لبنان: بر روی طرح روسیه برای بازگشت آوارگان سوری حساب می‌کنیم

شناسه خبر: 177367 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۳۱ : ۱۶ : ۰۰
لبنان: بر روی طرح روسیه برای بازگشت آوارگان سوری حساب می‌کنیم
معاون رئیس پارلمان لبنان تأکید کرد، این کشور بر روی طرح مسکو، ویژه بازگرداندن آوارگان سوری به کشورشان حساب باز کرده و آن را «حتمی» می‌داند.
۵۵آنلاین :

«ایلی الفرزلی» معاون «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان می‌گوید، بیروت بر روی طرحی که روسیه برای بازگردان آوارگان سوری ارائه کرده، بعلاوه نقش این کشور در از بین بردن موانع این موضوع حساب باز می‌کند.

الفرزلی به خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت، لبنان آنچه در توان دارد برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان انجام می‌دهد و طی سال‌های گذشته حدود 282 هزار نفر از آنها (آوارگان سوری حاضر در لبنان) به کشور خود بازگشته‌اند.

معاون بری در ادامه بر «حتمیت» طرح روسیه (+) در این زمینه تأکید کرد و ادامه داد: اطمینان دارم که سوریه به شهروندان خود نیاز دارد و نیت روسیه نیز صادقانه است؛ لبنان نیز به این موضوع توجه دارد (و بنابراین اکنون) نقش روسیه در جامعه بین‌الملل برای از بین بردن موانع بازگشت باقی می‌ماند، موانعی که برخی طرف‌های بین‌المللی برای استثمار آوارگان سوری در برنامه‌های متعدد سیاسی و غیرسیاسی ایجاد کرده‌اند.

الفرزلی تصریح کرد: میان لبنانی‌ها درباره باقی ماندن آوارگان سوری (در لبنان) و عدم بازگشت آنها اختلافی وجود ندارد و کسانی که در لبنان می‌گویند مخالف با بازگشت هستند، در جامعه ارزشی ندارند و خائن به کشور حساب می‌شوند.

این مصاحبه معاون بری در حالی انجام می‌شود که «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه قرار است سه‌شنبه (فردا) وارد لبنان شود و درباره بازگشت آوارگان سوری و برخی مسائل دیگر با مقامات این کشور دیدار کند.

اخیرا کمیته هماهنگی مشترک سوریه و روسیه برای بازگشت آوارگان سوری اعلام کرد که واشنگتن و متحدان آن از گروه‌های تروریستی حمایت کرده و مانع تلاش‌های سوریه و روسیه برای بازگشت آوارگان می‌شوند (جزئیات بیشتر).

مقامات لبنانی بارها خواستار کمک جامعه بین‌المللی برای بازگشت آوارگان سوری -که تعداد آنها در لبنان  بیش از یک میلیون نفر است-شده‌اند؛ اخیرا «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان صراحت لهجه خود درباره لزوم بازگشت آوارگان سوری را بالاتر بُرد و خطاب به برخی طرف‌ها اعلام کرد؛ کسانی که در سال 2011 با توطئه بحران سوریه را کلید زدند امروز نیز مانع بازگشت آوارگان می‌شوند


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تعلل دولت در مقابله با يک فساد

مدت‌هاست مسئله تعارض منافع به‌عنوان زمینه اصلي بروز انواع مفاسد مورد توجه واقع شده است؛

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر