نتیجه‌ای یافت نشد.

لبنانی ها به یاد شهدای حمله تروریستی اهواز شمع روشن کردند

شناسه خبر: 145970 سرویس: جهان سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷, ۵۱ : ۰۰ : ۰۰
لبنانی ها به یاد شهدای حمله تروریستی اهواز شمع روشن کردند
عده ای از جوانان لبنان در حومه جنوبی بیروت با روشن کردن شمع و اهدای گل، به شهدای حمله تروریستی اهواز ادای احترام کردند.
۵۵آنلاین :

عده ای از جوانان لبنانی به صورت خودجوش برای اعلام همبستگی با مردم جمهوری اسلامی ایران و شهدای ترور رژه نظامی در اهواز، امشب در میدان شهدای مقاومت و بلوار شهید «سیدهادی نصرالله» واقع در «ضاحیه» (حومه جنوبی بیروت) روبروی عکس پاسداری که حامل جسم نیمه جان «طاها» شهید چهارساله این حادثه بود، تجمع کردند.
این جوانان ضمن ابراز انزجار از این جنایت، اعلام کردند که مانند همه سی و چهل سال گذشته در کنار ملت ایران و جمهوری اسلامی ایستاده اند.
«باقر» یکی از جوانان حاضر به خبرنگار ایرنا گفت: تروریست‌ها و پیش از آنها صهیونیست ها، بارها و بارها در لبنان همچون دیگر نقاط چهره پلیدشان را با کشتن زنان و کودکان و غیرنظامیان نشان داده اند و در همین منطقه نیز در سال‌های گذشته چند تن از دوستان ما را به خاک و خون کشیدند و در همه این سال ها مردم ایران و جمهوری اسلامی در کنارمان بوده اند؛ برای همین تصمیم گرفتیم کار کوچکی را برای برادران مان در ایران انجام دهیم.
«محمد» هم گفت: این مکان را انتخاب کردیم که هم به نام شهدای مقاومت است و هم به نام فرزند شهید دبیرکل حزب الله «سیدحسن نصرالله»، مکانی که تروریسم صهیونیستی روزی با بمب های خود این نقطه را تخریب کرد و چند صد متر آنسوتر هم در انفجار دیگری سال ها بعد تروریست‌های تکفیری چند جوان و زن و کودک را به شهادت رساندند.
خانم جوانی که از این میدان می گذشت، وقتی تصویر طاها را دید، از حرکت ایستاد و به خبرنگار ایرنا، گفت: صدها جوان در سوریه و عراق به نبرد تروریست‌های تکفیری رفتند و با تقدیم جانشان از انتشار این ویروس جلوگیری کردند. خدا می داند که اگر شهدای ایرانی، لبنانی، عراقی، افغانستانی، سوری و دیگر شهدا نبودند، در همه این کشورها شاهد بودیم که هر روز کودکانی مانند این غنچه شهید ایرانی، قبل از شکوفه دادن به فصل خزان می رسیدند.
صبح شنبه 31 شهریور ماه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، 5 تروریست با حمله و تیراندازی به رژه نظامی اهواز، 25 تن را به شهادت رساندند و 60 نفر دیگر را زخمی کردند. تعدادی از شهدا زنان و کودکانی بودند که به تماشای این رژه رفته بودند و یکی از آنها طاها کودک چهار ساله اهوازی بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر