نتیجه‌ای یافت نشد.

مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد

شناسه خبر: 170204 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۶ : ۰۰
مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی در سطح یکهزار و 500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شده و تا نابودی کامل این حشرات ادامه دارد.
۵۵آنلاین :

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی در سطح یکهزار و 500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شده و تا نابودی کامل این حشرات ادامه دارد.

مجید فرخی  افزود: با توجه به این حجم از مبارزه، طبق برآورد کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی پیش بینی می شود که سطح آلوده به ملخ صحرایی در این دیار به 100 هزار هکتار برسد. 
وی تصریح کرد: در مرحله اول مبارزه با ملخ صحرایی، سه نوبت ریزش ملخ در حوزه شهرستان های رودبارجنوب، منوجان و قلعه گنج و در موج دوم تاکنون چهار مرحله ریزش در حوزه شهرستان های قلعه گنج و رودبارجنوب رخ داده است. 
فرخی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و همکاری مقامات ملی و استانی، اقدامات لازم در خصوص آماده سازی 2 باند پرواز در شرق و غرب جازموریان و همچنین استقرار هواپیمای سمپاش در منطقه صورت گرفته است. 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: تمهیدات و آمادگی لازم برای مبارزه به موقع با ملخ های صحرایی در این منطقه اتخاذ شده و اوضاع تحت کنترل بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست. 
یک فروند هواپیمای سمپاش و 10 دستگاه ماشین مجهز به دستگاه سم پاش در منطقه جازموریان آماده مبارزه با ملخ صحرایی است. 
ملخ های صحرایی می توانند حدود 200 تا 300 کیلومتر بدون نشستن پرواز کنند و این یعنی آنها برخلاف جثه کوچکشان، از توان بسیار بالایی برای رسیدن به مواد غذایی برخوردار بوده است. 
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر