نتیجه‌ای یافت نشد.

لبنانی ها به یاد شهدای حمله تروریستی اهواز شمع روشن کردند

شناسه خبر: 145970 سرویس: جهان سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷, ۵۱ : ۰۰ : ۰۰
لبنانی ها به یاد شهدای حمله تروریستی اهواز شمع روشن کردند
عده ای از جوانان لبنان در حومه جنوبی بیروت با روشن کردن شمع و اهدای گل، به شهدای حمله تروریستی اهواز ادای احترام کردند.
۵۵آنلاین :

عده ای از جوانان لبنانی به صورت خودجوش برای اعلام همبستگی با مردم جمهوری اسلامی ایران و شهدای ترور رژه نظامی در اهواز، امشب در میدان شهدای مقاومت و بلوار شهید «سیدهادی نصرالله» واقع در «ضاحیه» (حومه جنوبی بیروت) روبروی عکس پاسداری که حامل جسم نیمه جان «طاها» شهید چهارساله این حادثه بود، تجمع کردند.
این جوانان ضمن ابراز انزجار از این جنایت، اعلام کردند که مانند همه سی و چهل سال گذشته در کنار ملت ایران و جمهوری اسلامی ایستاده اند.
«باقر» یکی از جوانان حاضر به خبرنگار ایرنا گفت: تروریست‌ها و پیش از آنها صهیونیست ها، بارها و بارها در لبنان همچون دیگر نقاط چهره پلیدشان را با کشتن زنان و کودکان و غیرنظامیان نشان داده اند و در همین منطقه نیز در سال‌های گذشته چند تن از دوستان ما را به خاک و خون کشیدند و در همه این سال ها مردم ایران و جمهوری اسلامی در کنارمان بوده اند؛ برای همین تصمیم گرفتیم کار کوچکی را برای برادران مان در ایران انجام دهیم.
«محمد» هم گفت: این مکان را انتخاب کردیم که هم به نام شهدای مقاومت است و هم به نام فرزند شهید دبیرکل حزب الله «سیدحسن نصرالله»، مکانی که تروریسم صهیونیستی روزی با بمب های خود این نقطه را تخریب کرد و چند صد متر آنسوتر هم در انفجار دیگری سال ها بعد تروریست‌های تکفیری چند جوان و زن و کودک را به شهادت رساندند.
خانم جوانی که از این میدان می گذشت، وقتی تصویر طاها را دید، از حرکت ایستاد و به خبرنگار ایرنا، گفت: صدها جوان در سوریه و عراق به نبرد تروریست‌های تکفیری رفتند و با تقدیم جانشان از انتشار این ویروس جلوگیری کردند. خدا می داند که اگر شهدای ایرانی، لبنانی، عراقی، افغانستانی، سوری و دیگر شهدا نبودند، در همه این کشورها شاهد بودیم که هر روز کودکانی مانند این غنچه شهید ایرانی، قبل از شکوفه دادن به فصل خزان می رسیدند.
صبح شنبه 31 شهریور ماه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، 5 تروریست با حمله و تیراندازی به رژه نظامی اهواز، 25 تن را به شهادت رساندند و 60 نفر دیگر را زخمی کردند. تعدادی از شهدا زنان و کودکانی بودند که به تماشای این رژه رفته بودند و یکی از آنها طاها کودک چهار ساله اهوازی بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر