متابعات گزارش داد عربستان هزاران مزدور منصور هادی را به باتلاق مرگ در مناطق مرزی فرستاد

شناسه خبر: 147621 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۰۳ : ۱۷ : ۰۰
متابعات گزارش داد  عربستان هزاران مزدور منصور هادی را به باتلاق مرگ در مناطق مرزی فرستاد
ارتش عربستان که در برابر حملات بی امان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مناطق مرزی ناتوان شده است، با فریب هزاران نفر از جوانان یمنی و نیروهای منصور هادی آنها را برای حفاظت از مرزهای جنوبی خود به خدمت گرفت.
۵۵آنلاین :

با افزایش نگرانی عربستان از خطر حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مرزهای جنوبی آن با یمن، ارتش عربستان اقدام به سرباز گیری از میان شمار زیادی از مزدوران یمنی گرفته و آنها را به منظور حفاظت از مرزهای خودش به میدان نبرد گسیل کرده است.

وبگاه یمنی «متابعات» به نقل از منابع آگاه یمنی خبر داد، عربستانی که ائتلاف نظامی در جنگ علیه یمن را فرماندهی می‌کند با کمک یک سری دلالان، جوانان یمنی را به خدمت گرفته و آنها را برای رویارویی با ارتش و کمیته‌های مردمی در مرزهای جنوبی خود می‌فرستد چون نیروهای خودش در دفع عملیات و حملات مکرر نیروهای یمنی عاجزند.

این منابع افزودند: عربستان از طریق دلالان هزاران مزدور یمنی از استان های مختلف یمن را فریب داده و به خدمت گرفته است که برخی از آنها از نیروهای منصور هادی هستند که قرار بوده به جمع نیروهای دولت مستعفی یمن در مأرب ملحق شوند اما ائتلاف آنها را به پادگان‌های آموزشی در شهر البقع در استان الجوف فرستاده و از آنجا به مرزهای جنوبی عربستان منتقل شدند، بدون اینکه در این خصوص هیچ هماهنگی با دولت فراری منصور هادی صورت گرفته یا موافقتی از جانب وی حاصل شده باشد.

به گفته منابع مذکور، ارتش سعودی با این گروه‌های یمنی پس از عزیمت به داخل عربستان مثل مزدور و با دستمزدهای ماهانه پایین برخورد می‌کند به گونه ای که سقف دریافتی آنها از هزار و سیصد ریال سعودی تجاوز نمی‌کند اما با توجه به وضعیت اقتصادی فاجعه بار کنونی در یمن که خود عربستان مسبب اصلی آن است این مزدوران یمنی مجبور به قبول این وضعیت هستند.

متابعات نوشت: فعالان و روشنفکران یمنی این تخلفات عربستان را محکوم کرده و می‌گویند ارتش عربستان بدون بکارگیری هیچ ضابطه‌ای در سرباز گیری از بین یمنی‌ها و اعزام آنها به میدان‌های نبرد در واقع شهروندان یمنی را قربانی مصیبت‌های جنگ خانمان سوزی کرده است که به چهارمین سال خود نزدیک می‌شود آنها از ائتلاف سعودی خواستند به قضیه سربازگیری غیر قانونی پایان داده و در قبال آن پاسخگو باشد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر