولگرایان هم ناراضی‌اند و در انتخابات مجلس ۹۸ شرکت می‌کنند تا اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رای نیاورند. لذا بازی به سوی اصولگرایانِ منسجم کشیده می‌شود.
البته جماعتِ بی‌هویت سیاسی با روش‌های غیرسیاسی می‌توانند بخش دوم اکثریت مجلس را از آن خود کنند که اینان بر اساس رای اکثریت و قدرت حاکم عمل خواهند کرد و مقاصد دیگری دارند. البته مقاصد اینان گاهی استراتژی‌های اصولگرایانِ منسجم را بر هم می‌زند و پیش‌بینی‌های آنان را غیرممکن می‌کند. آنچنان می‌شود که همکاری با اصلاح‌طلبان، ممکن‌تر از این جماعت غیرسیاسی به نظر می‌رسد و اصلاح طلبان آرزوی اصولگرایان می‌شوند. لذا مجلس آتی شلوغ‌تر، تندتر و غیرقابل مدیریت خواهد شد. انسجام اولیه انتخاباتی به ناهماهنگی و سردرگمی در داخل مجلس می‌انجامد و غیرسیاسی‌ها تاحدودی ناآرامی را به ارمغان می‌آورند.
 این شرایط بر اساس وضعیت کنونی رخ خواهد داد. اگر اصلاح‌طلبان طراحی جدیدی داشته باشند و دولتی‌ها از انفعال کنونی خارج شوند و معادلات جهانی هم اندکی تغییر کند، احتمالات دیگر رخ خواهد داد اما بعید به نظر می‌رسد.
عدم حضور چهره‌های میانه‌رویی همچون "علی لاریجانی" در انتخابات امسال مجلس، می‌تواند احتمال قدرت گرفتن افراطیون را بالا ببرد و آنان با محبوبیت‌های دیگران و اقدامات غیرعاقلانه امریکا و غرب توانایی خواهند داشت که فضا را به سمت خود جهت دهند. اقدامات موفق یا ناموفق ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضاییه نیز عاملی است که می‌تواند احتمالِ اولیه را افزایش یا کاهش دهد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر