لبنان در کنفرانس بحرین شرکت نمی‌کند

شناسه خبر: 175042 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸, ۵۴ : ۱۹ : ۰۰
لبنان در کنفرانس بحرین شرکت نمی‌کند
لبنان تا کنون برای حضور در کنفرانس بحرین که قرار است در تاریخ ۲۴ و ۲۵ ماه ژوئن به منظور بررسی طرح اقتصادی معامله قرن در منامه برگزار شود،‌ دعوت نشده است.
۵۵آنلاین :

لبنان تا کنون برای حضور در کنفرانس بحرین که قرار است در تاریخ ۲۴ و ۲۵ ماه ژوئن به منظور بررسی طرح اقتصادی معامله قرن در منامه برگزار شود،‌ دعوت نشده است.

 یک دیپلمات لبنانی تأکید کرد که اگر بیروت برای مشارکت در این کنفرانس دعوت شود،‌ به سه دلیل در آن شرکت نخواهد کرد چرا که هیچ مذاکره‌ای درباره طرح اقتصاد دولت فلسطین یا چیزی از این قبیل پیش از حل سیاسی مسأله و همچنین تعیین سرنوشت آوارگان فلسطینی در لبنان و علاوه بر آن مخالفت با عادی‌سازی روابط با اسرائیل وجود نخواهد داشت.

این منبع تأکید کرد که طرح «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بازتاب مورد انتظار آنها را نخواهد داشت چرا که دولت فلسطین و بازرگانان فلسطینی این کنفرانس را رد کرده و اکثریت قریب به اتفاق آنها تمایلی به این کنفرانس ندارند. مخالفت آنها باعث تعجب کوشنر و تیم کاری او شده و این موضوع حتما بر بخش سیاسی معامله قرن نیز تأثیر خواهد گذاشت.

یکی از مقام‌های لبنانی تأکید کرد اگر امور به این منوال پیش رود،  بسیار سخت و دور از ذهن است که کنفرانس بحرین دستاوردی برای حل سیاسی مسأله فلسطین به همراه داشته باشد.

وی بر اهمیت وحدت موضع لبنان که نخستین ضامن هر نوع مذاکراتی در آینده با اسرائیل است،‌ تأکید کرد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر