نتیجه‌ای یافت نشد.

ماده 2 طرح تشویق مطلعین مفاسد اداری تصویب شد

شناسه خبر: 169363 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۷ : ۰۰
ماده 2 طرح تشویق مطلعین مفاسد اداری تصویب شد
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی در این کمیسیون خبر داد.
۵۵آنلاین :

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی در این کمیسیون خبر داد.

سید حمایت میرزاده افزود: این طرح در جهت تقویت نظارت مردمی و نقش آحاد جامعه در مقابله با فساد اداری و اقتصادی تدوین شد؛ ماده 2 این طرح به کمیسیون آموزش مربوط می شد و پس از بررسی به تصویب رسید.
در ماده 2 طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی آمده است: 
ماده 2 – اشخاص مشمول این قانون عبارت‌اند از: 
الف – کلیه دستگاه‌های اجرائی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت‌های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شود و تولیت آستان‌های مقدس و همچنین دستگاه و واحدهایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات آن تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ستاد اجرائی قرارگاه سازندگی، سازمان محیط‌زیست 
ب – کلیه مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های وابسته و تحت مدیریت دستگاه‌ها و نهادهای موضوع بند «الف» ماده (2) 
ج – مراجع قضائی شامل دادسراهای عمومی و تخصصی، دادگاه‌های عمومی، کیفری و تخصصی د – شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها و کلیه شرکت‌های وابسته به آن‌ها 
هـ . مؤسسات خصوصی عهده‌دار مأموریت عمومی 
و – کلیه شرکت‌ها و مؤسسات واگذارشده در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی که بخشی از سهام یا سرمایه آن‌ها متعلق به دولت است. 
تبصره – نیروهای مسلح و وزارتخانه‌های اطلاعات و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از شمول این قانون مستثنی می‌باشند؛ لیکن احکام این قانون در خصوص واحدهای اجرائی و بنگاه‌های اقتصادی وابسته به آن‌ها اعمال می‌شود. 
میرزاده با بیان اینکه در نشست عصر امروز کمیسیون آموزش مجلس، طرح مبارزه با تبعیض نژادی و تنفر قومی هم مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: کمیسیون اصلی این طرح، کمیسیون حقوقی قضایی است و ماده 14 آن در اینجا بعنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار گرفت که به تصویب نرسید.
نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم شورای اسلامی درباره دیگر برنامه های دستور کار نشست امروز کمیسیون آموزش اظهار داشت: بررسی طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی قرار شد در کمیته های آموزش پرورش و کمیته آموزش عالی با حضور مسئولان مربوطه انجام شود.
به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، طرح حمایت از آسیب دیدگان سیل مربوط به شرکت های تولیدی می شد که در موارد سوانح و حوادث دستگاه های هشدار دهنده تولید می کنند؛ معافیت مالیاتی این شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت و به کمیسیون بودجه ارجاع شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر