متابعات گزارش داد عربستان هزاران مزدور منصور هادی را به باتلاق مرگ در مناطق مرزی فرستاد

شناسه خبر: 147621 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۰۳ : ۱۷ : ۰۰
متابعات گزارش داد  عربستان هزاران مزدور منصور هادی را به باتلاق مرگ در مناطق مرزی فرستاد
ارتش عربستان که در برابر حملات بی امان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مناطق مرزی ناتوان شده است، با فریب هزاران نفر از جوانان یمنی و نیروهای منصور هادی آنها را برای حفاظت از مرزهای جنوبی خود به خدمت گرفت.
۵۵آنلاین :

با افزایش نگرانی عربستان از خطر حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مرزهای جنوبی آن با یمن، ارتش عربستان اقدام به سرباز گیری از میان شمار زیادی از مزدوران یمنی گرفته و آنها را به منظور حفاظت از مرزهای خودش به میدان نبرد گسیل کرده است.

وبگاه یمنی «متابعات» به نقل از منابع آگاه یمنی خبر داد، عربستانی که ائتلاف نظامی در جنگ علیه یمن را فرماندهی می‌کند با کمک یک سری دلالان، جوانان یمنی را به خدمت گرفته و آنها را برای رویارویی با ارتش و کمیته‌های مردمی در مرزهای جنوبی خود می‌فرستد چون نیروهای خودش در دفع عملیات و حملات مکرر نیروهای یمنی عاجزند.

این منابع افزودند: عربستان از طریق دلالان هزاران مزدور یمنی از استان های مختلف یمن را فریب داده و به خدمت گرفته است که برخی از آنها از نیروهای منصور هادی هستند که قرار بوده به جمع نیروهای دولت مستعفی یمن در مأرب ملحق شوند اما ائتلاف آنها را به پادگان‌های آموزشی در شهر البقع در استان الجوف فرستاده و از آنجا به مرزهای جنوبی عربستان منتقل شدند، بدون اینکه در این خصوص هیچ هماهنگی با دولت فراری منصور هادی صورت گرفته یا موافقتی از جانب وی حاصل شده باشد.

به گفته منابع مذکور، ارتش سعودی با این گروه‌های یمنی پس از عزیمت به داخل عربستان مثل مزدور و با دستمزدهای ماهانه پایین برخورد می‌کند به گونه ای که سقف دریافتی آنها از هزار و سیصد ریال سعودی تجاوز نمی‌کند اما با توجه به وضعیت اقتصادی فاجعه بار کنونی در یمن که خود عربستان مسبب اصلی آن است این مزدوران یمنی مجبور به قبول این وضعیت هستند.

متابعات نوشت: فعالان و روشنفکران یمنی این تخلفات عربستان را محکوم کرده و می‌گویند ارتش عربستان بدون بکارگیری هیچ ضابطه‌ای در سرباز گیری از بین یمنی‌ها و اعزام آنها به میدان‌های نبرد در واقع شهروندان یمنی را قربانی مصیبت‌های جنگ خانمان سوزی کرده است که به چهارمین سال خود نزدیک می‌شود آنها از ائتلاف سعودی خواستند به قضیه سربازگیری غیر قانونی پایان داده و در قبال آن پاسخگو باشد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زعفران،طلای مغفول مانده

تولیدات زعفران ایران در جهان چه نقشی دارد؟

درد داره!

ماه عسل با همسرتان به یک رستوران شیک یا یک کنسرت رفته اید، وسط غذا یا کنسرت، از شما می پرسد که هزینه اش چقدر شد؟ به هیچ وجه آن زمان پاسخ ندهید. دلیلش را خواهم گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توهین به پرچم ایران توسط ناخدای چینی

تیزر مستند دریابست "روایتی از زندگی صیادان مظلوم جنوب کشور"

ویدیو: یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود

یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود .

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر