لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند

شناسه خبر: 133852 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۰۱ : ۱۸ : ۰۰
لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند
وزیر خارجه انگلیس گفت که کشورش تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی به اطمینان خاطر برسند که مصون از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران می‌توانند در این کشور فعالیت کنند.
۵۵آنلاین :

 «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن تلاش می‌کند تا فعالیت‌های بازرگانی شرکت‌های اروپایی با ایران از پیامدهای تحریم‌های آمریکا مصون نگه داشته شود.

جانسون گفت که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا به شرکت‌های اروپایی کمک کند تا به  این اطمینان برسند که این شرکت‌ها همچنان می توانند در ایران رابطه بازرگانی داشته باشند.

وزیر خارجه انگلیس گفت: «آنچه ما قصد داریم فردا در بروکسل درباره آن صحبت کنیم این است که چطور می‌توانیم به شرکت‌های بریتانیایی و اروپایی کمک کنیم تا انقدر اعتماد به نفس داشته باشند که همچنان می‌توانند فعالیت بازرگانی صورت دهند.»

پیش از این «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس گفته بود که به نفع امنیت ملی ایران و انگلیس است که از توافق هسته‌ای حمایت کنند. وی همچنین از مواضع «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران هم استقبال کرده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد شد.از آن زمان تاکنون مقامات اروپایی به ویژه طرف هایی که در توافق حضور داشتند در زمینه پیامدهای منفی این اقدام ابراز نگرانی کرده‌اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران هراسی و ایرانی هراسی را دریابید

خانم «زهرا کریمی» که یک اقتصاددان است، با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بانک‎های کشور‌های مختلف را از ارائه خدمات به اتباع ایرانی نگران کرده است، گفته:

راهکاري مردم‌اقبال براي توسعه پايدار تهران

مردم اعتماد خودشان را به سيستم تفکيک زباله از دست داده‌‌اند و بايد اعتماد آنها را جلب کرد؛ مسلما کاري که مردم به آن اقبال نشان دهند و از نظر آنها مفيد باشد، منجر به توسعه پايدار مي‌شود و اقبال مردم به طرح‌ها باعث مي‌شود هزينه آن را بدهند و کار ماندگار و پايدار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر