لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند

شناسه خبر: 133852 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۰۱ : ۱۸ : ۰۰
لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند
وزیر خارجه انگلیس گفت که کشورش تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی به اطمینان خاطر برسند که مصون از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران می‌توانند در این کشور فعالیت کنند.
۵۵آنلاین :

 «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن تلاش می‌کند تا فعالیت‌های بازرگانی شرکت‌های اروپایی با ایران از پیامدهای تحریم‌های آمریکا مصون نگه داشته شود.

جانسون گفت که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا به شرکت‌های اروپایی کمک کند تا به  این اطمینان برسند که این شرکت‌ها همچنان می توانند در ایران رابطه بازرگانی داشته باشند.

وزیر خارجه انگلیس گفت: «آنچه ما قصد داریم فردا در بروکسل درباره آن صحبت کنیم این است که چطور می‌توانیم به شرکت‌های بریتانیایی و اروپایی کمک کنیم تا انقدر اعتماد به نفس داشته باشند که همچنان می‌توانند فعالیت بازرگانی صورت دهند.»

پیش از این «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس گفته بود که به نفع امنیت ملی ایران و انگلیس است که از توافق هسته‌ای حمایت کنند. وی همچنین از مواضع «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران هم استقبال کرده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد شد.از آن زمان تاکنون مقامات اروپایی به ویژه طرف هایی که در توافق حضور داشتند در زمینه پیامدهای منفی این اقدام ابراز نگرانی کرده‌اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست خارجی ایران چیست؟

دکتر روح‌اله اسلامیسیاست خارجی یعنی جهت‌گیری‌هایی که دولت در سطح منطقه و بین‌الملل انجام می‌دهد تا در محیط پرهرج‌ومرج جهان بتواند با رویکرد واقع‌گرایانه منافع ملی کشور را حفظ کند.

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان