لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند

شناسه خبر: 133852 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۰۱ : ۱۸ : ۰۰
لندن تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران مصون بمانند
وزیر خارجه انگلیس گفت که کشورش تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری اروپایی به اطمینان خاطر برسند که مصون از پیامدهای تحریم آمریکا علیه ایران می‌توانند در این کشور فعالیت کنند.
۵۵آنلاین :

 «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که لندن تلاش می‌کند تا فعالیت‌های بازرگانی شرکت‌های اروپایی با ایران از پیامدهای تحریم‌های آمریکا مصون نگه داشته شود.

جانسون گفت که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا به شرکت‌های اروپایی کمک کند تا به  این اطمینان برسند که این شرکت‌ها همچنان می توانند در ایران رابطه بازرگانی داشته باشند.

وزیر خارجه انگلیس گفت: «آنچه ما قصد داریم فردا در بروکسل درباره آن صحبت کنیم این است که چطور می‌توانیم به شرکت‌های بریتانیایی و اروپایی کمک کنیم تا انقدر اعتماد به نفس داشته باشند که همچنان می‌توانند فعالیت بازرگانی صورت دهند.»

پیش از این «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس گفته بود که به نفع امنیت ملی ایران و انگلیس است که از توافق هسته‌ای حمایت کنند. وی همچنین از مواضع «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران هم استقبال کرده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد شد.از آن زمان تاکنون مقامات اروپایی به ویژه طرف هایی که در توافق حضور داشتند در زمینه پیامدهای منفی این اقدام ابراز نگرانی کرده‌اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سه سناریوی پیش رو

یوهان الاماف ایکس استریتانتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا که روز ششم ماه آینده میلادی یعنی کمتر از سه هفته دیگر برگزار می‌شود از جهات مختلف بسیار پر اهمیت است. در روز انتخابات، شهروندان برای انتخاب تمامی ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان و ۳۵ نماینده مجلس سنا پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد. در حال حاضر جمهوری‌خواهان در هر دو مجلس اکثریت را در اختیار دارند و ریاست جمهوری نیز در دست حزب جمهوری‌خواه است.

دیوار کوتاه خرد اقتصادی

اقتصاد کشور شرایط سختی را سپری می‌کند، تورم از محدوده آرامش خارج شده و قیمت‌ها در حال افزایش است، رشد اقتصادی کاهش پیدا کرده و امید به رونق در ماه‌های آینده نیز کمتر شده است. با این همه، تمام وقت و انرژی سیاست‌گذاری اقتصادی کشور معطوف نرخ ارز شده و روزی نیست که دولتمردی سابق یا قدرتمندی حاضر، سازی کوک نکرده باشد، پیش‌بینی نرخی نکرده باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر