مادران عزیز، پیش از اینکه بچه‌ها از خواب بیدار شوند، روز خود را این‌گونه آغاز کنید

شناسه خبر: 122482 سرویس: اجتماعی پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۵۱ : ۰۱ : ۰۰
مادران عزیز، پیش از اینکه بچه‌ها از خواب بیدار شوند، روز خود را این‌گونه آغاز کنید
سحرخیز باشید یا نباشید، برای یک مادر، صبح پیش از بیدار شدن بچه‌ها از خواب، زمان بسیار ارزشمندی است که نباید آن را از دست بدهد. ممکن است عادت به صبح زود بیدار شدن نداشته باشید و این کار باعث کسالت شما بشود. اما اگر به مرور عادت کنید صبح‌ها کمی پیش از فرزندتان از خواب بیدار شوید، در طول روز آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید. بنابراین همیشه ساعت خود را طوری تنظیم کنید که پیش از فرزندتان از خواب بیدار شوید و اجازه ندهید که صدای کودک شما را از خواب بیدار کند.
۵۵آنلاین :

مترجم : مینا شهری

1. ورزش کنید

نیازی به بیرون رفتن از خانه و ثبت‌نام در باشگاه ورزشی نیست. به سادگی می‌توانید در خانه و به همراه موزیک یا فیلم، نرمش‌های سبک و کششی، رقص و یوگا انجام بدهید. ورزش بهترین فعالیت برای آغاز یک روز خوب است.

2. از سکوت لذت ببرید

 

ساعات کوتاهی از روز را می‌توانید در سکوت و به دور از سر و صدای بچه‌ها سپری کنید. اطراف بچه پرسه نزنید و سر و صدا ایجاد نکنید. یک فنجان چای یا قهوه بنوشید، راحت و آسوده بنشینید، فکرتان را از همه چیز خالی کنید و فقط از سکوت خانه در آن لحظه لذت برده و انرژی کسب نمایید.

3. به فعالیت‌های دلخواه خود بپردازید

هر کسی قطعا کارها و سرگرمی‌هایی دارد که ممکن است در طول روز نتواند به آن‌ها رسیدگی کند. این زمان کوتاه، بهترین فرصت برای انجام هر فعالیتی است که به آن علاقه دارید.

4. احوال دوستان و آشنایان خود را جویا شوید

پس از اینکه صاحب فرزند می‌شوید، ممکن است بسیاری از ارتباطات خود را از دست بدهید. گاهی مواقع دیگران مراعات شرایط شما را می‌کنند و کمتر با شما تماس می‌گیرند یا پیام می‌فرستند، گاهی نیز خودتان فرصتی برای احوال‌پرسی یا پاسخ‌گویی پیدا نمی‌کنید. این فرصت‌های صبح‌گاهی، بهترین زمان برای فرستادن پیام به دوستان و آشنایان و تجدید و حفظ روابط است.

5. به ظاهر خود رسیدگی کنید

رسیدگی به ظاهر و تعویض لباس‌ها در آغاز یک روز جدید، باعث شادمانی و تقویت روحیه می‌شود. از این فرصت استفاده کنید و کمی به ظاهر خودتان رسیدگی کنید. ماسک‌های خانگی و ساده بر روی پوست صورت و موهای خود بگذارید تا آثار خستگی از بین رفته و نشاط بیشتری داشته باشید.

7. اوقاتی را در کنار همسرتان بگذرانید

صبح فرصت خوبی برای صرف یک صبحانه‌ی دو نفره در کنار همسر و کسب آرامش برای شروع یک روز جدید است. از این فرصت غافل نشوید.

8. مطالعه کنید

مادران موفق، همواره در حال مطالعه و به روز رسانی اطلاعات خود هستند. از این فرصت استفاده نموده و زمان کوتاهی را به مطالعه اختصاص بدهید.

 


منبع : ۵۵ آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر