نتیجه‌ای یافت نشد.

لاوروف: مردم نخستین قربانیان تحریم ها هستند

شناسه خبر: 162619 سرویس: سیاست ، گوناگون جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۱ : ۰۰
لاوروف: مردم نخستین قربانیان تحریم ها هستند
وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
۵۵آنلاین :

سرگئی لاوروف در نشست انجمن تجارت اروپایی در مسکو بر لزوم انصراف اتحادیه اروپا از بکارگیری سیاست تحریم در مورد کشورهای دیگر تاکید کرد و گفت: ما شاهد چنین وضعیتی در سوریه، ایران و کره شمالی هستیم.
لاوروف با بیان اینکه هیچ تدبیر ایده آلی از سوی تحریم کنندگان دیده نمی شود، افزود: متاسفانه ویروس خودسری های آمریکا به اتحادیه اروپا هم سرایت کرده است و آنها تحریم ها را غالبا با توضیحاتی همچون «تحریم ها علیه ملت ها هدف گیری نشده است» اعمال می کنند.

**تحریم های اتحادیه اروپا درباره تسلیحات شیمیایی غیرقانونی است
لاوروف در ادامه با بیان اینکه تحریم هایی که اتحادیه اروپا درباره بکارگیری سلاح های شیمیایی اعمال می کند، غیرقانونی است، افزود: معیارهایی که در این مورد انتخاب شده با استانداردهای سازمان منع تسلیحات شیمیایی مطابقت ندارد بلکه به پیشنهاد پاریس وضع شده است.
شورای اتحادیه اروپا یک ماه پیش نخستین تحریم ها در مورد بکارگیری تسلیحات شیمیایی را در مورد 9 نفر ازجمله معاون اول سازمان اطلاعات خارجی روسیه بخاطر حادثه مسمومیت اسکریپال (جاسوس سابق روس) و دخترش اعمال کرد.

**روسیه آماده صلح با ژاپن براساس حسن همجواری است
وزیر خارجه روسیه به روابط کشورش با ژاپن هم اشاره کرد و گفت: ژاپن باید در امضای موافقت نامه صلح نتایج جنگ دوم جهانی را مورد توجه قرار دهد چرا که در پایان جنگ گفته شد که هر چه قدرت های پیروز در جنگ کرده اند قابل بحث نیست.
لاوروف ادامه داد: صرف نظر کردن از این واقعیت ناممکن است، اما ژاپنی ها حاضر به توافق در این زمینه نیستند.
وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه برای امضای موافقت نامه صلح با ژاپن آمادگی دارد اما این سند باید درباره روابط حسن همجواری واقعی باشد.
لاوروف این را نیز گفت که تهدید خواندن روسیه از سوی آمریکا، عادی سازی و بهبودی روابط بین روسیه و ژاپن را دشوار کرده است.
ژاپن امضای موافقت نامه صلح با روسیه را به واگذاری چهار جزیره کوریل جنوبی به نامهای شیکوتان، هابومای، کوناشیر و ایتوروپ مشروط کرده است و بر مالکیت بر این جزایر اصرار دارد.

**آمریکا با ادعای مداخله روسیه درانتخابات به ملت خود احترام نمی گذارد
لاوروف در ادامه سخنان خود با اشاره به تنش های بوجود آمده به دلیل متهم کردن روسیه به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، بار دیگر هر گونه مداخله در امور داخلی آمریکا را رد کرد.
وی گفت: اینکه آمریکا سه سال پیش از انتخابات همچنان می گوید که نتایج انتخابات در این کشور از خارج تعیین شده، نوعی توهین به مردم این کشور است.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه یادآوری کرد: شکست دمکرات ها در انتخابات آمریکا در سال 2016 سبب جلوگیری از بهبودی روابط این کشور با روسیه شد.
وزیر خارجه روسیه سپس از اقدام باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا که دستور مصادره املاک دیپلماتیک روسیه در خاک کشورش را صادر کرده بود انتقاد کرد و گفت: بدیهی است این اقدام در کشوری که مالکیت خصوصی مقدس است و حق برای غصب اموال دیگران وجود ندارد موجب تیره شدن روابط روسیه و آمریکا شد.
لاوروف گفت: دمکرات ها از هر وسیله ای برای ضربه زدن به دولت ترامپ با کارت روسیه استفاده می کنند.

** اوکراین در حال تدارک اقدام تحریک آمیز دیگری در تنگه کرچ است
وزیر خارجه روسیه امضای قانون آماده شدن اوکراین برای عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از سوی پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین را اقدامی تحریک آمیز خواند که برای ناکامی توافقنامه مینسک هدف گرفته شده است.
توافقنامه مینسک دو سال پیش برای حل و فصل مناقشه منطقه دنباس در شرق اوکراین امضا شده است.
لاوروف همچنین گفت که اوکراین یک اقدام تحریک آمیز دیگر را در تنگه کرچ تدارک می بیند و می خواهد یک ناوگروه به تنگه کرچ بدون رعایت تدابیر امنیتی و بدون کسب اجازه از روسیه اعزام کند.
وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که اطلاعاتی در اختیار دارد حاکی از اینکه کی یف می خواهد از ناتو هم برای اعزام ناو به تنگه کرچ دعوت کند.
وی افزود: معلوم نیست دولت اوکراین که چنین اقدامی را تدارک می بیند چگونه همچنان روابط خوبی با کشورهای غربی دارد.
گفتنی است، روابط روسیه و اوکراین از حدود سه ماه پیش به دنبال دستگیری 24ملوان اوکراینی و توقیف سه شناور اوکراینی در دریای سیاه توسط روسیه متشنج تر از هر زمانی شده است.
کشورهای غربی و اعضای ناتو خواستار آزادی ملوانان اوکراینی هستند ضمن اینکه دو ناو آمریکایی به همین دلیل راهی دریای سیاه شده اند.
ریشه اختلافات به سال 2014 باز می گردد آنجا که مخالفان دولت در اوکراین اعلام کردند در این کشور انقلاب شده و مقامات کرملین تغییرات در کی یف را کودتا با پشتیبانی غرب خواندند.
پس از آن در فعل و انفعالاتی کریمه از اوکراین جدا شد و روسیه آن را ضمیمه خاک خود کرد مساله ای که باعث آغاز دور تازه رویارویی سایر قدرت های اروپا و آمریکا با روسیه شد؛ این درگیری ها همچنان به اشکال تحریم، تحریک و اظهارات تند علیه یکدیگر ادامه دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

کار ایشان تشویش بازار ارز نبود ؟

حسین راغفر اقتصاد دانی که عاشق چاپ پول بدون پشتوانه است و اعتقاد دارد تورم به چاپ پول ربطی ندارد و دولت های مختلف هم عاشق این دیدگاه هستند چون دستشان را به راحتی در جیب مردم می کنند پیش بینی کرده بود پایان سال 97 قیمت ارز 40 هزار تومان خواهد شد . سوال اینجاست که آیا این کار تشویش و اختلال در بازار ارز نیست و کسی نبايد با این پیش بینی های بی اساس مقابله کند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر