نتیجه‌ای یافت نشد.

ماده 2 طرح تشویق مطلعین مفاسد اداری تصویب شد

شناسه خبر: 169363 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۷ : ۰۰
ماده 2 طرح تشویق مطلعین مفاسد اداری تصویب شد
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی در این کمیسیون خبر داد.
۵۵آنلاین :

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی در این کمیسیون خبر داد.

سید حمایت میرزاده افزود: این طرح در جهت تقویت نظارت مردمی و نقش آحاد جامعه در مقابله با فساد اداری و اقتصادی تدوین شد؛ ماده 2 این طرح به کمیسیون آموزش مربوط می شد و پس از بررسی به تصویب رسید.
در ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی آمده است: 
ماده 2 – اشخاص مشمول این قانون عبارت‌اند از: 
الف – کلیه دستگاه‌های اجرائی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت‌های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شود و تولیت آستان‌های مقدس و همچنین دستگاه و واحدهایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات آن تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ستاد اجرائی قرارگاه سازندگی، سازمان محیط‌زیست 
ب – کلیه مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های وابسته و تحت مدیریت دستگاه‌ها و نهادهای موضوع بند «الف» ماده (2) 
ج – مراجع قضائی شامل دادسراهای عمومی و تخصصی، دادگاه‌های عمومی، کیفری و تخصصی د – شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها و کلیه شرکت‌های وابسته به آن‌ها 
هـ . مؤسسات خصوصی عهده‌دار مأموریت عمومی 
و – کلیه شرکت‌ها و مؤسسات واگذارشده در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی که بخشی از سهام یا سرمایه آن‌ها متعلق به دولت است. 
تبصره – نیروهای مسلح و وزارتخانه‌های اطلاعات و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از شمول این قانون مستثنی می‌باشند؛ لیکن احکام این قانون در خصوص واحدهای اجرائی و بنگاه‌های اقتصادی وابسته به آن‌ها اعمال می‌شود. 
میرزاده با بیان اینکه در نشست عصر امروز کمیسیون آموزش مجلس، طرح مبارزه با تبعیض نژادی و تنفر قومی هم مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: کمیسیون اصلی این طرح، کمیسیون حقوقی قضایی است و ماده 14 آن در اینجا بعنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار گرفت که به تصویب نرسید.
نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم شورای اسلامی درباره دیگر برنامه های دستور کار نشست امروز کمیسیون آموزش اظهار داشت: بررسی طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی قرار شد در کمیته های آموزش پرورش و کمیته آموزش عالی با حضور مسئولان مربوطه انجام شود.
به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، طرح حمایت از آسیب دیدگان سیل مربوط به شرکت های تولیدی می شد که در موارد سوانح و حوادث دستگاه های هشدار دهنده تولید می کنند؛ معافیت مالیاتی این شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت و به کمیسیون بودجه ارجاع شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر