ماجرای تجزیه کازرون چیست؟ معترضینِ حاضر در خیابان‌های این شهر چه می‌خواهند؟

شناسه خبر: 134111 سرویس: اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۳ : ۰۰
ماجرای تجزیه کازرون چیست؟ معترضینِ حاضر در خیابان‌های این شهر چه می‌خواهند؟
در این گزارش کوتاه، تلاش کرده‌ایم تا چکیده‌ای از ماجرای تجزیه‌ی کازرون و حواشی آن را منتشر نماییم. تلاشمان بر این بوده است که به صورت مختصر، اصلی‌ترین موارد را مرور کنیم و به برجسته‌ترین پرسش‌هایی که در این خصوص مطرح می‌شود، پاسخ بگوییم.
۵۵آنلاین :
در این گزارش کوتاه، تلاش کرده‌ایم تا چکیده‌ای از ماجرای تجزیه‌ی کازرون و حواشی آن را منتشر نماییم. تلاشمان بر این بوده است که به صورت مختصر، اصلی‌ترین موارد را مرور کنیم و به برجسته‌ترین پرسش‌هایی که در این خصوص مطرح می‌شود، پاسخ بگوییم. 
 
◽️امیدواریم با به اشتراک‌گذاری این گزارش، مانع از تحریف واقعیت‌های موجود در این طرح و به ویژه تحریف سخنان معترضینی شویم که این روزها در خیابان‌های کازرون دست به اعتراض زده‌اند. معترضینی که با حمل تصاویر شهدا کازرون، ضمن اعلام پیوند با نظام جمهوری اسلامی، صرفاً مطالبه‌های اجتماعی خود را مطرح می‌کنند.  
 
ماجرا از کجا آغاز شد؟ 
 
◽️با انتخاب حسین رضازاده به عنوان نماینده کازرون در انتخابات مجلس شورای اسلامی، وی در اولین فرصت پس از انتخاب شدن، در اسفندماه سال ۹۴ از تریبون نمازجمعه با مردم سخن گفت و به شایعه‌ی پخش شده مبنی بر تلاش وی برای جداکردن بخشِ زادگاه خویش از کازرون واکنش نشان داد و ضمن رد چنین موضوعی، این مسئله را ساخته‌ی آنانی دانست که می‌خواسته‌اند وی را در ایام انتخابات تخریب کنند.  
 
◽️با این وجود یک سال و نیم بعد، هفته‌نامه بیشاپور در شماره ۵۴۶ خود که در خردادماه سال ۹۶منتشر شد، با انتخاب تیتر «تلاش رضازاده برای ایجاد شهرستانی جدید»، در قالب یک گزارش، برای اولین بار از به جریان افتادن طرح تجزیه کازرون خبر داد.   
 
◽️به دنبال انتشار این گزارش، موجی از انتقادها پیرامون این طرح به راه افتاد که در نهایت باعث شد پس از چند هفته پیگیری، طرح به صورت موقت به حاشیه رود. اواخر بهمن ماه سال گذشته، مجددا اعلام شد طرح به جریان افتاده و با نظر موافق وزارت کشور، تا کمیسیون هیئت دولت هم جلو رفته است. 
 
◽️به دنبال اعلام این موضوع، اعتراض‌ها، این بار در سطحی گسترده‌تر آغاز شد و در نهایت دولت وعده داد کارشناس‌هایی را برای بررسی مجدد طرح راهی شهرستان کازرون کند. هفته‌ی سوم فروردین امسال، مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور و کارشناس‌های وی راهی کازرون شدند و طی دو روز با مردم و صاحب‌نظران به گفتگو پرداختند و قول دادند نظر آنها را در طرح اصلاحی، اعمال خواهند کرد. 
 
◽️با این وجود، چندی بعد خطیب جمعه‌ی قائمیه که در این طرح این شهر هم قرار بود از کازرون جدا شود، از قطعی بودن طرح مذکور خبر داد و اعلام کرد کارشناس‌ها برای تقویت شهرستان جدید به کازرون سفر کرده بودند.  
 

منبع : هفته‌نامه بیشاپور
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه با شرایط سخت زندگی شخصی و کاری کنار بیاییم

زمانی که در شرایط بسیار سخت و ناامیدکننده به سر می‌بریم، می‌توان آگاهانه تصمیم گرفت و با برخی تغییرات کوچک، فضای زندگی را کمی روشن‌تر کرد.

فيلمي براي تمام كساني كه بودجه كشور در دست آنهاست

فيلم تنگه ابوقريب در سينماها اكران شده است مردم پاسدار خون شهدا هستند بهتر است بقيه هم اين فيلم را ببينند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر