نتیجه‌ای یافت نشد.

متن کامل قانون جدید چک ۱۳۹۷ را بخوانید

شناسه خبر: 151945 سرویس: اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷, ۱۸ : ۲۳ : ۰۰
متن کامل قانون جدید چک ۱۳۹۷ را بخوانید
۵۸ درصد چک‌های برگشتی، متعلق به تهرانی‌ها است
۵۵آنلاین :

 

چک، معصل اقتصاد ایران است. سال به سال بر شمار چک های برگشتی افزوده می شود و این معضل همه گیر در اقتصاد، امروزه  چک را به یک کالای تقریبا کم ارزش در بازار تبدیل کرده است. شمار زندانیان چک و کسب و کارهایی که به خاطر  چک و نزول پول متلاشی شده است هم رقم های سرسام آوری را نوید می دهد.

بنابر اطلاعات به‌دست‌آمده از سامانه پردازش الکترونیک چک(چکاوک) در سال ۱۳۹۵، از مجموع ۱۲۴ میلیون چک ثبت‌ شده در این سامانه، هفده میلیون چک برگشت‌ خورده است. حجم بالای چک‌های برگشتی در اقتصاد کشور، متبادر کننده ریسک بالای معاملاتی است که با چک انجام می‏ شود و نوعی فضای منفی را بر این قبیل معاملاتی حاکم ساخته است. تداوم چنین وضعیتی منجر به از بین رفتن کارکرد راهبردی چک در اقتصاد خواهد شد که افزایش هزینه مبادله در اقتصاد از مهم ترین تبعات آن است.

اخیرا مجلس شورای اسلامی، قانون قدیمی چک را اصلاح کرد که به تایید شورای نگهبان رسید و به دولت ابلاغ شد. برای آشنایی علاقمندان به قانون چک متن کامل این قانون در گزارش امرور سرویس دانستنی های روزیاتو ارائه می شود.

استعلام چک های برگشتی

 مشتریان می‌توانند با ارسال شناسه استعلام ۱۶ رقمی مندرج در چک‌های صیادی به سامانه استعلام پیامکی بانک مرکزی با سرشماره ۷۰۱۷۰۱ و در قالب زیر از وضعیت اعتباری صادرکننده چک از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت شده نزد بانک مرکزی مطلع شوند.


منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

قانون پایستگی مدیریت

ما در شرایطی هستیم که نسل پیشین مدیران که چهل سال است در سطح اول مدیریت جا خوش کرده‌اند، توان اجرایی خود را به شکل آشکاری از دست داده‌اند و در عین حال، پشتوانه‌سازی وسیع برای جایگزینی این مدیران هم صورت نگرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تعقیب و گریز گشت پلیس آگاهی پایتخت

ویدیو: کار خوب یک کودک

امروز شما چی کار کردی؟ -آشغالای روی زمین که آدم بدا ریختنو جمع کردم.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر