لاوروف: تحریم‌ها علیه ایران فاقد هرگونه مشروعیت است

شناسه خبر: 149911 سرویس: سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷, ۳۲ : ۰۰ : ۰۰
لاوروف: تحریم‌ها علیه ایران فاقد هرگونه مشروعیت است
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه با انتقاد شدید از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، آن‌ها را فاقد هرگونه مشروعیت و نقض فاحش قطعنامه‌ شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.
۵۵آنلاین :

 لاوروف که در کنفرانس خبری مشترک با همتای اسپانیایی خود در مادرید سخن می‌گفت، افزود: نحوه اعلام و اجرای این تحریم‌ها عمیقاً موجب تأسف است.

وی با تأکید بر پایبندی مسکو به برجام، ادامه داد: اجرای این توافق برای کشورهای اروپایی، چین، روسیه و ایران که به ساز وکار آن اعلام پایبندی کرده اند، همچنان ادامه خواهد داشت.
لاوروف، خروج از برجام و بازگرداندن تحریم ها را نقض فاحش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست و افزود که این اقدامات «خلاف قوانین بین‌المللی» است.
به نظر می رسد اشاره او به قطعنامه 2231 این شوراست که پیرو برجام به تصویب رسیده و با حمایت از این توافق، همه قطعنامه‌های قبلی علیه ایران را لغو کرد.
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه سخنان روز سه شنبه خود، گفت: این روزها دیگر اتخاذ سیاست یکجانبه‌ و صدور اولتیماتوم، پذیرفتنی نیست.
وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته برای مقابله با اقدامات آمریکا، افزود: ساز وکارهایی در حال تدارک است که تداوم اجرای شروط توافق را به ویژه در حوزه روابط اقتصادی با ایران امکان‌پذیر می‌کند.
لاوروف ادامه داد: این کار آسانی نیست؛ همانطور که در جریان هستید، شیوه‌های غیرقابل‌ پذیرشی (از سوی آمریکا) برای فشار به متصدیان سامانه سوئیفت به کار گرفته شده است.
وزیر خارجه روسیه افزود: با این وجود، کارشناسان بشدت مشغول کار روی این مسأله هستند و بر امکان‌پذیر بودن آن (حفظ تجارت با ایران) تفاهم دارند.
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد؛ اقدامی که محکومیت شدید دیگر کشورهای امضاکننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه را به همراه داشت.
این کشورها تأکید کرده‌اند که به برجام پایبند می‌مانند و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است؛ اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.


منبع : ايرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مادران سخت‌گیر و غیر قابل تحمل، دختران موفقی تحویل جامعه می‌دهند

دانشمندی موسوم به «اریکا جی راکسون رامیرز»، که استاد دانشگاه اسکس نیز هست در نتیجه تحقیقات خود ثابت کرده مادران پرتوقع و سخت‌گیر، دختران کاملا موفقی تحویل جامعه می‌دهند.

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر