قیمت مسکن تا پایان تابستان ارزان می شود

شناسه خبر: 181867 سرویس: اقتصادی ، گوناگون يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸, ۴۸ : ۰۵ : ۰۰
قیمت مسکن تا پایان تابستان ارزان می شود
یک کارشناس بازار مسکن گفت: با کاهش التهاب در بازار مسکن و اقدامات موثر وزارت راه و شهرسازی در راستای رونق در این بازار، تا پایان تابستان با کاهش قیمت مسکن مواجه خواهیم شد.
۵۵آنلاین :

احمدرضا سرحدی در خصوص تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن اظهار کرد: کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن در بلند مدت تاثیر خواهد داشت چراکه آپارتمان‌هایی که با مصالح با قیمت‌های جدید در دست ساختند، حداقل تا ۱۰ ماه آینده آماده تحویل خواهند شد.


وی در ادامه افزود: امیدوار هستیم که روند نزولی قیمت دلار تا زمانی ادامه پیدا کند که قدرت خرید مردم افزایش یابد و تسهیلات بانکی مسکن بتوانند تا ۵۰ درصد از قیمت تمام شده‌ مسکن را تامین کنند.


این کارشناس بازار مسکن خاطر نشان کرد: هم اکنون بزرگترین مشکل بازار مسکن نبود توازن بین عرضه و تقاضا و در نتیجه کاهش چشم گیر معاملات است، دولت همچنین می‌تواند با تامین حداقل مسکن برای نیازمندان واقعی، این التهاب را در بازار کاهش دهد و در این صورت قیمت مسکن تا ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.


سرحدی در ادامه افزود: با توجه به اقدامات اخیر وزارت راه و شهرسازی و همچنین اقداماتی که بانک‌ها در خصوص تسهیلات انجام دادند، درصورتی که روند نزولی قیمت دلار ادامه پیدا کند، تا پایان تابستان و در اواسط سال جاری شاهد رونق در بازار و کاهش چشم گیر قیمت مسکن باشیم.


وی با ذکر این مطلب که کاهش قیمت دلار تاثیر روانی زیادی بر بازار‌های مختلف دارد، تصریح کرد: این موضوع می‌تواند مردم را تاحد زیادی نسبت به سرمایه گذاری‌ امیدوار سازد همچنین باعث می‌شود تا بخشی از افزایش قیمت‌های بی دلیل در بازار که به اصطلاح به آن حباب گفته می‌شود، کاهش یابد.


این کارشناس بازار مسکن عنوان کرد: بخش روانی کاهش قیمت دلار در تمامی بازار‌ها تاثیر گذار خواهد بود، اما در بازار مسکن که رقم معاملات سنگین است، این تاثیر در طولانی مدت نمایان خواهد شد.


منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
امینی ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۶:۱۲
علیرغم کاهش قیمت ارز کاهشی در قیمت آهن آلات دیده نمی شود و با توجه به افزایش قیمت سیمان بنظر نمی رسد کاهش قیمت مسکن منطقی باشد
1 1 پاسخ دادن به این نظر
مهدی قربانی ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۶:۲۷
با سلام چرا مسکن باید جزو کالائی محسوب شود که از آن به عنوان سرمایه گذاری استفاده شود تا زمینه سوء استفاده برخی از افراد نالایق و بی رحم فراهم شود؟ مسکن حق هر خانواده ای است اگر این حق در نظر گرفته شود هیچ گونه تحریمی در آن اثر نخواهد داشت یک نفر در قم که بی سواد هم هست فقط توانسته در طی دو سال 53 واحد خانه بخرد آیا این ظلم نیست؟ چرا دولت برای چنین افرادی که خون مردم را توی شیشه میکند سکوت میکند و هیچ اقدامی را انجام نمیدهد؟
3 2 پاسخ دادن به این نظر
رضا ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۱:۳۸
با نظر شما موافقم . در این کشور مردم نباید درگیر نیازهای اولیه زندگی باشند و دولت نیز نباید اجازه دهد افرادی که به آن اشاره داشتید در این موقعیت جولان دهند.
1 1
رضا ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۱:۳۸
با نظر شما موافقم . در این کشور مردم نباید درگیر نیازهای اولیه زندگی باشند و دولت نیز نباید اجازه دهد افرادی که به آن اشاره داشتید در این موقعیت جولان دهند.
1 2
سرگشته ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۶:۳۱
یعنی گران میشود چون درهمه کارها برنامه ریزیها با بادوبودی بهم میریزد
1 1 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر