لاریجانی: نام هاشمی با نام انقلاب همراه بوده و هست

شناسه خبر: 93751 سرویس: سیاست دوشنبه ۲۰ دي ۱۳۹۵, ۱۶ : ۰۹ : ۰۰
لاریجانی:  نام هاشمی با نام انقلاب همراه بوده و هست
رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: نام هاشمی با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست.
۵۵آنلاین :

رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: نام هاشمی با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست.

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس، سالروز رحلت حضرت معصومه (س) را به نمایندگان و مردم استان قم تسلیت گفت و اظهار کرد: روز گذشته مردی بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامی به دیار باقی شتافت. نام او همیشه با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: از آغازین روزهای مبارزه جزو پیشروان مبارزه علیه رژیم ستمشاهی بود و نهضت بزرگ امام (ره) با همت مردانی چون او فراگیر شد.

لاریجانی ادامه داد: در تمام دوران مبارزه ملت ایران، با استواری ستودنی پیگیر آرمان‌های پیشوای بزرگ انقلاب، امام (ره) بود،‌ زندان‌ها و شکنجه‌ها را تحمل کرد تا جریان روحانیت مبارز شاخ و برگ لازم برای راهنمایی توده‌ها را بیابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در آن دوران سیاه و تلخ او و چند شخصیت روحانی مبارز و ممتاز جلوه‌گاه مبارزه دانشجویان، روشنفکران و سیاسیون مسلمان بودند. در سال‌های 56 و 57 به همراه شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از ارکان اعتلای جوشش خروشان نهضت اسلامی بوده و با حضور در شورای انقلاب با تدبیر ایران را از بسیاری از مشکلات قبل از پیروزی عبور دادند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجاهدت هاشمی رفسنجانی در صحنه‌های سخت و پرفراز و نشیب ابتدای انقلاب اسلامی کمتر از قبل از انقلاب نبود، در مبارزه با گروه‌های مختلف عزمی راسخ داشت. مخصوصاً پس از فتنه‌گری‌های بنی صدر او به همراه سایر رهبران حزب جمهوری اسلامی نقشی اساسی در امیدوار نگه داشتن روحیه انقلابی ملت و عقیم نمودن جریان انحرافی بنی صدر و منافقین به عهده داشت.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: ایشان در آن سال‌ها در کسوت ریاست مجلس شورای اسلامی از یک طرف در مقابل دسایس جریان‌های محارب و منحرف ایستادگی شایسته داشت و از طرفی با همه وجود به حمایت از رزمندگان جبهه‌های دفاع مقدس شتافت و مدت‌ها جانشینی فرماندهی کل نیروهای مسلح به وی سپرده شد.

وی اظهار کرد: پس از پایان ریاست جمهوری تحت زعامت و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، ملت بزرگ ایران مسئولیت ریاست جمهوری را در دو دوره بر عهده وی گذاشت و هاشمی رفسنجانی در این دوران همت خود را مصروف آبادانی و پاک کردن غبار تخریب‌های جنگی صدام از ایران کرد و انصافاً با شجاعت در این راه گام برداشت و سازندگی و آبادانی در کشور را یک ارزش زمانه خود کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از آن دوران نیز همواره دل در گرو اعتلای انقلاب و ایران داشت و یکی از ویژگی‌های ایشان این بود که مسئولان و مدیرانی که برای آبادانی کشور تلاش می‌کردند همیشه مورد تشویق و حمایت جدی او قرار می‌گرفتند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: دریغا که دستمان از این شخصیت انقلابی، عمیق و آینده‌نگر کوتاه شد. او به راستی مرد روزهای سخت بود و همیشه با روحیه آرام خود به مدیران انقلاب روحیه فعالیت و تلاش بیشتر می‌بخشید، روح و ریحان از گلشن رضوان الهی بر او باد.

رئیس قوه مقننه اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی ارتحال مجاهد نستوه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به ساحت مقدس ولی‌الله اعظم، امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید، ملت عظیم الشأن ایران و خانواده محترمشان و همچنین مردم شریف کرمان تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید و آرزوی علو درجات برای آن سفر کرده از خداوند متعال آرزومند است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر